depolama Engelli Erişim Cihazı Merdiven Tırmanma Cihazı Taşıma iletme Sistemi Uluslararası evden eve nakliyat Adak
Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Mümin  SARI

Mümin SARI

ŞİMDİ NE OLACAK!

Orduspor tarihinin gerçekten, en zor dönemini yaşıyor. Daha evvelde 3. lige düştü. Yönetimsel olarak da zaman zaman krizler içinde oldu. Fakat bu duruma hiçbir zaman düşmemişti. Tarihinin hiçbir dönemimde geleceği tartışma konusu olmamıştı. Artık bütün ilgilenenler tarafından Orduspor tarihin çöplüğüne atıldı sanki. Bu duruma sebep olan ve bu durumdan takımı kurtarmak savaşımını vermesi gereken şehrin kanaat önderlerinin tutarsız ve beceriksiz tavırları bu durumun ortaya çıkmasına temel sebeptir. Yaklaşık sekiz aylık süreçte üç değişik yönetim kurulu oluşturuldu (başkan sabit kalmak kaydıyla) fakat istikrarı bir türlü sağlayamadı. Doğal olarak balık baştan kokar misali, yönetim kurulunda ortaya koyulamayan istikrar doğal olarak gerek teknik ekip, gerekse futbolcu kadrosunda da istikrar sağlanamadı. Bu kadar çok olumsuzluğun altından olumlu şeylerin çıkmasını beklemek tamamen saf dilliliktir. Gerçekten bu kadar insanın sportif saf duygularıyla oynamak da çok abesle iştigaldir. Bu şehirde bu olumsuzluğun üstesinden gelebilecek şehir önderlerinin olduğunu herkes gibi ben de bili yorum. Fakat bu önderler aralarında anlaşılmaz egolarının sonucunda bu durumu milyonluk ordu halkına yaşatıyorlar. Bir gün Orduspor bitmiştir, bir gün bu ta kımyaşatılacaktır, babında verilen demeçler, ortaya konulan bu olumsuzluğun ta içinde yer alan insanlar bu şehrin gelecekteki gençlerinin sportif başarılarının önlerine çektikleri setin hesabını mutlaka vereceklerdir. Bu değerlendirmemin onlara bir ışık tutmasını tavsiye eder, bu anlamsız egolarından vazgeçmelerini tavsiye ederim. Şimdi ne olacak sorumunda bence cevabını da vermiş oluyorum.

Bu gün itibarıyla bu sezonda Orduspor takımının 3. teknik direktörü de istifa etmiş bulunuyor. Bu durum her takımın başına gelebilir Orduspor ne bir ilk nede bir sondur. Futbol olduğu sürece bu durum böyle devam edip gidecektir. Yani Amerika’yı yeniden keşfetmeye niyetim yok. Buradan şuraya varmak istiyorum. Bu sezonun ilk aylarıydı, yani 8 Temmuz 2015’te bu gazetede bir makalem yayına girdi ve bu makalemin arkasından, başta bütün Orduspor yandaşlı antrenör ve teknik direktörler tarafında çok yoğun bir linç kampanyasına tabi tutuldum. Şu gün itibariyle bu güruh tarafından hala kendini hoca zanneden zat gibi görünme ye devam ediliyorum. Bu durum benim teknik sorumluluk düzeyimde, o günde hiçbir etki yapmadı bu günde yapamayacak. Bu duruma yol açan yorumumu tekrar başlık olarak yazayım ve bu gün gelinen durum itibariyle kimin haklı, kimin haksız olduğuna spor kamuoyu karar versin diyorum. Yorumum şuydu:

“Orduspor takımı bu gün itibariyle teknik bir krizin içindedir. Orduspor’u bu krizden çıkaracak, Ordulu bir teknik direktörün, (bende dahil olmak üzere) olmadığını düşünüyorum.’’ demişim. Bu yorumumun peşinden Ordu’da ne kadar Orduspor yandaşlı hoca arkadaşım varsa tam bir linç kampanyasının içine girdiler, çoğu selamı sabahı da kestiler. Fakat ben o gün ne düşünüyorsam bu günde aynı şeyi düşünüyor ve söylediğimin arkasında dimdik duruyorum. Bir sezonu tamamlamaya 5 maç kaldı. 29 maçın tamamında Ordulu hem de en hasından Ordulu oğlu Teknik direktörler Orduspor’un başında sahaya çıktılar. Bu gün itibariyle alınacak her puan kaybı Orduspor’u bir alt lige düşürecek, bunun ifadesi şu: Orduspor takımı küme düşmekle tamamen başarısız bir dönem yaşamıştır. Bu döneme imza atan teknik sorumlular, bu takımın girdiği krizi atlatamamış ve başarısız olmuşlardır. Benim iddiam neydi, bu takımı teknik krizden Ordulu hiçbir hocanın çıkaramayacağı idi. Bu noktada herkesten çok ben üzgünüm, çünkü Orduspor bu takımda forma giyenlerin olduğu kadar biz Ordulularında takımıdır.

Yaşanılan her güzellikte, olduğu gibi her kötü şey dede biz en az o takımda futbol oynayanlar kadar duygularımızı katıyoruz. Fakat kendilerini ulaşılmaz zannedenlerin geldiği hüsranı yaşamaktanda ayrıca üzüntü duyuyorum. O zamanda yazdım klavyenin arkasından silahşorluk yapmayın dedim. Basında çalışan arkadaşım karikatürlerimi yapıyordun, beni aşağılamak babında, şimdi gelinen sonda bana verebileceğin bir cevabının olacağını düşünüyor musun? Diğer beni aşağılamaya çalışan, aynen tabirinle  ‘’kendini hoca zanneden’’ diye sosyal medyada beni bu linç silahşorlarının önüne atan hoca arkadaşım, adını yazmak istemiyorum. Geldiğin sonun, geleceğini ben aylar öncesinden gördüğüm için kötüyüm. Sen iyi ol. Gene aynı şeyleri söylüyor ve iddia ediyorum, Ordulu Teknik adamlar, kendilerini geliştirmek noktasında çok gerilerde, yeterince çalışmıyor ve vizyonlarını geliştirecek ilişkilerin gelişimlerini geliştirmiyor, Ordu sınırları içinde birbirleriyle olan kısır çekişmelerin sonucunda, bu durumdan ileriye gidemeyeceksiniz dostlarım. Size son tavsiyem, “hiçbir zaman eleştirilmekten korkmayın.’’ Yoksa gelişemezsiniz. Bu kısır döngü içinde dolap beygiri döner durursunuz. Döne döne başınız döner ve tepenizin üstüne çakılıp gidersiniz…


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.