Ordu
DOLAR13.4726
EURO15.2894
ALTIN793.64
reader

2020 YILINDA VAKIFLARA 481 MİLYON

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
2020 YILINDA VAKIFLARA 481 MİLYON
Abone ol
Adıgüzel, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütçesine ilişkin görüşmelerde yaptığı açıklamada, “Geçmişte Gülen Cemaatini sahiplenme iç güdüsü, şimdi vakıflar için devam ediyor” dedi.

Milletvekili Adıgüzel, “Soru-cevap kısmında Sayın Bakan bizim sorumuza cevap verirken şöyle bir cümle kullandı, “Biz önümüzdeki süreçte de devletle barışık, millet ve milletin maneviyatıyla barışık vakıflarla iş birliğine devam edeceğiz” aslında uyarılarımıza hiçbir ders çıkarmaya niyeti olmadığı görülüyor. Biz kendisine bir örnek verdik. 2020 yılında vakıflara Milli Eğitim Bakanlığı tarafından aktarılan para tam 481 milyon lira. Son on yılda vakıflara devlet kasasından aktarılan para 20 milyarın üzerinde. Biz şimdi okullarda güvenlik, temizlik ve sağlık personeli eksikliğinden, para olmadığından bahsediyoruz ama bu şekilde fütursuzca para harcanıyor ve diğer AK Parti yetkililerinin açıklamaları da benzer şekilde bir sahiplenme devam ediyor. Geçmişte nasıl ki FETÖ konusunda uyardık; orada Gülen Cemaatini sahiplenme, bir savunma iç güdüsü vardı şimdi bu vakıflar için aynı şeyi görüyoruz” diye konuştu.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı, bu vakıflarla ilgili son günlerde tartışmalar ve artan hassasiyet konusunda “Bir tane alırlarsa, iki tane vermeyen namerttir” diye bir söz geçirdi ağızından. Bu şuna benziyor. Bunun sonu ‘ne istediler de vermedik’ noktasına gidecektir. Aynı geçmişte olduğu gibi. İnşallah o noktaya gitmez, kendisini uyarıyorum.

Öte yandan Adıgüzel, Ordu Valiliği’nin görevden uzaklaştırılan Korgan Kaymakamı Miraç Akbulut’un “Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) çatısı altında görev yapan bir milletvekilinin, söz konusu bu görevden uzaklaştırmayı açıklamalarıyla çarpıtarak olduğundan farklı göstermeye çalışması ise esef vericidir” açıklamasına da cevap verdi.

VALİLİK AÇIKLAMASINA CEVABIMDIR

Öncelikle şunu söylemek isterim ki ben sadece TBMM çatısı altında görev yapmıyorum. Gök kubbenin altında Anadolu coğrafyasında her yerde görev yapıyorum. Makamımı ve mekânımı bir koltuk ve masa ile sınırlı sananlar yanılmaktalar.

Eğer Korgan kaymakamı muhalefet partisi milletvekilleri ile yan yana bir Cumhuriyet Bayramı selamı verdi diye kıskanılıyorsa, suçu kaymakamda değil, çağrıldığı halde gelmeyen, zaten ortalıkta da gözükmeyen iktidar partisi vekillerinde arayın.

Görevden almaya gelince; kaymakamın hangi tutum ve davranışının görevden almaya neden olduğunu da açıklasaydınız bari. Bu rezil karara kılıf bulamayışınızı, sıkıntınızı görüyorum. Görevden alacaksanız 4 ay önce Ulubey İmam Hatip lisesinde, öğrencilerin ve kameraların gözü önünde, bir kadın öğretmenin taciz ve darp edilmesinin üstünü kapatan, hastanede darp raporu alınmasına engel olan İlçe Milli Eğitim Müdürü ile okul müdürünü görevden alsaydınız. Size emanet bir devlet memurunun, ana kuzusu bir kadın öğretmenin hem taciz hem darp edilip, üstüne bir de tayininin çıkarılıp zulüm görmesini 4 aydır seyretmektir asıl ESEF VERİCİ OLAN.

Siz görevden alacaksanız burnumuzun dibinde milli eğitim müdür yardımcılığı pozisyonunu ihale ve emlak mesaisine ayırıp zimmetine kamu binası geçiren milli eğitim müdür yardımcılarını görevden alın. 162 okulda 17 milyonu kimlere ulufe gibi dağıttığını gösteren evrakları bir odaya kilitleyip anahtarı cebine koyanları görevden alın.

Görevden alacaksınız taş ocağında yolsuzluk yaptığı için, sizin gönderdiğiniz resmi valilik yazısını, dolayısıyla valilik makamını iplemeyen ve kaymakamınıza posta koyan Ulubey Belediye Başkanını görevden alın. Her tarafından pislik akan bir yerel ve genel yönetim anlayışı içerisinde umutları yeşerten, çocukların yüzünü güldüren bir bayram coşkusunu yaşatan, halkı Cumhuriyet ile yeniden buluşturan Korgan kaymakamına ceza vermek için görevden almadan önce görevden alınacak o kadar çok kişi var ki. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ZAMLARI DURDURUN!Önceki Haber

ZAMLARI DURDURUN!

ÜNYE’NİN İÇME SUYU PROBLEMİ TARİH OLUYORSonraki Haber

ÜNYE’NİN İÇME SUYU PROBLEMİ TARİH OLUYOR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar