Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

İkinci yıla girerken

         Kanlı darbe girişiminin üzerinden iki yıl geçti. 2016 yılının Temmuz`unda meydana gelen hadise neticesinde FETÖ`nün ne kadar tehlikeli bir yapı olduğu bütün çıplaklığıyla ortaya çıkmakla beraber, hükümet de kimlerle bir zamanlar aynı yolda yürüdüğünü görmüş oldu; Gerçi 17-25 Aralık operasyonlarında anlamıştı ama sanırım hiç kimse bu kadar ileri gideceklerini ve özellikle emniyet ve askeriyeye bu kadar sızmış olduğunu darbe gecesine kadar anlayamadı.

         Milletimiz ve FETÖ`cü olmayan emniyet güçlerimiz; vatansever ve Atatürkçü kahramanlarımızla birlikte bu girişimi başarısız kıldık.

          Kurulan komisyonlar, darbe duruşmaları, mahkemeler, gözaltılar, KHK ile görevden uzaklaştırılanlar vs. ile bu güne kadar kazasız belasız geldik.

          İki yılın bilançosu ise oldukça trajik ve bir o kadar da korkunç. Şöyle ki: Darbe girişiminden bu yana FETÖ`den tutuklanan kişi sayısı 60 binin üzerinde.

           Tutuklu ve tutuksuz yargılanan kişi sayısı ise 100 binin üzerinde. Tutuklu olanlardan 8 bine yakını asker, 8 bin küsur kişi emniyet görevlisi, 2 bin küsur hakim-savcı-avukat, ayrıca 25 vali, birçok vali yardımcısı, kaymakam, bunların dışında binlerce kamu çalışanı, sivil…

            100 binin üzerinde kişi ise kamudan ihraç edildi. En son da bilindiği üzere birkaç gün önce 18 bin küsur kişi KHK ile ihraç edildi. Bunlardan yarısı emniyet mensubu, kalan kısmın büyük bir bölümü ise TSK`dan.

             Bunların dışında binlerce aranan kişi, göreve iade edilenler, serbest bırakılanlar da var. FETÖ ile mücadelenin hala devam ediyor olması, bu yapının hala da faal olduğunu ve gizli saklı binlerce FETÖ`cü olduğunu gösteriyor. Bazı uzmanlara göre ise TSK`daki subayların çoğu FETÖ`cü. Eğer bu iddia doğru ise önümüzdeki günlerde yeni ihraçlar ve tutuklamalar göreceğiz.

             İşte iki yıllık bilançoyu kısa da olsa anlatmaya çalıştım. Sayılar oldukça korkunç ve bir o kadar da Türkiye gerçeğidir. Gerçek ise rakamlar değil, bu hain örgütün ülkemizi onlarca yılda nasıl sardığı ve ele geçirdiğidir.

            Bizi yönetenlerin ise bu süreçte anladığı ve ders çıkardığı durum ise şudur: Hiçbir cemaat yapılanması vb. yapılarla asla ortaklık edilmemeli ve bu tür yapılara devlet içerisinde göz yumulmamalıdır. Unutulmamalıdır ki, bugün hükümete yakın duran ve devlette ortaya çıkan boşluğu doldurmaya çalışan cemaatler, buna benzer oluşumlar, yarının FETÖ`sü olmaya aday ve potansiyelde yapılardır.

            Esas olan ise şucu bucu değil, liyakat ile devleti yönetmek, atamak yapmak ve bir yerlere gelmektir. Umarım önceki hatalar tekrarlanmaz ve yeni fetöler ülkemize musallat olmaz.

 

Memleketimden insan manzaraları

         Güzide Ordu`muzda çok güzel bir gelişme oldu: Özel bir GSM şirketimiz tarafından oluşturulan ve MEB tarafından desteklenen “Zeka Küpü” projesi ile Ordu Kökenlice Köyü`ndeki gençlerimiz, ABD tarafından düzenlenen “First Lego League” (FLL) etkinliğinin “Bilim Kahramanları Buluşuyor” turnuvasında Kökenlice Köyü Robotik Takımı, ülkemizi temsil etti ve jüri özel ödülüne layık görüldü.

            “Çöpü Vaktinde Besine Dönüştür” projesi ile ödülü kazanan evlatlarımızı ise en fazla destekleyen kişi köyün imamı. Projeyi desteklemek amacıyla cemaatten ve köy halkından yardım toplayan imam Ahmet Yeşilalan, bilim ve teknolojiye yaptığı bu katkıdan dolayı diğer imamlara da ilham kaynağı olmalıdır. İşte istediğimiz, arzu ettiğimiz ve takdir ettiğimiz imamımız. Bilime karşı olan değil, destekleyen din adamı.

            Diğer imamların da örnek alması dileği ile…


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.