depolama Engelli Erişim Cihazı Merdiven Tırmanma Cihazı Taşıma iletme Sistemi Uluslararası evden eve nakliyat Adak
Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Özcan GÜRSOY

Özcan GÜRSOY

O GECE BEN DE SOKAKTAYDIM

15 Temmuz’da bu ülke tam olarak ifadesiyle uçurumdan döndü.  Şayet bu necip milletin bir kısmı o gece sokağa çıkmasaydı, tankların üstüne çıkmasaydı altına yatmasaydı, nizamiyelerin önü araçlarla kapatılmasaydı, vatansever askeriyle polisiyle birlikte darbeci bu çetelerin başına binmeseydi, hele hele çeteciler planladıkları şekilde gece 03.00’te bu hareketi yapabilselerdi,  bugün hukuk ve demokrasi havarisi kesilenler şimdi ABD güdümlü bölünmüş parçalanmış kaos içerisinde, geleceği kararmış bir ortamda,  sinmiş sindirilmiş bir sömürge devletinin sözüm ona bireyleri olacaklardı. Bu net ve açık bir gerçekken, yayınlanan 696 sayılı kanun hükmünde kararnameyle o gece sokağa çıkan birçoğu şehit olmuş, çoğu da yaralanarak gazi unvanı almış vatansever, milliyetçi, ülküsü sadece millet sevgisi olan vatansever insanımızın o geceki davranışlarından dolayı sorumlu olmayacakları teminat altına alındı. Sadece o gece darbeye siper olmuş kahramanları kapsayan bir kararname.

Bu kararnameye karşı çıkanlar şunu bilsinler ki, o gece şehit olan 250 kahramanımızın ve gazi olmuşların vebali sizin boynunun da ve elleri sizin yakanızdadır. Eğer bugün sıcacık evlerinizde oturup huzur içerisinde yaşıyorsanız, ahkâm kesiyorsanız, bilin ki bunu en fazla o gece sokağa çıkıp o çetelere göğsünü siper etmiş bu kahramanlarımıza borçlusunuz. Bu insanlar size hakkını helal etmeyecektir hiçbir zaman. 2. Kurtuluş savaşının bir avuç kahramanıdır onlar. Sizler o gece TV başında elinde çayı kahvesiyle keyif içerisinde bu kahramanlarımızı seyreden birer sinema izleyicileri iken, “bir gecede bir ülkenin kaderini değiştiren insanlardır” o kahramanlar.

O gece ben de televizyonda askeriyemizin içerisinde FETÖ çetelerince bir kalkışma olduğunu duyar duymaz devletimin bana emanet ettiği silahımı alıp çıktım sokağa. Eski bir asker olarak özellikle bunu bir borç bildim kendime. Fakat  şehir meydanında Vali, Belediye başkanı, Jandarma komutanı, Emniyet müdürü ve adli sorumlularını birlikte ve el ele görünce belli oldu ki Ordu’daki asker ve emniyet bu kalkışmanın içerisinde değil.  Şayet o gece FETÖ’cü çeteler Ordu’muzda da bir hareket içerisinde olsalardı, hiç tereddütsüz onlarla mücadeleyi bir borç bilmiştim kendime.  Tıpkı İstanbul, Ankara gibi büyük kentlerde olduğu gibi.  FETÖ’cü alçakları çok iyi tanıyorum. Korkaktırlar bir kere. Öyle darbe yapıp bir ülkede yönetimi ele alacak kadar ne cesaret ne de vizyonları vardır onların.  İplerinin CİA ve ABD’nin elinde olduğunu sağır sultan bile biliyor, zaten kendileri de bunu itiraf etmiyorlar mı? Ülke işgal edilmiş, dağılmış, bölünmüş, iç savaş çıkmış , bu ortamda yaşasak ne olur yaşamasak  ne olur . Bunun bilincinde olarak sokaktaydım o gece. Tıpkı o kahramanlar gibi.

Ve sizler, bu kararnameye karşı çıkanlar… Siz neye karşı çıktığınızın farkında mısınız?  Hukuk ve demokrasi öyle mi? Şayet o FETÖ alçakları, ABD  ve  CİA başarılı olsalardı memlekette  hukuk mu kalırdı, demokrasi  mi kalırdı? Olağanüstü şartlar geçerliydi o gece. Kendi hukuklarını ve emperyal düzenini kurmayacaklar mıydı başarılı olsalardı? Bunu neden idrak etmiyorsunuz? Yoksa İktidar karşıtlığı ve Erdoğan düşmanlığı mı sizin gözünüzü bu kadar kararttı?  Bırakın siyaseti, bırakın iktidarı, bırakın Erdoğan’ı ülke elden gidiyordu siz sokağa çıkmadınız, bari çıkanlara bir vefa borcu olan bu kararnameye karşı çıkmayın da bir katkınız olsun bu kutlu mücadeleye hiç olmazsa...

Tekraren belirtmek gerekirse, pazar günü yayınlanan  kararname ile  “15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsü ve terör eylemleriyle bunların devamı niteliğindeki olayların bastırılması kapsamında hareket eden vatan evlatlarının 6755 Sayılı Kanunun 1’nci Fıkrası uyarınca hukuki, idari, mali ve cezai sorumluluklarının doğmayacağı hüküm altına alınmıştır.” O kadar.  Ne var bunda?

Bahçeli’nin dediği gibi,  “Neden gocunuyorsunuz bundan,  o gece FETÖ’ye karşı mücadele edenlerin neden yargılanmasını istiyorsunuz, yoksa FETÖ’nün kurşun askerleri misiniz siz?”

Yoksa hala bir beklentiniz mi var, belki tekrar darbe olur diye?


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.