Ordu
DOLAR15.9719
EURO16.8081
ALTIN932.77
reader

1 MİLYON 625 BİN YAZLIK VE KIŞLIK SEBZE FİDESİ DAĞITILDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
1 MİLYON 625 BİN YAZLIK VE KIŞLIK SEBZE FİDESİ DAĞITILDI
Abone ol
Ordu Büyükşehir Belediye’sinin “Örtü Altı Yetiştiriciliği” üreticilerin yeni gelir kapısı oldu. Çalışmalar kapsamında, 7 ilçede faaliyet gösteren üreticilere 1 milyon 625 bin adet yazlık ve kışlık sebze fidesi desteği sağlandı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğinde “Örtü Altı Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında desteklenen Altınordu, Perşembe, Gülyalı, Fatsa, Ünye, Kumru ve İkizce’deki seralarda üretimler gerçekleştirildi.

1 MİLYON 625 BİN FİDE DESTEĞİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, üretime olan desteklerinin devam edeceğini söyledi. Başkan Güler, “Seracılığın yaygınlaştırılması ve örtü altı yetiştiriciliğin geliştirilmesi amacıyla 30 adet 240 metrekare ve 10 adet 500 metrekare olmak üzere toplamda 40 adet sera yapımı gerçekleştirilirken diğer yandan ilimiz muhtelif ilçelerinde toplamda 15.000 metrekare sera naylonu desteği sağladık. İlimizde sebze yetiştiriciliğini desteklemek ve örtü altı yetiştiriciliğini geliştirmek amacıyla üreticilerimize 1 milyon 625 bin adet yazlık ve kışlık sebze fidesi desteği sağladık” dedi.

7 İLÇEDE 40 SERADA ÜRETİM

Örtü altı sebze yetiştiriciliğine ilginin her geçen gün arttığını dile getiren Başkan Güler, “7 ilçede 40 adet serada üretim gerçekleştirdik. Büyükşehir Belediyemizce desteklenen seralarda “Sözleşmeli Tarım Modeli” kapsamında ürünler de yetiştirildi. Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığımız ile Tarım ve Hayvancılık Hizmetleri Dairesi Başkanlığımız iş birliğinde üreticilerle yapılan sözleşme kapsamında yazlık ve kışlık süs bitkisinin alımı yapılarak Büyükşehir Belediyemize ait alanlara dikimi gerçekleştirildi” diye konuştu.

ONLAR İSTEDİ BİZ DE YAPTIK

Örtü altında yazlık sebze üretimi gibi kışlık sebze üretiminin de önemli olduğunun altını çizen ve kentin 4 mevsim tarım yapılan bir yer haline gelmesini istediklerini ifade eden Başkan Güler, “Geçen yıl dağıtımını yaptığımız marul ve brokoli fidelerinden üreticilerimiz oldukça memnun kaldı ve devamını talep ettiler. Bunun üzerine bu yıl da marul ve brokoliden oluşan toplam 350 bin kışlık sebze fidesini üreticilerimizle buluşturduk. Üreticilerimiz geçen yıl olduğu gibi bu üretim sezonunda yapacakları üretimden de ümitliler. Kışlık sebzeleri yetiştirerek hem kendi ihtiyaçlarını karşılayacaklar hem de gelirlerini artırmış olacaklar” şeklinde konuştu. ORDU OLAY

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
2022’DE TÜRKİYE NÜFUSUNUN 3 KATI TADELLE ÜRETİLECEKÖnceki Haber

2022’DE TÜRKİYE NÜFUSUNUN 3 KATI TADELLE...

YİNE EMEKLİLERİ YOK SAYDILAR!Sonraki Haber

YİNE EMEKLİLERİ YOK SAYDILAR!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar