depolama Engelli Erişim Cihazı Merdiven Tırmanma Cihazı Taşıma iletme Sistemi Uluslararası evden eve nakliyat Adak
Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Zati  ÜRER

Zati ÜRER

DEĞER VE İHSAN ŞENER

Değerli hemşerilerime değer üstüne bir örnekleme yapmak istiyorum bu hafta. Niye? Değerlerimizi iyi tanıyalım ve bilelim diye. Bunu yaparsak o değerler insanların gözünde model haline gelir, benimsenir. Modellerle de toplumda iyilikler, güzellikler, doğruluklar, dürüstlükler öne çıkar; değer kazanır, artar. Nefsin liderlik ettiği bencillikleri, menfaate dayalı ilişkileri, haksızlıkları, hak ve hukukun değil de yalnızca gücün önünde eğilmeleri etkisiz kılmış oluruz.

24.dönem vekilliği sırasında kültür konulu bir konuda istişare etmek üzere ziyaretine gittiğimde tanıdım Sayın İhsan Şener’i.  Öncesinde hemşerilik dışında bir tanışıklığımız, hukukumuz yoktu. Ömrümü adadığım kültür konularında frekansımızın uyuştuğunu fark ettim hemen. Sorunlara o kadar hâkimdi ki dedim, ben kültür üzerinde ciddî işler yaptığımı sanıyordum ama İhsan Bey’in birikiminden alacağım çok şey varmış meğer. Adı İhsan, herhalde bize kültür bağışını esirgemez dedim.

Türk Dil Kurumunun sözlüğünün birinci maddesine göre ihsan; iyilik etme, iyi davranma anlamına da geliyordu. Adına uygun yaşayan Sayın Vekilin yanına gelen herkese nasıl iyilik ederim çabasını hep yakından gördüm. Onun ilahiyatçılığının, felsefeciliğinin, iletişim uzmanlığının yanında adıyla bütünleşen iyilikseverliğinin milletimizin bütün fertlerine katkı sağladığını gördüm. Soyadında şenlik ve erlik de bütünleşmişti, beş yıl boyunca sık sık gittiğim Mecliste bir araya gelip memleket hayrına yapılabilecekleri konuştuk hep. 25.Dönem milletvekilliği adaylığı sırasında da birlikte yürüdük hemşerilerimizin arasında.

Değer ve İhsan Şener dedik yürüdük!

Benden araştırmacı yazar olarak Kültür ve Turizm raporu da istedi. Konuyu akademik çevrelerle derinlemesine inceleyelim dedi. Dediğini yaptım ve raporu sundum kendisine.

Her zaman memleket hayrına daha iyi ne yapabiliriz derdinde olan Sayın İhsan Şener’in Cumhurbaşkanımız tarafından Başdanışmanlığa atanmasını yürekten alkışlıyorum.

İlahiyat, felsefe, bilim, iyilik ve şen erliğin bütünleştiği bu güçlü şahsiyet; hem Ordu için hem de Türkiye için önemli bir fikir sigortası. Başka bir deyişle tarih boyunca güçlü yöneticilerimizin yararlandığı aksakal (Batılı duayen diyor) kabul ettiğimiz rehber.

Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun. Yolu açık olsun.

Sayın Cumhurbaşkanımızı da böyle bir değeri gördüğü için kutluyor, kendisine milletin bir ferdi  olarak içten teşekkürlerimi arz ediyorum. 

Sosyal medyadan öğrendiğime göre Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz da Ordu’muzun gücünden söz etmiş. CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevine yeni gelen Ordulu Seyit Torun’u da İhsan Bey’i de telefonla arayarak kutlamış. Doğruysa bence incelik göstermiş, memleketimize hizmet adına göz önünde olanların centilmenliği, birlik beraberliği çok önemlidir. Onu da bu olgun siyasî anlayışından dolayı samimiyetle kutluyorum.

Bu millet her değerine sahip çıkmalı, o zaman güçlü oluruz hep. Değerlerimizi nefsin acımasız rekabetine harcatmamalıyız hiçbir zaman.

Ne mutlu değerler çevresinde bütünleşebilenlere!


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.