Ordu
DOLAR15.9334
EURO16.8754
ALTIN945.41
reader

​214 Milyon TL Karşılığı 9154 Proje Başvurusu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
​214 Milyon TL Karşılığı 9154 Proje Başvurusu
Abone ol
Ordu İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında toplam proje tutarı 214.000.000 TL olan 9154 adet rekor başvuru ile en yüksek proje başvurusu alan il Ordu olmuştur.” dedi.

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz; "Tarıma dayalı ekonomik yatırımlar kapsamında; Tarımsal ürünlerin işlenmesi, kurutulması, dondurulması, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlar, Proje kapsamında yer alan tesislerde kullanılmak üzere Enerji Üretim Tesisleri, Su Ürünleri Yetiştiriciliği Yatırımları, Hayvansal ve Bitkisel Orijinli Gübre İşleme, Büyük-Küçükbaş ve Kanatlı Yetiştiriciliği Yatırımları, Sera Yatırımları, Kültür Mantarı Üretimi ve Kesimhane Yatırımları ile; Kırsal altyapı yatırımlarının desteklenmesine dair makine ekipman alımı yapmak ve hibe desteğinden yararlanmak üzere gerçek ve tüzel kişilerden ilimizde rekor başvuru alındı" diye konuştu.  

 

 

9 BİN 154 BAŞVURU YAPILDI

Ordu’da rekor başvuru alındığını vurgulayan Yılmaz; "Hibe programının açıklandığı ilk günden itibaren ilimiz üreticilerinin ve yatırımcılarının hibe programından azami ölçüde yararlanmasını sağlamak amacıyla İl ve İlçe Müdürlüklerimiz personeli tarafından yatırımcılarımıza, ziraat odalarımıza, tarım alet ve makine bayilerimize ve üreticilerimize yönelik yoğun bilgilendirme toplantıları ve tv programları gerçekleştirilmiştir. Yapılan bu bilgilendirme çalışmaları neticesinde Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında toplam proje tutarı 214.000.000 TL olan 9154 adet rekor başvuru ile en yüksek proje başvurusu alan il Ordu ilimiz olmuştur. Program kapsamında projelerin değerlendirme işlemleri halen devam etmekte olup Bakanlığımızca değerlendirme işleminin tamamlanmasından ve sonuçların açıklanmasından sonra başvuru sahipleri ile hibe sözleşmeleri imzalanacak, yatırımlara başlanacak ve aynı zamanda talep edilen makine ve ekipmanların üreticilerimize dağıtılması sağlanacaktır. Bu proje başvurularının gerçekleşmesinde yoğun emek sarf eden İl-İlçe Müdürlüklerimizde görevli tüm personelimize ve katkı veren tüm sektör paydaşlarımıza teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu. ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MALİ MÜŞAVİRLERE BİLGİLENDİRME TOPLANTISIÖnceki Haber

MALİ MÜŞAVİRLERE BİLGİLENDİRME TOPLANTIS...

BUGÜN YARIN EKMEĞE 50 KURUŞ ZAM GELECEKSonraki Haber

BUGÜN YARIN EKMEĞE 50 KURUŞ ZAM GELECEK

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar