Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Sezai  KESKİN

Sezai KESKİN

TÜRK ORDUSU

''Ordumuz; Türk birliğinin, kudret ve kabiliyetinin, çelikleşmiş ifadesidir.'' (Mustafa Kemal ATATÜRK)

*

Vatanına, özgürlüğüne, şerefine aşırı düşkün olan, tarihi şan ve şeref dolu asil Türk Milleti'nin, milli varlığı ve bağımsızlığı uğruna gösteremeyeceği kudret ve fedakarlık yoktur. Yaşam ve onur savaşında, aziz Türk milletinin tek dayanağı Türk Ordusu, ülkemiz üzerinde kahpe emeller besleyen devletlerin ve terör örgütlerinin faaliyetlerini hep boşa çıkarmıştır. Bugün de yüksek karakteri ile tüm düşmanlar üzerinde büyük caydırıcılık oluşturmaktadır. Bu coğrafyayı kanı ile vatan yapan Türk Milleti’nin, bebeğini beşikte, annesini evde, yavuklusunu tarlada bırakarak cepheden cepheye koşan kahraman evlatlarının ortak adıdır Mehmetçik. İki bin küsur senedir bütün Türklerin mesleği askerliktir. Birinci Dünya ve Balkan Savaşlarında, Çanakkale'de, Süveyş'te, Kafkasya'da, Kurtuluş Savaşında milletimizin duygu ve değerleriyle çarpışan, dünyanın en tehlikeli ordularıyla mücadele etmiş, işgalci Batı'nın sömürgeci güçlerini yurttan atmış, düşmana Türk'ün gücünü ve azmini göstermiştir. Üstün karakterini tarihin böğrüne vuran şanlı ordumuz gerek coğrafi konumu, gerekse tarihsel mazisi ve kültürel zenginliği itibarıyla her devir tarihi düşmanlarımızın iştahını kabartan Anadolu'yu işgal eden 'kuduz' Avrupa'nın yayılmacı güçlerini frenlemiş ve vatan topraklarımızı tek bir düşman bırakmadan savunmuştur. Milletini hiç devletsiz bırakmamış Türk ordusunu emsallerinden ayıran en önemli özelliklerinden biri M.Ö. 209 yılında kurulan çok eski bir kurum olmasıdır. Tarihte esaret altında yaşamayan ve dağılmayan  tek devlet vardır: Türkiye. Devletin adı değişmiştir, kendi değil. Bundaki en yüce övgü askerlik sanatı, disiplini ve savaş teknikleri dillere destan olmuş kahraman ordumuza aittir. Diğer pek çok orduda olmayan bir özellik ise asker ve komutanlarımız tamamen halkın içinden gelmektedir. Yani her türlü siyasi tartışma ve çekişmenin üstünde yer alan bu mukaddes kurum her anlamda milletin gözbebeğidir. Batıda askerlik angarya bir iş iken, bizde vatan borcu ve Peygamber ocağıdır. Şu an elleri tetikte vatan'ı bekleyen, gerilmiş yaydan fırlayan binlerce ok gibi esip, bu ülke insanlarının dualarındaki kuvvetle ve gökyüzünün ona verdiği cesaretle kaç zaferi avuçlarıyla göğe kaldıran yiğit Mehmetçiklerimize selam olsun. Kardeşler! barışın, merhametin ve sevginin simgesi, şan ve şeref abidesi ordunuza güvenin. Ordu bizimdir. Yanındayız.

*

Ey! Göz suyuna batmış kirpik azametiyle duran kalem! Hiçbir harfi Türkiyesiz bir cümleye kurban etme! Kağıdın kalbine ardı sıra yürüyen kelimeler ey! Vatana hizmet et...


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.