Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Sezai  KESKİN

Sezai KESKİN

BELEDİYE BAŞKANLARINI RAHAT BIRAKIN!

Belediye Başkanlarına ziyaretçi akını amansızca devam ediyor. Neredeyse şehrin tamamı, işini gücünü bırakıp belediyeye akın ediyor. Eline bir çiçek alan, yanına da on kişi takarak soluğu Belediye binasında alıyor. Bu ziyaretlerin, bir yıl sürmesinden korkuyoruz. Ne kadar dernek vakıf, kurum varsa, bir cümlesi daha 'şirin' gözükmek için telefonla adam toplayıp Belediyenin yolunu tutuyor. Genelde kışları kahvelerde, yazları ise gölgelerde tercih eden kimi şehir ahalisi bile mahalli seçim sonu ipi göğüsleyen başkanların yanına gidiyor.

          Önce seçim stresi veya rehaveti ve ardından mazbata törenleri sonra da mecliste görev dağılımı derken epey bir zaman geçti... Bu haftadan itibaren 'çiçeği burnunda' belediye başkanlarının yeni beş yıllık dönemde 'askıda bekleyen' projeleri tamamlamaları ve vatandaşa vaat ettikleri projelere adım atmalarına başlamalıdır. Dolayısıyla bir türlü ardı arkası kesilmeyen bu bıktırıcı ziyaretlerin artık bitmesi gerekiyor. Ordu'nun 'dağ' gibi önemli problemleri dururken biran önce kolları sıvayıp işe koyulması gereken başkanları oyalamayın!                                                                                         

          Böyle olmaz ki. Türkiye zaman kaybediyor. Ordu zaman kaybediyor. Sorunlar diz boyu. Bırakın da hizmet için görevlendirilen başkanların icraatlarını, vaatlerini görme fırsat ve imkanını seyredelim. Bırakın da belediyelerin borç yüküyle nasıl mücadele edeceklerini, nerelere harcama yapacaklarını, vatandaşların yığılan sorunlarıyla ne kadar ilgilenip ilgilenmediklerini takip edelim. Belediye başkanı artık bağlı bulundukları siyasi partinin değil tüm şehrin başkanıdır. Azınlığın alkışları hatalara, çoğunluğunki ise başarıya götürür. Mühim olan makam kapısının değil gönül kapısının açık olmasıdır.

          Kazanan belediye başkanını tebrik etmek elbette herkesin hakkı. Lakin bu işlemler uzun ziyaret zincirine döndürülmese olmaz mı? Ziyaretçi trafiği  sonlandırılmazsa çalışma için zaman yetmeyecek!  Ordu'nun haftalarca, aylarca bekleme lüksü yok. Eğer pek yakında çalışma ofisini geçici olarak başka mekâna taşıyan ve belediyeye fazla uğramamayı tercih eden başkanlar olursa hiç şaşırmayın! Başkanlara 'hayırlı olsun' ziyaretine gidemeyenler, 'sonra giderim' diyenler, 'yoğun olur' diye ince düşünenler yazılı mesaj göndermek suretiyle tebrik dileklerini iletebilirler. Diğer alternatif çözüm ise belirlenen bir yerde herkes aynı gün ve saatte toplanıp tek tek tokalaşabilir.

*

Bizden söylemesi!


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.