Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Zati  ÜRER

Zati ÜRER

YÜKSEK DAĞLARIN DUMANI

Başbakan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, devlet adamına yakışır güven duygusuyla seslendi Ordulu hemşerilerine. Bakınız neler dedi?

 "Bir taraftan terör, bir taraftan Rus uçağının düşürülmesi ile ortaya çıkan durum. "Eyvah ne olacak!" diyorsunuz. Sakın karamsarlığa kapılmayın. Allah'ın izni ile hiçbir şey olmayacak. Türkiye'nin başına neden bunlar geliyor? Yüksek dağların dumanı çok olur. Türkiye sıradan bir ülke değil. Dünyanın en zor coğrafyasında yaşıyoruz; büyük bir geçmişe, büyük bir tarihe sahibiz. Onun bu güne getirdiği bir sürü böyle problemler olduğu gibi bize verdiği önemli kazançlar da var. Biz bu problemleri aşacağız ve kazançlı yoldan devam edeceğiz. Bu birikimimizi daha ileriye götürmenin ilk şartı da devletle milletin bütünleşmesidir. İnşallah milletle bütünleşmiş bir devlet anlayışı 2023 yılının Türkiye'sini daha güçlü kılabilecek bir anlayıştır. Bu anlayışla yolumuza devam edeceğiz."

Problemler ve kazançlar… Sayın Kurtulmuş’un kastı, problemlerin getirdiği maddî kazanç olmasa gerek. Devletin problemler karşısındaki icraatının millî bütünleşmeyi sağlayan manevî güç kazandırdığından söz ediyor bence. Problemlerle uğraşırken edindiğimiz tecrübe birikiminden… Tarihe baktığımızda çok net görüyoruz benzer durumlarımızı. Romanlara konu olmuştur milletçe asla eğilmeyen başımız ve dik duruşumuz. Şu Çılgın Türkler romanında çarpıcı bir bölüm vardır. Bir bakalım:                 

Emirdağ’ın Delisi Battal, Kaymakama yaklaştı: “Beyim, duydum ki Kemal’in askeri çıplakmış. Allah şahidimdir, üzerimdekinden başka çamaşırım yok. Çoraplarımı getirdim. Şimdi yıkadım, temizdir. Aha bunlar da çarıklarım, haydi kolay gelsin.” dedi ve sonra çıplak ayak huzur içinde yürüyüp çıktı. Kapıyı gümleterek kapadı. Üyelerin dili tutulmuştu. Kaymakam, “Halktan kuşkulandığımız için tövbe edelim beyler.” dedi,  “Deli Battal gibi bir garibin bile yüreği köpürdüyse tekmil halk ayaklanacak demektir.”

Düşman saldırısı karşısında ayaklanmaya hazır bir bütünleşmenin anlatımıdır bu çarpıcı bölüm. Bugün de tarihte olduğu gibi bütün dünyanın üzerine yürüdüğü milletimizin yüreğinin köpürdüğünü ve Sayın Kurtulmuş’un ifadesiyle devletiyle bütünleştiğini akıllı düşmanların görebilmesi lazım. Yüksek dağın başındaki dumanı üfürmek için milletin rüzgârı kasırgaya dönüştü, tek başına iktidar gün yüzüne çıktı. Yani devletiyle bütünleşti millet, dünyanın hangi volkanından fışkırırsa fışkırsın kara dumanlar, lavlar… Üfürür, yok eder.

Mücahit görüntüsüyle ihanet içinde olanlar yüzünden Orta Doğu bataklığından fışkırtılan bir İslam düşmanlığı fırtınası sarıyor dünyayı maalesef! Nobel ödüllü gururumuz Sayın Prof. Dr. Aziz Sancar, Müslüman olduğumu gizlemek durumunda kalıyorum diyor. Ne acı!

Milletin duası Allah’ın rızasıyla İslam’ın gücünü hâkim kıldık hep tarihte. Biliyorlar bunu. O yüzden de içimizde ve dışımızdaki ihanet çeteleriyle geliyorlar üstümüze. Daha sistemli geliyorlar şimdi. Putin, Türk halkıyla kavgamız yok diyor, derdimiz Türkiye’yi İslamlaştırmak isteyen mevcut yönetimle…  Bu sözü niye söyledi? Türkiye zaten İslam ülkesi değil mi ki? İçerideki İslam düşmanı jurnalcilerle, bütün dünyaya yayılmış İslam ticaretçisi silahlı-silahsız çeteleri bir araya getirme küresel çabası ayan beyan ortada. Belli ki gerçek hedef biziz ama çabalar boşuna. Yazık ki bu boş çabalar için binlerce masum insanın kanını dökmeye soyundu küresel güçler. Çok yazık! İnsanlara, insanlığa yazık!

 Türkleri yenemedik dedi Churchill, Türkleri öldürebilirsiniz lakin yenemezsiniz dedi Napolyon, Türkler anavatanlarını çok severler ve onun için gerekirse canlarını verirler dedi Albert Einstein…. Daha neler dediler, neler… Hepsini buraya alsam yazı çok uzayacak.

Dilerim kendilerinden olanların İslam ahlâk ve faziletinin hep gerçek temsilcisi olmuş milletimizle, tarihimizle ilgili söylenmiş sözlerini bu sefer hatırlayıp akıllarını kullanırlar da tarih tekerrür etmez. Dilerim yüksek dağların dumanı içinde göremeyen gözlerin kör dövüşüne tutulmaz insanlık!


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.