Ordu
DOLAR16.8657
EURO17.6041
ALTIN980.49
reader

2022 YILI ATILIM VE YATIRIM YILI OLACAK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
2022 YILI ATILIM VE YATIRIM YILI OLACAK
Abone ol
Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, 2022 yılının atılım ve yatırım yılı olacağını söyledi.

Altınordu Belediye Meclisi Ekim Ayı 2. Birleşiminde konuşan Başkan Aşkın Tören, “Şehrimizi daha ileriye taşıyacak eşitlik ve adalet ilkesinden kopmadan üstün kamu yararı anlayışından taviz vermeden ve aynı zamanda hesap verilebilirlik ilkemiz doğrultusunda kapsayıcı ve bütüncül bir çalışmayla şehrimizin beklentilerine cevap vererek, insanımızın bu şehirde görmek istediklerini kaynaklarımızı etkin ve verimli kullanarak gerçekleştirmeye devam edeceğiz” sözlerine yer verdi. 

MALİ DİSİPLİN VE TASARRUF EKONOMİSİ MEYVELERİNİ VERDİ

Bütçe rakamlarına dair bazı verileri de paylaşan Başkan Tören açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Bu bütçede de mali disiplinden dengelenmeden ve sıkılaştırmadan taviz vermeden hizmetten de tasarruf etmeden emin adımlarla yola devam ettiğimizi bütçemizin rakamları ispat etmektedir. Faiz giderlerinin bütçe içindeki payı 2019 yılında yüzde 15,4 iken, bu oran 2020 yılında yüzde 7’ye, 2021 yılında yüzde 2,7’ye düşürülmüştür. Meclisimizin onayına sunduğumuz 2022 yılı bütçe tasarısında ise bu oran yüzde 1,8 olarak öngörülmüştür. Bu rakam aynı zamanda bizim de bankalar nezdinde mevduattan elde ettiğimiz faiz miktarına denk gelmektedir.”

BÜTÇENİN YÜZDE 41’İ YATIRIMLARA AYRILDI

 “Yatırımların bütçe içindeki payı 2019 ve 2020 yılında ortalama %24 iken bu oran 2021 yılında %36’ya çıkarılmıştır. Meclisimizin onayına sunduğumuz 2022 yılı bütçe tasarısında ise bu oran yüzde 41 olarak öngörülmüştür. Hizmetlerimizden vazgeçmeden aksine yeni enstrümanları da ilave ederek şehrin alt yapı üst yapısıyla ilgili yatırımlarımıza çalışmalarımıza devam edeceğiz. Dengelenmenin yerini hep ifade ettiğimiz artık yatırımın sosyal yardımların dengeli bir şekilde adil bir şekilde öne çıktığı büyük ölçekli yatırımlarla birlikte artık sadece klasik belediyecilik sosyal belediyeciliğin ötesinde şehrin sosyal yönlü sorunlarından bir tanesi olan işsizlik ve buna bağlı göç olgusunun yönetilmesinde de Altınordu Belediyemizin önemli bir fasılda önemli ilerleme elde ettiğine hep birlikte şahit olacağız.”

2022 yılını altyapı ve üstyapıda atılım ve yatırım yılı ilan eden Altınordu Belediyesi Mecliste 250 milyon 750 bin TL olarak kabul edilen bütçesinde aslan payını 101 milyon TL ile Fen İşleri müdürlüğüne ayırdı.

ÖZ KAYNAKLARLA BÜYÜMEYE VE HİZMET

“İnsana hizmetten tasarruf etmeyeceğiz. Bu şehrin ihtiyacı olan yeşil ve çevre yeşil kalkınma hedeflerinden taviz vermeyeceğiz tasarruf etmeyeceğiz. Bu şehrin kardeşliğinden birliğinden beraberliğinden meclisimizin beraberliğinden de kardeşliğinden de taviz vermeyeceğiz. Öz kaynaklarımızla şehrimize ve hemşehrilerimize kırsalda ve merkezde bütün şehir eşit hizmet anlayışı ile hizmet etmeye devam edeceğiz.”

Yapılan oylama sonucu Altınordu Belediyesi 2022 Mali Yılı Bütçesi Belediye Meclisince kabul edildi. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ORDU’DA KORONANIN ARTMASININ NEDENİ MEB Önceki Haber

ORDU’DA KORONANIN ARTMASININ NEDENİ MEB 

‘YANGINA KARŞI ÖNLEM ALMANIN MALİYETİ SONUÇLARINDAN DAHA UCUZ’Sonraki Haber

‘YANGINA KARŞI ÖNLEM ALMANIN MALİYETİ SO...

Yorum Yazın

DURUGÖL’ÜN TAMAMININ KURTARILMASINI İSTİYORUZ
VALİ SONEL ŞEHİT AİLELERİ İLE GAZİLERİ UNUTMADI
Ihlamur ağacından düşen kişi öldü
YİNE AKPINAR’DA KAZA!
DOMUZ ETİNDE VERGİYİ İNDİRECEĞİNE AKARYAKITTA İNDİR
BİRİ BİZİ ALDATIYOR!
AK PARTİ ALIN TERİNE DEĞER VERİR
VALİLİK ESKİ VE GÜZEL GÜNLERİNE DÖNECEK
MAHKEME OBB’YE DENİZİ DOLDURAMAZSIN DEDİ
PERŞEMBE’NİN TADI TUZU BURADA
ÇAMBAŞI YAYLASI’NIN CAZİBESİ ARTTI
FATSA ADASI DOĞAL KALMALIDIR
ŞAMPİYON ALTINORDU ZABITA
ORDU KAMPI MADALYA GETİRDİ
ÖZBEKİSTAN’DAN ŞAMPİYONLUK GELDİ
ORDUSPOR 1967 TRANSFERE HIZ VERDİ
NE DURUGÖL’Ü KURTARABİLDİ NE DE NAMUSUNU KORUYABİLDİ
LGS’DE TAM PUAN ALDILAR
ALTINORDU KARA GÜNÜDE BARTIN’IN YANINDA
SAYIŞTAY’A 3 YENİ ORDULU ÜYE

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar