Ordu
DOLAR9.262
EURO10.7921
ALTIN526.39

20 YIL SONRA BİRİ İKİ DAMLA SU BİR-İKİ GRAM ALTINDAN DAHA DEĞERLİ OLACAK   

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
20 YIL SONRA BİRİ İKİ DAMLA SU BİR-İKİ GRAM ALTINDAN DAHA DEĞERLİ OLACAK   
Abone ol
Fatsa’da siyanür kullanılarak altın çıkarılan maden ocağına giden İyi Parti Mersin Milletvekili Zeki Hasan Sıdalı, “Bundan 20-30 sene sonra iklim krizi günlerinde burada bir-iki gram altın çıkarmak için harcadığımız tonlarca suyun bir iki damlası altınlardan daha değerli olacaktır.” dedi.               

İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs ile Mersin Milletvekili Zeki Hakan Sıdalı, Fatsa'da siyanür kullanılarak altın çıkarılan ve bütün çalışma ruhsatı süresi dolan maden ocağına giderek yerinde bir dizi inceleme yaptı.

 

Daha sonra bir açıklama yapan İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, “Burada bir doğa felaketi yaşanıyor. Burada tabiat tahribatı yapılıyor. Ben buradaki sorunu daha önce Meclis’te anlatmıştım. Mevcut iktidarın çevre karnesi çok zayıf. Hatta sıfır diyebileceğimiz durumda. Biz sonuna kadar buradaki mücadelenin yanında olacağız.  Güzel vatanımızı katletmelerine, kirletmelerine izin vermeyeceğiz. ” dedi.          

 

İyi Parti Mersin Milletvekili Zeki Hasan Sıdalı ise, “ Bugün dünyada iklim değişikliği. Buna rağmen bizim burada bu durumu yaşıyor olmamız Meclis’in bir ayıbıdır. Bundan 20-30 sene sonra iklim krizi günlerinde burada bir-iki gram altın çıkarmak için harcadığımız tonlarca suyun bir iki damlası altınlardan daha değerli olacaktır. Biz buradaki mücadeleni her türlü yanında olacağız.” diye konuştu.                

 

 

 

 

İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs ile Mersin Milletvekili Zeki Hasan Sıdalı daha sonra Fatsa Meydanı’na geçerek Onur Güngör tarafından siyanür kullanılarak altın çıkarma faaliyetine karşı başlatılan çıplak ayakla kitap okuma eylemine katıldı.

  

 

İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs ile Mersin Milletvekili Zeki Hasan Sıdalı daha sonra Korgan’da Çamlı ve Çiftlik mahalleleri arasında yapılması planlanan HES projesiyle alakalı halktan bilgi almak ve destek olmak için bölgeye geldiler. HES”e tepki gösteren insanlarla bir araya gelen vekiller projenin mecliste de takipçisi olacaklarını, doğaya ve insana zarar veren her türlü projenin karşısında olduklarını söylediler.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
 TANDOĞAN’DAN KOMANDO TABURU MÜJDESİÖnceki Haber

 TANDOĞAN’DAN KOMANDO TABURU MÜJDESİ

İYİ PARTİDEN VONA’YA DÖRT VEKİLLİ ÇIKARMASonraki Haber

İYİ PARTİDEN VONA’YA DÖRT VEKİLLİ ÇIKARM...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar