Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Sezai  KESKİN

Sezai KESKİN

AJAN SAVAŞININ PERDE ARKASI

Rusya ile Batı arasında devam eden ajan zehirlenmesi krizi yeni bir aşamaya gelerek yeniden “Soğuk Savaş”ı kapısını araladı. Zehir operasyonu İngiltere-Rusya arasında! İyi ama neden ABD topa giriyor! Seçimde Rusya'dan yardım aldığı söylenen ABD Başkanı neden Rusya'ya karşı! Ülkesinin yönetimine hâkim olamayan ama sahip olduğu yetkilerle Amerika'yı dünyadan dışlayan bir başkan var. Batı'nın giderek saldırganlaşmasının perde arkasında Rusya'nın Ortadoğu'dan elini çekmeme kararının etkili olduğu çok açık. Diğer taraftan Rusya ekonomisi kıskaca alınması hesaplanıyor. Dahası var. Hedefte Rusya birliğinin dağıtılması planlanıyor. Rusya’dan kaçan ne kadar uğursuz, ipsiz sapsız varsa hepsi Londra’da. Son dönemde ‘Londongrad’ diye anılmaya başlanan şehirde Rus zenginlerin anavatanlarına karşı her türlü 'operasyonda kullanıldıkları bir gerçek. Hepsi bu değil elbet. ''Paranın Firavunu'' Rothschild ailesinin 2016 yılında Rusya’da bankacılık faaliyetlerinin yasaklanması işgalci Batı'yı fena halde kızdırdı. Rusya Mısır ve Kuzey Irak'la petrol anlaşması yapıyor. Güney Kıbrıs ile Doğu Akdeniz doğalgazında arama anlaşması var. Libya ile ticari ilişkileri geliştiriyor, Türkiye ile “Türk Akımı Boru Hattı” projesinde tam gaz yol alıyor. Bunları alt alta koyarsanız oyunun büyüklüğü daha kolay anlaşılacaktır.

Olaya farklı bir pencereden bakalım. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in KGB döneminden yakın arkadaşı Mikhail Lesin 5 Kasım 2015 tarihinde 1500 New Hampshire Ave. NW Washington, D.C. adresindeki Dupont Circle Hotel'deki CIA cinayeti, casus romanlarında  bile az rastlanan cinsten bir suikast. Ne demek istediğimi anladınız! Kendinden olmayana her çeşit operasyonu işlemeyi meşru sayan iki yüzlü Batı'nın, İngiltere ülkesinin Güney-Batı bölgesinde Salisbury şehrindeki operasyon karşısında kudurması anlamsızdır. Mum için Yatsı vakti geldi artık... Ortada Birleşik Krallık tarafından bahse konu eylemin Rusya tarafından yapıldığı ileri sürülen asılsız iddia dışında bir kanıt bulunmamaktadır. Bundan sonra neler olabilir? İngiltere'nin elinde kullanabileceği çok da fazla diplomatik koz yok. En fazla Rusya'da düzenlenecek FIFA 2018 Dünya Kupası'nı boykot edebilir. Ve artık Rusya’nın her misillemesi, karşı bloktan gelen tepkiyle orantılı olacaktır.

İki ülkeyi karşı karşıya getiren zehirli eylemden sadece 180 dakika sonra Londra, ''Rusya yaptı'' iddiasıyla bütün parmaklarını Moskova'ya doğrulttu. O andan itibaren ''Ben yapmadım'' diyen Moskova'yı kimse dinlemedi. Ortada bir kirli tezgah var. Hiçbir istihbarat teşkilatı 3 saatte böyle operasyonda sonuca gidemezdi. Belli ki her şey önceden planlanmıştı. Suikast, cinayet ve tuhaf kazalarda mahir olan CIA'nin kurgulamadığı ne malum? Kurulduğu günden beri uyguladığı şablon aynıdır. Bir'leş'miş Milletler şaklabanının kucağına attığı ülkeleri ele getirdiği kuklalarla şekillendirdiği bilinmektedir. Bugüne kadar dünyanın pek çok ülkesinde demokrasi palavrasıyla onlarca hükümeti deviren, katliamlar tertip eden küresel cinayet şebekesi CIA'nin değiştirdiği ülke sınırları azımsanmayacak sayıdadır. ''Kulağı olan işitsin'' 'Güven' den   başka her şey vardır Batı'da. Batı'lı ''Sana güveniyorum'’ diyorsa kendini tehlikede hissedebilirsin. Hele birine sarılmak deli işi. Sarılırken yüzünü göremediğinizden sırtınızda hançerini saplayacak   yer arıyor olabilir.

*

Kimin nereden yumruk salladığı belli değil! Asıl mesele Washington'u kimin yöneteceği... Bu net! Dümenin sahibi kim? Anlaması hiç zor değil. Amerika’da başkanlık koltuğuna oturabilmek için Amerikan menfaatlerinden önce İsrail’in çıkarlarını koruyacağınızı yemin etmeniz şart!


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.