Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Sezai  KESKİN

Sezai KESKİN

KAHRAMANLAR OCAĞI

Vatanına, özgürlüğüne, namusuna düşkün, tarihi şan ve şeref dolu aziz Türk Milleti'nin, milli varlığı ve bağımsızlığı uğruna gösteremeyeceği kudret ve fedakarlık yoktur. Yaşam ve onur savaşında, milletimizin tek dayanağı Türk Ordusu, ülkemiz üzerinde kahpe emeller besleyen devletlerin ve terör örgütlerinin faaliyetlerini hep boşa çıkarmıştır. Bugün de üstün karakteriyle tüm düşmanlar üzerinde büyük caydırıcılık oluşturmaktadır.

Bu coğrafyayı kanı ile vatan yapan Türk Milleti’nin, bebeğini beşikte, anasını evde, yavuklusunu tarlada bırakarak cepheden cepheye koşan kahraman evlatlarının ortak adıdır Mehmetçik. M.Ö. 209 yılından beri bütün Türklerin mesleği askerliktir. Birinci Dünya ve Balkan Savaşlarında, Çanakkale'de, Süveyş'te, Kafkasya'da, Kurtuluş Savaşında dünyanın en tehlikeli ordularıyla çarpışmış, düşmana Türk'ün gücünü ve azmini göstermiştir. Üstün karakterini tarihin böğrüne vuran şanlı  ordumuz coğrafi konumu, tarihsel mazisi ve kültürel zenginliği itibarıyla, tarihi düşmanlarımızın iştahını kabartan Anadolu'yu işgal eden 'kuduz' Batı'nın yayılmacı güçlerini frenlemiş ve vatan toprağını tek bir sömürgeci güç bırakmadan savunmuştur.

Tarihte  esaret altında yaşamayan ve dağılmayan  tek millet vardır: Türkler.  Türkler savaşta ya olduğu yerde kalıp yiğitçe can verir, ya da sancağı dikip yeni bir devlet kurar. Bundaki en yüce övgü dillere destan olan askerlik sanatıdır. Her türlü siyasi tartışma ve çekişmenin üstünde yer alan bu mukaddes kurum her anlamda milletin gözbebeğidir. Batıda askerlik angarya bir iş iken, bizde vatan borcu ve kahramanlar ocağıdır. Şu an elleri tetikte vatanı bekleyen, gerilmiş yaydan fırlayan binlerce ok gibi esip, bu ülke insanlarının dualarındaki                         güç ve gökyüzünün verdiği cesaretle kaç zaferi avuçlarıyla göğe kaldıran barışın, merhametin ve sevginin simgesi, arslan Mehmetçiklerimize selam olsun.

*

Ey! Göz suyuna batmış kirpik azametiyle duran kalem! Hiçbir harfi Türkiyesiz bir cümleye kurban etme! Kağıdın kalbine ardı sıra yürüyen kelimeler ey!

Vatana hizmetten geri durma...


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.