Ordu
DOLAR15.5436
EURO16.2607
ALTIN911.35
reader

23 NİSANLARI YENİDEN BAYRAM HALİNE GETİRİNCEYE DEK!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
23 NİSANLARI YENİDEN BAYRAM HALİNE GETİRİNCEYE DEK!
Abone ol
23 Nisan’da kaybedilen haklar sebebiyle derin bir burukluk yaşadıklarını belirten Eğitim-İş Ordu Şubesi Başkanı Neşet Sayman, “23 Nisanları tekrar bayram yapıncaya kadar durmadan mücadele edeceğimizin altını çiziyoruz.” dedi.

Sayman şu açıklamayı yaptı: Bir yıldönümü olmaktan ziyade ulusça göğsümüzde bir onur nişanı olan 23 Nisan, bizim dünyaya verdiğimiz ders, dünya çocuklarına ise verdiğimiz bir armağandır. Büyük önder Atatürk ve silah arkadaşlarının liderliğinde ayağa kalkan milletimiz, emperyalistlerin akbabalar gibi başına üşüştüğü bu topraklardan, gelişmiş ülkelere parmak ısırtacak medeniyette bir Cumhuriyet destanı yazmış, bu destanı 23 Nisan ile taçlandırmıştır.

 

 

BURUĞUZ ÇÜNKÜ…

 

Bugün, milletin egemenliğinin sembolü olan Meclis’in kurulmasının, tebaa olmaktan millet olmaya geçişimizin tescillenmesinin, dünyada çocuklara bir bayram hediye eden tek ülke olmamızın yıldönümüdür. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, onu var eden Atatürk’ün tabiriyle “Türkiye milli tarihinin başlangıcı ve yeni bir dönüm noktasıdır.”

Fakat bugün ne yazık ki bu haklı gururumuza derin bir burukluk eşlik etmektedir. Bunun sebebi 100 yılı aşkın süre önce ulusça imza attığımız bu başarılar konusunda bugün geriletilmiş olmamızdır.

 

 

BAŞLADIĞIMIZ YERE DÖNDÜK

 

Gelinen noktada: Milletin iradesi olan Meclis ile kendi seçtiğimiz kişilerce yönetilmeye başlamamızın üzerinden bir asır geçtikten sonra neredeyse başladığımız yere dönmüş olmamız kahredicidir. Milletin egemenliğinin üssü olan Meclis sembolikleştirilmiş, ülke fermanı aratmayan KHK’larla yönetilir hale gelmiştir. Cumhuriyet’in eğitimden kültüre, sosyal ve demokratik haklardan adalete kadar tüm kazanımları sistematik biçimde geriletilmiştir. Dünya çocuklarını birbirinden ayırmadan, geleceğin onların ellerinde şekilleneceğinin farkında olarak onlara bir bayram armağan eden tek ülke olmaktan, kendi çocuklarına geleceğe dair düş bile kurduramayan bir ülkeye dönüşüyor olmamız da bugünkü burukluğumuzun başlıca sebebidir.

 

 

ÇOCUKLARIMIZ EĞİTİM ALAMIYOR

 

Çocuklarımız düzgün, adil, bilimsel, laik, kamusal bir eğitim alamamaktadır. Çocuk işçi sayısı, her geçen gün artmakta, hatta meslek okulları, MESEM’ler, kayıtdışı istihdama göz yumma politikaları vesilesiyle sıradanlaştırılmaktadır. Ülkenin insan hakları açısından geriletildiği yer çocuklarımızı da vurmakta, onların evrensel haklarını da gasp etmektedir. Birçok çocuğumuz barınmadan sağlığa kadar birçok ana hakkına erişmekten uzaktır.

 

YENİDEN BAYRAM OLUNCAYA KADAR…

 

Ancak bilinsin ki biz, Başöğretmen’in uslanmaz eğitim neferleri için bu tablo, imkansızlıkları değil sadece gidilecek yolun ne kadar uzun olduğunu göstermektedir.

Parlak geleceğin Atamızın bize emanet ettiği gelecek nesillerin eliyle geleceğini biliyoruz. “Umudumuz gençlerde ve yarının gençleri olan çocuklardadır” diyoruz. Bu özlem ve umutla, önce çocuklarımızın sonra tüm milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, 23 Nisanları tekrar bayram yapıncaya kadar durmadan mücadele edeceğimizin altını çiziyoruz.” ORDU OLAY


 • 5
  SEVDİM
 • 5
  ALKIŞ
 • 3
  KOMİK
 • 2
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
FINDIKTA YÜZDE 5 İLA 15 ARASINDA DON HASARI VAR!  Önceki Haber

FINDIKTA YÜZDE 5 İLA 15 ARASINDA DON HAS...

ÖLÜM YAMAÇTAN KOPARAK GELDİSonraki Haber

ÖLÜM YAMAÇTAN KOPARAK GELDİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar