Ordu
DOLAR13.7186
EURO15.5393
ALTIN786.53

20 BİN PROJE ARASINDAN AKAMOY OTEL PROJESİ ÖDÜL ALDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
20 BİN PROJE ARASINDAN AKAMOY OTEL PROJESİ ÖDÜL ALDI
Abone ol
Türkiye’de IPARD (Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Programının) kullanımın 10 yılı olması sebebiyle bir tören düzenlendi. Ankara’da düzenlenen törene Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de katıldı. Programda 10 yıl içinde hazırlanan 19 bin 319 proje içinden Türkiye’de 21 proje seçilerek ödüllendirildi. Ordu’dan Çiğdem Aydın ise Akamoy Otel projesiyle ödülünü Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin elinden aldı.

TÜRKİYE’NİN KALKINMASI KIRSALDAN GEÇER        

 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Her alanda büyüme, her alanda kalkınma vizyonuyla başlayan bu atılım döneminde, tarım ve kırsal daima ilk sıralarda yer aldı.  Birçok ürünün anavatanı olan Anadolu toprakları, bu süreçte büyük bir değişime sahne oldu. Bakanlık olarak, kırsal kalkınma kapsamında çok sayıda hibe programı uyguluyoruz. Kırsalı, çok yönlü, insan odaklı olarak destekliyoruz. Bugüne kadar toplam 480 bin projeye, reel rakamlarla 27 Milyar Lira hibe ödedik. Bu destekler sayesinde 350 bin yeni istihdam oluştu, kırsalda 50 Milyar Liralık yatırım yapıldı. Böylece; sağladığımız bu desteklerle, kırsalda binlerce modern tesis kurduk. Bu tesisler ile üretiminin gücünü artırırken, on binlerce kişiye de yeni istihdam kapılarını açmış olduk. İşte yaptığımız bu hamleler sayesinde bir hayal gerçek oldu ve Doğduğumuz yer, doyduğumuz yer oldu. Her zaman altını çizerek vurguladığım bir husus var; Ülkemizin kalkınması, kırsalın kalkınmasından geçer." değerlendirmesinde bulundu.

HEYECANIMIZA HEYECAN KATTI

 

Kadın girişimci olarak binlerce girişimci arasından Türkiye’de 21 kişiye verilen ödülü alan Çiğdem Aydın ise mutlu olduğunu belirterek, “Ödül heyecanımıza heyecan kattı. Geleceğe daha emin adımlarla ilerleyerek ekonomiye, istihdama kırsalın kalkınmasına olan katmızı sürdürmek istiyoruz.” dedi. ORDU OLAY             

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
1500 KİŞİYİ EĞİTTİK İSTİHDAM ETTİK Önceki Haber

1500 KİŞİYİ EĞİTTİK İSTİHDAM ETTİK 

BİLİRKİŞİ O TIRIN FRENLERİNİ İNCELEYECEKSonraki Haber

BİLİRKİŞİ O TIRIN FRENLERİNİ İNCELEYECEK

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar