Ordu
DOLAR19.0851
EURO20.5437
ALTIN1210.3
NATURİMMUN

2023’TE DE ÜRETİCİYİ MEMNUN EDECEK FİYATLAR AÇIKLAYACAĞIZ 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
2023’TE DE ÜRETİCİYİ MEMNUN EDECEK FİYATLAR AÇIKLAYACAĞIZ 
Abone ol
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, fındık alımında fevkalade bir dönem geçirdiklerini söyledi.

Güldal, katıldığı bir televizyon programında TMO’nun faaliyetlerini ve 2023 yılı beklentilerini anlattı. 2022 yılının hem yağış hem de ürünlerdeki rekolte açısından oldukça verimli bir yıl olduğuna değinen Güldal, “TMO’nun faaliyet alanına girmeyen ürünler dâhil olmak üzere neredeyse tüm tarımsal ürünlerde çok iyi bir verim alındı. Rekolte beklediğimizin üzerindeydi. Tabii bu hem üreticiyi hem de bizi ziyadesiyle memnun etti” dedi.

FINDIKTA KİMSE ELİMİZE SU DÖKEMEZ

Güldal, sadece hububatta değil; fındık, kuru üzüm, mısır ve çeltik alımlarında da TMO’nun aktif bir politika izlediğine dikkat çekerek, şöyle konuştu: “Fındık alımında 10’uncu kuru üzüm alımında ise 5’inci görevimizi geride bıraktık. Fındık ve kuru üzüm için diyebilirim ki fevkalade bir alım dönemi oldu. Ayda en az bir defa fındık alım noktalarımıza giderek üreticilerimizle görüşmeler sağladım ve bu görüşmelerde gördüm ki üreticimiz bizim açıkladığımız fiyatlardan ve birçok yere alım noktası açarak onlara daha ulaşılabilir olmamızdan çok memnun. Aldığımız bu ürünleri hem yurt içi hem de yurt dışı piyasada değerlendiriyoruz. Fındıkta dünyada kimse elimize su dökemez. Devletin buna sahip çıkması üreticiyi ve tüketici koruma anlamında oldukça önemli bir yere sahip.”

 

DESTEK DEVAM EDECEK

Güldal, TMO olarak ülke yararına ne gerekiyorsa yapıldığını, TMO’nun her daim çiftçinin yanında olduğunu da dile getirerek, “2022 yılında izlediğimiz politika ve verdiğimiz iyi fiyatlar sayesinde hububat ekiliş alanları yüzde 5 arttı. 2023 yılında da üreticimizi memnun edecek alım fiyatları açıklayacağız ve desteklerimiz devam edecek” şeklinde konuştu.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
HASRETİNDEN PRANGALAR ESKİTTİKÖnceki Haber

HASRETİNDEN PRANGALAR ESKİTTİK

ORTAR FINDIK BAHÇELERİNİ SİGORTALATTISonraki Haber

ORTAR FINDIK BAHÇELERİNİ SİGORTALATTI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar