Ordu
DOLAR15.9714
EURO16.8011
ALTIN931.95
reader

1 LİRA BORÇ ALMADAN 1 LİRA FAİZ KULLANMADAN 1 LİRA KREDİ ÇEKMEDEN…  

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
1 LİRA BORÇ ALMADAN 1 LİRA FAİZ KULLANMADAN 1 LİRA KREDİ ÇEKMEDEN…  
Abone ol
Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “Bir lira borç almamış, bir lira faiz kullanmamış bir lira kredi çekmemiş ama 30 aydır bu şehrin öncelikli yatırımları konusunda da bir dakika durmamış bir belediye ve onun başkanı sıfatı ile meclisim ve yönetimin adına sizlere sesleniyorum. Allah’ın izni ile bu şehrin kaynakları büyümesine yetecek potansiyeli barındırmaktadır.” dedi.   

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, her ay düzenlediği 'Halk Günü' buluşmaları ile Orduluların  talep ve beklentilerini dinliyor, sorunlarına çözümler üretiyor.  Her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Tören, bunun yanında görüşme taleplerini bekletmemek adına her ay gerçekleştirdikleri halk günü ile vatandaşları belediyede ağırlamaktan onlarla hasbihal etmekten dertleşmekten, yaptıkları ve yapmak istedikleri ile ilgili hemşehrilerini bilgilendirmek üzere bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

BU ŞEHRİN MEKÂNIN VE ZAMANIN RUHUNA UYGUN ŞEKİLLENMESİ GEREKİYOR

Altınordu’ya ve Altınordulu’lara hizmet etmek için var güçleriyle çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Aşkın Tören; "Yaklaşık 30 ay geride kaldı. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren şehrimize insanımıza hizmet etmeye var gücümüzle çalışıyoruz. Hizmetlerimizi sadece klasik belediyecilik hizmetleriyle sınırlı tutmadık.  Yeni nesil belediyecilik ve sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda her alanda insanımızın hayatını kolaylaştıracak uygulamalarımız ve projelerimizle çalışıyoruz. İnsanı merkeze alan bu şehrin, tarihi kimliğine dokusuna ama aynı zamanda mekânın ve zamanın ruhuna uygun da şekillenmesi gerekiyor.” dedi.  

ŞEHRİ ANLAYARAK GELECEĞİ PLANLAMAK

Türkiye’nin geleceğinin Anadolu kentlerinin kalkınmasında ve dönüşümünde olduğunu belirten Başkan Tören açıklamalarını şöyle sürdürdü: Türkiye’nin geleceğini biz Anadolu kentlerinin kalkınması ve dönüşümü ile mümkün olacağını düşünüyoruz. Ekonomide şehir kültüründe sağlıkta güvenlikte eğitimde ve kent ruhunda yani estetikte bu şehrin hak ettiği dokunuşları yapmak, şehri anlayarak anladığı şehri planlayarak sonrasında da her bir hemşehrimizin vergileriyle toplanan bütçeden bu şehrin sosyal ekonomik kültür ve sanat alanlarındaki ihtiyaçlarını tamamlamak bize düşüyor.”

ALTYAPI ÇALIŞMALARIMIZI ARALIKSIZ DEVAM ETTİRİYORUZ

Geçen 30 ayda tasarruf ekonomisi anlayışı içerisinde mali disiplinden sıkılaştırma politikalarından dengelenme politikalarından hiç taviz vermedik. Şehrin, özellikle iklim değişikliği ile birlikte getirdiği yağışlardan mütevellit meydana gelebilecek olumsuzlukları ortadan kaldırabilmek için Düz Mahalle, Yeni Mahalle başta olmak üzere birçok mahallemizde altyapı çalışmalarımızı aralıksız devam ettiriyoruz. Dün itibarı ile Güzelyalı mahallesinde bir süredir başladığımız çalışmalar çok şükür hem alt yapı hem asfalt çalışmalarıyla son buldu. Şu an Bucak mahallesinde çalışmalarımız devam ediyor, gelecek hafta Şahincili mahallesindeyiz.

KIRSAL İLE KENTİN BAĞLANTILARI GÜÇLENENECEK

“Bu arada kır kent dediğimiz o bağlantıları da güçlendirmek istiyoruz. Özellikle kırsaldaki mahallerimiz pandemi dolayısıyla fazlasıyla göç aldı haliyle nüfusun olduğu insanın olduğu yerde yeni ihtiyaçlar ortaya çıktı bu noktada da 50 km ilk beton yol çalışmasıyla bölgelerimize bütün şehir eşit hizmet parolasıyla kırsal mahallelerimizde beton yol çalışmalarına aralıksız devam ediyoruz. Şu anda Mübarek Mahallesindeyiz ama Emen mahallemiz, hemen sonrası Osmaniye ve Saraycık mahallemizde beton çalışmalarıyla yolumuza aralıksız devam edeceğiz.”

