Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Sezai  KESKİN

Sezai KESKİN

'SARI ÖKÜZ' 

Ormanın birinde Aslanlar toplanmış. "Yahu" demişler, "Hesapta kralız, açlıktan öleceğiz birader. Maymuna saldırsak, ağaca kaçıyor; file saldırsak, fazla büyük. Ceylanlar hızlı, yetişemiyoruz; kuşa dalsak, uçuyor; e balık yakalayacak halimiz de yok. N’aapsak? Bir tanesi "En iyisi, öküzlere girişelim" demiş, "iri yarı görünüyorlar fakat ne pençeleri var, ne dişleri diş. Tam dişimize göre!" Olur mu? Olur. Hücum! Ama evdeki hesap çarşıya uymamış; öküz, öyle yabana atılacak hayvan değilmiş meğer. Tehlikeyi hissettiklerinde birbirlerine sokulup, boynuzlarını ileri çıkarırlarmış.          Aslanlar aç bilaç. N’aapsak, n’aapsak?

Aksak aslanın aklına sinsi bir plan gelmiş, öküzlerin lideri Boz Öküze yaklaşıp cilalı sözlerle konuşmaya başlamış: "Saygıdeğer öküz efendiler! Şu aranızdaki sarı öküz var ya, onun rengi sizinkilerden farklı ve bizim gözümüzü kamaştırıyor, aklımızı başımızdan alıyor. Verin şu sarı öküzü, kurtulun kardeşim, yine barış içinde yaşayalım!" Öküz heyeti düşünmüş taşınmış ve ikna olup vermişler aslanlara. 

Bir gün, iki gün...
Topal aslan gene gelmiş."Bakın gördüğünüz gibi, saldırılar kesildi, mutlu mutlu yaşıyorsunuz" demiş ve eklemiş: "Ama şu benekli öküz var ya, o burada oldukça size rahat yüzü yok arkadaş, canımız çekiyor, verin bize şunu, adamı hasta etmeyin!''
Öküz heyeti "otlağın selameti için" onu da teslim etmiş.

Sonra...
Kuyruğu kalın olanı. Kulağı kepçe olanı. Gözü şaşı olanı. Tek tek alıp, gitmiş. 

Otlak seyrelmiş. Aslanlar semirmiş. Her seferinde değişik bahanelerle gelen aslan bu kez hiçbir bahane ileri sürmeden, otlar arasında tir tir titreyen akça öküze küstahça: 

''Ey öküz oğlu öküz! Niye öyle bakıyorsun? Sıranın sana geleceğini hiç mi düşünmedin? Üstelik sana renginle ilgili hikaye anlatmama da gerek yok! deyip tek pençe darbesiyle yere yıktığı gibi midesine göçürüvermiş! İşte böyle Müslümanlar. Öküzlük böyle bir şey.

* *

ilk 'Sarı Öküz' Filistin'i verdiğimiz gün kaybettik bu savaşı. Ardından Doğu Türkistan kurban edildi, herkes seyretti. Dün Irak, Afganistan, Somali, Sudan yağmalandı. Yeraltı-yerüstü tüm kaynakları talan edildi. Halkı bombalarla parçalandı, tanklar altında ezildi. Bugün Arakan, Fas, Tunus, Libya, Suriye, Mısır, Yemen yakılıp yıkılıyor, yaşanmadık zulüm, acı, işkence kalmadı. Kimse kılını dahi kımıldatmıyor. Birbirine musallat olan bu saydıklarımızın tek ortak yanı 'İslam ülkeleri' olmasıdır. Yakında sıranın hangi öküze geleceğine vahşi aslanlar karar verecek! 

Katar ablukası “Sarı Öküzle bir başlayalım, sıra diğerlerine de nasılsa gelir” hikâyesini aklınıza getirmiyorsa, hiçbir şeyi dert etmenize gerek yok demektir! Sular yükselince balıkların karıncaları yediği, sular çekilince karıncaların balıkları yediği Ortadoğu'da kimse bugünkü üstünlüğüne güvenmemeli. Çünkü kimin kimi yiyeceği suyun akışına bağlı! Dünya öpücükle prens olan kurbağa görmedi ama parayla prens olan Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Ürdün öküzlerine de sıranın geleceğini yakında görecek!                                                                                                 

Katil Amerika'nın vicdanına sığınan zavallı Müslümanlar! Uyanmayı ölüm anına bırakmayın! Sizi midesine indirmek için bekleyen sırtlan sürüsü düşmanlarınız varken birbirinizin etini yemekten, gözünü oymaktan ne zaman vazgeçeceksiniz?


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.