Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Zati  ÜRER

Zati ÜRER

AMAN DİKKAT!

Sayın Cumhurbaşkanı İslam’ın iyilik, merhamet, şefkat, diğergamlık, fedakârlık özünü açıklarken onu öldürme, tahrip ve yok etme felsefesine alet edenlerin bizden olamayacağını da özellikle vurgulamamış mıydı? Şimdi Batı dünyasıyla çatışma noktasına niye geldik? Ortadoğu bataklığına mı sürüklenmek isteniyoruz acaba? Sosyal medyada rastlıyorum; İslam birliği kurmalı diyenler falan var. Türkiye İslam’ın lider ülkesi olmalıymış. Ateşle oynama şarkısı çok çalıyor ekranlarda bugünlerde. Aman ha…

Planlı bir İslamafobi tuzağı kurmaya çalışıyorlar. Bu tuzağa düşmemeli. Tarih yazıyor                     Haçlı-İslam çatışmasını. Bu çatışmadan kim kurtardı milletimizi? İyi düşünelim.

Atatürk kendisini halife yapmak isteyenlere niye karşı çıkmıştı? Koca Osmanlının Batış sürecini binlerce kitabı okuya okuya iyi kavramıştı da ondan. Milletine de dünyada hakikî huzurun temini yolunda üzerimize düşeni yapmak için “ilme, sanata bağlılığı” mütemadiyen her türlü vasıta ve tedbirlerle geliştirmeyi millî ülkü göstermişti. Bu millî ülküye bağlı olmamız ve bu bağlılığı sürekli bütün dünyaya propaganda diliyle anlatmamız gerekmez mi?

 Bizim Panislamizm yanlısı söylemler geliştirmekle işimiz olamaz. İyilikler dini İslam’ın dünyaca saygı duyulan Mevlana, Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli, Ahmet Yesevi gibi büyük temsilcilerinin kökeni Bakara Süresi 84, 85, 165. Ayetleri olan felsefelerine göre hareket etmek, çatışma yerine barış kültürünü hayata geçirmek millî felsefemiz olmalıdır.

Bakanlarımızı konuşturmak istemeyenlerin kurduğu şiddet tuzağına sert söylemlerle tepki yerine daha yumuşak bir üslup geliştiremez miydik acaba? Onlara Nazi suçlamasıyla tepki göstermek barış dili değil ki apaçık çatışma dili! Bunun yerine kendilerine karanlık tarih yaşatan Naziler ve de İslâmi şiddet sarmalına dolayanlarla aynı duruma düştüklerini; bunun da barışa dolayısıyla insanlığa ihanet olacağını anlatma çabası içinde olmalıydık. Böyle bir açıklayıcı dil, bana göre daha etkili olurdu. Kurulan tuzağı bozardık.

Israrla söylüyorum: 84,85.ayetlerde kendinizden olmayanları dışlamayın, öldürmeyin; 165.ayette Allah’ı sever gibi kimseyi sevmeyin, yani tarikat önderlerine kapılmayın buyruklarına uyduğumuzu, inanç özgürlüğüne bağlılığımızı yani laik olduğumuzu özel bir propaganda diliyle bütün dünyaya servis etmeliyiz.

Bizi Ortadoğu bataklığına sürüklemek istiyorlar aman dikkat!


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.