REKABET EDEN YAŞANABİLİR STANDARTLARDA BİR ALTINORDU

Klasik Belediyecilik hizmetleri bir şehrin kalkınması ve hayal ettiğimiz bir şehir için yeterli yatırımlar mı? Tabiatıyla haklı olarak, hayır değil. Altyapı ve yol çalışmaları klasik belediyecilikte ki bir belediyenin var oluşsal sebeplerini yerine getirme çalışmalarından ibarettir. Geçmişte yarım kalan bu eksiklikleri tamamlamak yaklaşık 20 yılını geride bırakmış bir kamu bürokrasisi emekçisi olarak bugün şehrime hizmet etmek insanına hürmet etmek ve bu şehri rekabet eden yaşanabilir standartlarda modern çağdaş aynı zamanda kadimine geleneklerine kültürüne sahip çıkan bir şehir kimliği oluştururken dönemin bir tarih yapıcısı olarak buna katkı vermek ekibimle meclisimizle bürokrasimizle ve çalışma arkadaşlarımla bizim için bir onurdur.  Ama asıl bu hizmetin sahibi Altınordu’lu hemşehrilerimizdir." şeklinde konuştu.

BU ŞEHRE BİR SÖZÜMÜZ VAR

Katılımcılara teşekkür eden Başkan Tören, “Bugünkü katılımınız bizi onurlandırmıştır. En büyüğünden en küçüğüne her birinize kendi adıma ve Altınordu Belediyesi ailemiz adına en derin şükranlarımı sunuyorum. Belki bugün konuşacağımız meselelerde beklediğiniz cevabı alamayabilirsiniz. Ne olur ye’se düşmeyin. Ne olur kalbiniz buruk buradan ayrılmayın. Bu şehre bir sözümüz var. Bu şehrin bir kuruşuna dahi halel getirmemek adına bir sorumluluğumuz var. Bir lira borç almamış, bir lira faiz kullanmamış bir lira kredi çekmemiş ama 30 aydır bu şehrin öncelikli yatırımları konusunda da bir dakika durmamış bir belediye ve onun başkanı sıfatı ile meclisim ve yönetimin adına sizlere sesleniyorum. Allah’ın izni ile bu şehrin hem entelektüel sermayesi hem beşerî sermayesi hem kaynakları bu şehrin gelişimine refahına kalkınmasına dengeli büyümesine yetecek potansiyeli barındırmaktadır. İnşallah bu ilke prensip değerlerle diğer kamu kurumlarımızın da destekleri ile birikimleri ile özel kamu iş birliği ile bu şehri çok daha ilerilere ve hak ettiği noktaya insanımızın barışını da esenliğini de kent demokrasisi anlayışı içerisinde çoğulculuğa da her bir farklılığımızı bir kilimin deseni ve renkliliği kabul ederek bu şehri geleceğe taşıyacağımıza olan inancımı ve sorumluluğumu tekrar hatırlatarak her birinize katılımlarınız dolayısı ile teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Aşkın Tören, toplantıda katılımcıların talep ve beklentilerini dinleyerek çözümü için ilgili birimlere talimat verdi. Halk günü buluşmasına katılanların tamamına hijyen paketi hediye edildi. ORDU OLAY

CUMHURİYET MAHALLESİNE 7 KİLOMETRE ASFALT

Yakın bir zamanda Cumhuriyet mahallemizde çalışmalarımıza başlıyoruz. Yapılaşmanın halen devam ettiği Cumhuriyet Mahallemizin ulaşımı sağlayan stabilize ham yolları mevsimsel koşulları da üzerine eklediğimizde toz çamur yağmur vatandaşlarımız için çekilmez bir hal alıyor. O bölgede belki tarihinin bir seferde ki en büyük yol çalışmasını yıl sonuna kadar gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Yaklaşık toplamda 7 km ye yakın bir asfalt çalışmasıyla o bölgedeki hemşehrilerimizin var olan sorunlarını en aza indirgeme hedefiyle yola çıktık.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TEKELE HEP BERABER DUR DİYELİM ÇAĞRISIÖnceki Haber

TEKELE HEP BERABER DUR DİYELİM ÇAĞRISI

CANKURTANARLAR OLMASAYDI 90 KİŞİYİ SUDAN ALIP TOPRAĞA VERECEKTİK Sonraki Haber

CANKURTANARLAR OLMASAYDI 90 KİŞİYİ SUDAN...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar