Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

ARAŞTIRMA HASTANESİ

Ülkemizin 30’cu Büyükşehrine Araştırma hastanesi yapılacak. Cumhurbaşkanımız Ordu için bu talimatı vereli 4 yıl oldu. Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yarılgaç tarihi belli olmayan bir açıklama yaptı. Bu işi zaten siyasilerin tarihi ile beraber açıklaması gerekiyor. Bu gelişmeler yetmezmiş gibi bir de gereksiz bir şekilde “1000 günde 1000 yataklı hastane” kampanyası başlatılmak istendi. Zaten 4 yıl geçmiş bu millet bir 3 yıl dahamı beklesin. Ülke genelinde nasıl kısa bir zaman diliminde yapılıyorsa Ordu ilimize de en kısa zamanda bu önemli yatırım kazandırılmalıdır.

Ordu Tabipler Odası tarafından gündeme getirilen 2. ve 3.basamak hastanelerin birleştirilmesi kampanyası kamuoyunda destek bulmadı. Sağlık Sen’den sonra Türk Sağlık Sen’de bu projeye destek vermedi.
Ordu’ya yapılacak her hizmetin insanımıza ve bu güzel şehrimize büyük katkısı olduğunu düşünüyoruz. Bu amaçla yapılacak her olumu işi de destekliyoruz. Bu yönde iki önemli gelişmede Ordu Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ordu Devlet Hastanesine yeni ek bina yapımıdır. Devlet hastanesinin ek bina yapımı için ihale süreci başlamıştır.
Böylesine bir hizmet varken bazı STK’ların hastaneler birleştirilsin Üniversite hastanesi ile birleşerek 1000 yataklı hastane olsun gibi bir yaklaşım içinde olduğunu görüyoruz.
Tabiplerin sorunları için uğraşmadıkları kadar hastane inşaatı ile ilgili kampanya başlatmasını oldukça manidar bulmaktayız.
Ordulular için hastanelerin birleştirilmesi yerine birden fazla hastanenin faaliyette bulunmasının daha önemli ve gerçekçi buluyoruz.
Var olanı yıkmak yerine genişletmek, düzeltmek ve bu hizmet kervanına yenilerine eklemek varken, Ordu’yu bir hastaneye mecbur bırakmanın doğru bir yaklaşım olduğuna inanmıyoruz.
Ayrıca şehir içindeki hastanelerin ulaşımının zor olduğu gibi yaklaşımda bize göre yanlıştır. Bizatihi hastaneler şehir içlerinden uzaklaşırsa hem personel hem de vatandaş için ulaşım sıkıntı olacaktır.

Biz Ordu’ya daha fazla hastane yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Alternatifli hastanelerle özellikle belli branşlarda da uzmanlaşma yaşanabilirse Ordu’ya dışardan da hasta gelebilecektir.


Bu nedenle biz Ordu’nun sadece 1 hastanesi olması fikrin doğru ve makul bulmuyoruz. Bunun yerine el birliği ile sağlık tesislerinin sayısının ve niteliklerinin arttırılması gerektiğini düşünüyoruz.

Ordu Araştırma Hastanesini tarihi ile beraber siyasilerden açıklamasını bekliyor.

Her şey daha güzel bir Ordu için.


MAKALEYE YORUM YAZIN
bülent bülent 26.11.2016

beyfendi, Sağlık ve Sosyal Hizmet Ordusu Sendikası isabetli olmuştur diyor.eee biz neyi dikkate alacağız.sizde orduda sağlık hizmetlerinin gelişmesine takoz olmuş oluyorsunuz.ne bileyim sizin gibi kişilerin objektif olması gerekmezmi....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.