Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Zati  ÜRER

Zati ÜRER

MHP ÇATISI

MHP çatısı akıyor.  Onaralım diye ortaya çıkanlar var. Var da akan çatıda hiçbir şey yapmadan duranlar,  veryansın ediyor onlara. Bizde demokrasi yok dercesine. Milletin gözünün içine baka baka tabandan yükselen sesleri bastırmaya çalışıyorlar şimdi de. Diyelim ki ülkücülerin bu acı feryadını bastırmayı başardılar. Binanın içini tabandan çatıya kadar ot, saman doldurdu bir kişi, sesler duyulmaz oldu. Makam hırsı astı, kesti, doğradı, dört duvar arasına doldurdu. Sonuç ne olacak? 40 vekili kaybedenler makam hırslarını yenemediler diye MHP’yi iktidara mı getirecek millet? Allah muhafaza makam hırsı galip gelirse MHP bir dahaki seçimde baraja takılıp tümüyle parlamento dışında kalır. Makam hırsına kapılanlar, Balgat’daki çatıya çıkıp helikopter pistinden semaya boş boş bakar dururlar ondan sonra. Allah muhafaza!

Ülkücü hareket 12 Eylül öncesi, bugün bütün dünyanın başına bela olmuş fütürist felsefenin etkisindeki komünist faaliyetlerin önüne siper olmuş, ülkeyi bu beladan kurtarmış bir harekettir. Makam hırsına kapılanların oyununa mı seyirci kalacak bu hareket? Buna asla ihtimal vermiyorum.  Taban budanmaz.  Ot, saman doldurursan da biri köküne kibrit suyu der alev alır bina! Yapmayın efendiler, etmeyin. Allah aşkına, millet aşkına… kıymayın bu harekete!

Ağaç dalıyla yaprağıyla gürler. Ne yapıyorsunuz siz böyle? Dallarınıza çıkmış ah eden bülbüllerinizin acısını neden hissetmiyorsunuz yüreğinizde? Elinizde kapkara nacakla buduyorsunuz dallarınızı, yapraklar sararıp soluyor hırsınızdan, ne istiyorsunuz bu koca çınarın dallarından, yapraklarından?    12 Eylül öncesinde fütürist komünistler, faşizme karşı omuz omuza diye yürüyordu üstünüze, bu sloganı doğrulamak mı niyetiniz, siz bizim muhayyilemizi var eden Oğuz Kağan, Ergenekon, Manas destanlarının verdiği dersi nasıl ve ne zaman unuttunuz? Nerede sizin kriz anlarında demokrasi nabzını tutan, başbuğların rehberi Aksakallar Meclisiniz? Millî hareketler, ne zaman bir kişinin keyfine kurban edilebildi ki? Bakınız davasına kendini adadığı için çile çekmiş eski bir ülkücü ne diyor?

“Sayın Hocam, siz şahsen benim beyefendiliği, çelebiliği, nezaketi, yardımseverliği, fedakârlığı, diğergamlığı ile tanıdığım ve sevip saydığım dürüst, namuslu, muhterem bir insansınız. Şu anda genel başkan adayı olanlardan hiçbirisini sizin kadar tanımam. Onun için görüşlerim onlardan yana değil olsa olsa sizin lehinize olabilir. İnanın kongre talebine karşılık takındığınız tutum ve davranışlarınız MHP’yi ve ülkücü camiayı ve hatta ülkemizi felakete doğru hızla sürüklemektedir. Biz sizi gençliğimizde çok sevmiştik, yine sevmeye devam etmek istiyoruz. Bunun için yine o eski Devlet Hocamız gibi gönlümüzün aksakalı olmanız gerekiyor, size bu yakışır.”

İşte Oğuz Kağan Destanı’nda da dillendirilmiş bölünmenin tehlikesine işaret eden biliçli ülkücü sesi. Ülkenin her yanında birçok ülkücüden duydum bu sesi ben.  Ülkücü ortak irade bu! Dedem Korkut “Gelimli gidimli dünya, son ucu ölümlü dünya!”  demiyor mu? Makamlar da gelimli gidimli olmasın mı?  İnancım odur ki çok yakın çalışma arkadaşları, etkinliğini kaybetme korkusuyla yanıltıyor Sayın Genel Başkanı, ülkücülerin tanıdığı Devlet, bu makam hırsına kapılacak Devlet değil.

Ülkücü birlik ve dirliği sağlayacak genel başkanın ayak sesleri duyuldu artık, direniş boşuna. Teşkilatları kapatmak çare değil, onların yerine kimi getirirseniz getirin fayda yok. Getirdikleriniz de kongrede karizmayı görür, ışığı görür. Bu ışık kamaştırıyor gözleri, ancak kör olup karanlıklarda boğulanlar bunun farkında değil. Binlerce göz ışıl ışıl kamaşıyor, kurban olayım baktığını gören bu ülkücü gözlere!

Türk Mavisi ceketi giydi Sayın Meral Akşener, hem ak hem şen hem de yüreğinden er! Büyük düşmanların hedefi ülkemin yeni umudu.  İktidar olmasa da akıllı muhalefetiyle iktidara her  zaman olacaktır rehber. İktidarın da dilinden düşürmediği dert, kendisini törpüleyecek güçlü bir muhalefet olmaması, o da demeli ki Meral Akşener! Nasıl Sayın Cumhurbaşkanının önü kesilemediyse Akşener’in de önü kesilemeyecektir. Korkunun, telaşın, makam hırsının ecele faydası yok. Türk Mavisi ceket totemleşti, bütün gözler ona bakıyor ve kamaşıyor. Milletimize hayırlı olsun!


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.