Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Sezai  KESKİN

Sezai KESKİN

25. yıl

Işığı yaymanın iki yolu vardır; ya ışık olursun ya da onu yansıtan ayna. 

Dil, kitap ve gazete insanlık evriminde üç önemli aşamadır. En önemli kitle iletişim araçlarından ve medyanın omurgası gazeteler, sosyal, kültürel ve ekonomik hareketliliğe zemin hazırlayan, toplumdaki küçük büyük, avam havas, köylü kentli herkesin kendini bulduğu 'aynadır'. 

Özellikle sanayinin olmadığı şehrimizde, çeyrek asırdır yayınını ısrarla sürdüren, Ordu basınının 'Amiral Gemisi' Ordu Olay Gazetesi, basın ahlak ilkelerinden taviz vermeden kentimizin aydınlık geleceği; hedef, akıl, gönül birliği içinde bugünlere ulaşmıştır. 

Yerel basının, büyük ekonomik sıkıntılar, fiziki sorunlar, eksikliklerle boğuştuğu dönemlerde bile, yirmi beş yıl boyunca, tarih süreci içerisinde süreklilik gösteren toplumsal olayları gözler önüne sermek, bugünün ve geçmişin anlaşılmasında önemli bir misyonu üstlenmek gerçekten zor zanaat. 

Karla kaplı bir dağda zirvedeki ağaçtan düşen bir yaprağın veya kartopunun önüne katıp da büyüyüp giden çığ gibi zaman da her şeyi önüne katıp ileriye doğru sürükleyip gidiyor.  Dağda sürüklenirken bir ağaca, bir kayaya sarılanın nasıl kurtulma şansı var ise zamanın önünde sürüklenen Ordu Olay Gazetesi de okuyucusuna sarılmıştır. 

Bir yanı çılgın fındık ağacı, bir yanı dilsiz nehir, sırlarla sarmalı bedeni üstüne deniz örten Ordu'nun derdini kendi derdi gören, Ordu Olay Gazetesi tarihi, bir dava tarihidir. 

Olay gazetesinin 'davası' Ordu'dur, Orduludur. Ordu Olay, kanatlarında yağmuru taşıyan kelebek misali, gökyüzü ile denizin, maviyi aralarında kardeşçe paylaştığı, sırtında Karadeniz’in mavi gömleği, gözleri yağmur dolu bir hüzünle, ruhu göçebe bir şehrin, sırrını, acısını, sesini ve gözünüzü taşımıştır. 

Geçen cumartesi günü 25. yaşını coşku ile kutladığımız gazetemizin 50. yaşını da aynı şevk ve heyecanla kutlamak ümidiyle!

*

Her kim Ordu'nun yaralarına 'üflüyorsa', bu şehrin bekçisidir! Aldığı nefes, attığı adım dualarına hizmet etsin!MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.