Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Sezai  KESKİN

Sezai KESKİN

İSTİKBAL DENİZLERDEDİR

Savaşların seyrini değiştiren, avını sessiz ve koyu boşlukta arayan, derindeki gözlerdir denizaltılar. Yerlerinin tespitinin zorluğu, ülke savunma sisteminde ayrı bir önem kazandırır. Yeni nesil nükleer denizaltılar havadan tamamen bağımsız olduğundan, sıklıkla periskop ufkuna gelerek şnorkel ihtiyacından kurtarır, uzun süre yakıt ikmaline ihtiyaç duymaz. Dünya barışı ve Türkiye için azılı tehdit unsuru İsrail'in nükleer füze başlıklı denizaltılarıdır. İsrail'i bir denizaltı gücü olma yolunda omuzlayan, dünyanın pek çok ülkesini silahlandıran, kan üzerinden kasasını dolduran Almanya'dır. İsrail'in Filistin ve diğer Ortadoğu halklarına yönelik gerçekleştirdiği pervasız katliamlarda Alman silahlarının payı yadırganamaz büyüklüktedir. Muhakkak çoğu gizli kalacak pek çok masum hedefe saldıracak katil İsrail'in elinde tahminlere göre iki yüz adet atom bombası bulunuyor ve birçoğunu hâkimiyet gayreti içinde olduğu Akdeniz'de konuşlandırıyor. Daha fazla savaş için daha fazla denizaltı toplayan, Ortadoğu'da kertenkele iskeleti gibi baş aşağı sallanan İsrail'in yeni savaşların hazırlıklarını yapması kırmızı kalemle not edilmesi gerekir.

            Üç tarafı denizler, dört tarafı hainlerle çevrili bir coğrafyada yaşıyorsanız; ya yüzmesini iyi bileceksiniz ya da savaşmasını... Türkiye'nin güvenliği denizlerden geçiyor. Çağlar boyunca toplumların refah düzeyini, güvenlik algısını, savaş biçimini ve uluslararası ilişkilerini şekillendiren denizlerin devletlerin pek çok politikasını doğrudan etkilemesi, ülkeleri güçlü donanmalar kurmaya itmiştir. Bu sebeple Anavatanda güvende yaşamak için, denizde güçlü olmak; dünyada söz sahibi olmak için, tüm denizlerde var olmak zorundayız. 

            Türk birliğinin, kudret ve vatanperverliğinin çelikleşmiş ifadesi olan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin caydırıcı gücünde önemli bir yer teşkil eden, Güneşin ulaşamadığı denizin ölçüsüz boşluklarında hak ve menfaatlerimizi koruyan denizaltılarımızın modern imkân ve kabiliyetlerde donatılması dosta güven, düşmana korku verecektir. Harbin uzaya sıçraması halinde bile denizlerin derinliklerinde denizaltı hâkimiyeti hüküm sürebilecektir. Saldırıyı karadan beklemeyin, onlar dalgaların altından gelecekler. İstanbul Karadeniz'in, Çanakkale Ege'nin kapısıdır. Kapıyı kapalı tutan Türkiye denizlere egemen olur. Yeni yer yoktur. Yerler bitmiştir.                           Yeryüzü bitmiştir. Yeni yol vardır. Yol denizin altındadır. Savaş zindan karası denizin dibindedir. Düşman eskiden toprağın altına inmişti, şimdi suyun da altına indi...

*

Hazreti Allah Türk Ordusunu korusun ve yüceltsin!..

 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.