Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Sezai  KESKİN

Sezai KESKİN

ÇANAKKALE SAVAŞI BİTTİ Mİ?

"Savaş hukukuna göre zehirli gaz kullanmak yasaktır, biliyorum. Ama zehirli gazı insanlara karşı kullanmak yasaktır! Türkler Müslüman'dır. Dolayısıyla da insan sayılmaz hiçbiri! Yani, Türklere karşı rahatça zehirli gaz kullanabiliriz!" Bu yüz kızartıcı çirkin sözler çanak anten göbeği, elinde bir buçuk karış boyunda, Afyon sucuğu eninde bir puro, 1915 yılında, Anzakların tüysüz oğlanlarıyla, sömürge Hindistan'dan topladıkları zavallıları Türkiye siperlerine saldırtan, temiz bir sopa yedikten sonra, kuyruğunu bacaklarının arasına kıstırıp geri dönen İngiltere Başbakanı Churchill'e aittir. Bizi insan olarak görmeyen bu zihniyetin 1095 tarihli Birinci Haçlı Seferinden beri,   üstün karakterini tarihin böğrüne vuran Türklere kesintisiz saldırıları sürüyor. Bunlar hedefe koyduklarını türlü entrikalarla zehirlerler. İlla ki buna bir şişe içinde    zehir gibi bakmayın. Kendi kuklaları Saddam Hüseyin'i, Felluce'de zehirli hardal gazıyla katliam yaptığı iddiasıyla idam ettiler. Ancak, hardal gazını Saddam'dan çok daha önce, İngiltere 1'nci Cihan Harbinde Çanakkale'de kullanmıştı. Bu utanç verici gerçek belgelerde ortaya çıkmıştı. Bunların kalbi neresinde en çok da onu merak ediyorum. Batı'yı tanımak ve anlamak zor değildir. Onlarla yaşamak zor. Güven konusundaki felsefem şu: Batı'nın iki yüzünü görmektense, hiç yüzünü görmemeyi tercih ederim! Türkiye, yalnız ülkedir. Türkiye’nin var olmasını, kuvvetlenmesini kesinlikle istemiyorlar. Nihai hedefleri; Türkiye’yi pasta dilimleri gibi parçalara bölmek. Plan, proje ve programları hep bu minval üzerindedir. Ama Türkiye, kendi içinde birlik ve beraberliğini sağlayabilecek güçtedir. Vatanına, hürriyetine, namusuna aşırı düşkün olan, tarihi şan ve şeref dolu asil Türk Milleti'nin, milli varlığı ve bağımsızlığı uğruna gösteremeyeceği kudret yoktur. Birinci Dünya ve Balkan Savaşlarında, Çanakkale'de, Süveyş'te, Kafkasya'da, Balkanlar'da, Kurtuluş Savaşında ulusun duygu ve değerleriyle çarpışan barbarları yurttan atmış, düşmana Türk'ün gücünü ve azmini göstermiştir. Kanayan bir bacağa rağmen, okyanusta bir köpek balığına sarılmaya benzer, Amerika ile dost olmak. Avrupa, eline kılıcını alıp karşına dikilen kişi değil. Hançerini arkasında gizlemiş halde Türkiye'nin 'sırtını' bıçaklayacak yer arayan kişidir. Bunu da not alın... Çanakkale Savaşı henüz bitmedi! Bittiğini düşünen gaflet içindedir. Ne zaman güneyde Kudüs'ün semalarında, kuzeyde Moskova'nın meydanlarında, doğuda Tahran'ın,  batıda Londra'nın burçlarında, şanlı Türk bayrağının dalgalanışını seyredersek,  işte o an Çanakkale savaşı bitmiştir! 

*

Anadolu'yu kanı ile vatan yapan, bebeğini beşikte, anasını evde, yavuklusunu tarlada bırakarak cephede gerilmiş yaydan fırlayan binlerce ok gibi esip, kaç zaferi avuçlarıyla göğe kaldıran kutsal vatan toprağının kahraman evlatları; Çanakkale'de, bizi silmek için toprağa gömmeye uğraştılar tohum olduğumuzu bilmiyorlardı. Aramız açılırsa, aramıza girerler... Sıkı sıkı sarılalım bence.

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.