VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
reader

23,50 TL’Yİ GÖRDÜKLERİNDE MİLLETVEKİLLERİMİZ SIKILMIYORLAR MI?  

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
23,50 TL’Yİ GÖRDÜKLERİNDE MİLLETVEKİLLERİMİZ SIKILMIYORLAR MI?  
Abone ol

Turnasuyu’nda 2018’de Milletvekili Şenel Yediyıldız ile tartışması Türkiye’de gündem olan fındık üreticisi Cemil Kul, fındık fiyatlarına tepki gösterdi. “Bizim Metin Gündoğdu’muz nerede, Şenel Hocamız nerede, Ergun Taşçı’mız nerede. Bunlar fındık satılan yerlerde 23,50 TL yazısını gördüklerinde utanmıyorlar mı?” diyen Kul, serbest piyasada TMO alım fiyatının altında fındık alınmaması için çalışma yapılmasını istedi. 

Ordu Olay’a konuşan Kul, şunları ifade etti: “Biz sezona umutla başladık. Daha sonra TMO alım fiyatı 26,50 TL açıklandı üzüldük. Çünkü beklentimiz 30 TL’ydi. Şimdi ise daha da üzgünüz. TMO alıma başladıktan sonra serbest piyasa 25 TL’den önce 24 TL sonra da 23,50 TL’ye indi. Borçlarımız var, para bekleyen amelemiz var. O nedenle acil fındık satmak durumundayız. Bu fiyatlar ise bizim hem moralimizi bozuyor hem de canımızı fena halde sıkıyor.

23,50 TL UTANDIR MIYOR MU?

Şu anki rakamlar çok düşük rakamlar. Ordu, Giresun, Trabzon AK Parti milletvekillerinin bize sahip çıkması gerekiyor. Bizim Metin Gündoğdu’muz nerede, Şenel Hocamız nerede, Ergun Taşçı’mız nerede. Bunlar iktidar milletvekilleri. Bunlar fındık satılan yerlerde 23,50 TL yazısını gördüklerinde utanmıyorlar mı? Bunlar çıkıp konuşmayacak mı? Şimdi konuşmayacak ise ne zaman konuşacaklar. Çıkıp konuşmalılar ve bizim ezilmemize sebep olmamalılar. Onlar devlet demek.

BU NEYİN TEŞEKKÜRÜ?

Üretici burada buram buram ezilirken milletvekilleri nerede yoklar. Ayrıca Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin ağabeyimiz çıkıyor bu fiyata teşekkür ediyor. Ben fındığı satacağım parayı bilirim. Fındık 23,50 TL. Eğer TMO fiyatı 30 TL olarak açıklansaydı o zaman ben fındığı 27-28 TL’ye satabilirdim. Beni 25 TL de kurtarmıyor. Ben aynı zaman da yarıcı bir üreticiyim. Şahin TMO olmasaydı fındık daha düşük olurdu diyor. Bu nasıl söz. Fındık 23,50 TL bundan daha ayıp fiyat mı var?

ŞAHİN’I KINIYORUM

Servet Şahin hiç konuşmasa daha iyi. Kendisini kınıyorum. O fındıkla değil fabrikaların sorunlarıyla uğraşsın. Ayrıca Trabzon’da Sebahattin Arslantürk diye bir adam var. Ulusal Fındık Konseyi Başkanı, ‘800 bin ton rekolte var’ diyor fındığa 25 TL fiyat istiyor. Fındığın rekoltesine gel bana sor. Ben her bahçedeki eksik çuvalı söyleyeyim. Eskiden fındık fareleri vardı bunlar şimdi beslene beslene büyüdü keme oldu. Trabzon’a, Ordu’ya sığmaz oldu. Üreticiyi ezici, haklarını ayaklar altına alıcı konuşmalar yapmasınlar.

TMO FİYATININ ALTINDA FINDIK SATILMAMALI

Fındığın değerini ben bilirim onu ben yetiştiriyorum. Bizi bir Cemal Enginyurt ile Mustafa Adıgüzel mi savunacak. Onların savunması da yetmiyor. Çıkıp herkesin konuşması lazım. Fındığın iyi bir duruma gelmesi için Cumhurbaşkanımızın açıkladığı 26,50 TL fiyatın altında fındık alınmaması için ne gerekiyorsa yapsınlar. Çayda bunu yaptılar 4 TL’nin altında özeller alım yapamayacak. Fındıkta da böyle olmalı. 23,50 TL’ye fındık alınırken seyretmesinler. Biz ezilirken seyretmesinler, izlemesinler.

 

 

AYAKLAR ALTINA ALINMAK İÇİN Mİ EMEK VERDİK

Ben ezilmek için mi bir yıl boyunca emeklerimizin ayaklar altına alınması içim mi uğraşıyorum. Şu anda ayaklar altında bir fiyat var. Ben 3 tane çocuğu böyle çalışarak okuttum. Biri doktor biri veteriner biri öğretmen oldu. Böyle ezilmek ayaklar altına alınmak beni deli ediyor. 2020 Eylül ayında yumurta ne kadardı 2021Eylül ayında yumurta ne kadar buna bakın ondan sonra fındık fiyatı üzerine konuşun. 23,50 TL’den daha ayıp fiyat mı olur?” Hasan Cem Özel                                        


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
FATSA BERABERLİĞE RAZI OLDU!Önceki Haber

FATSA BERABERLİĞE RAZI OLDU!

PERŞEMBE’DE BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLU YER TESLİMİ GERÇEKLEŞTİSonraki Haber

PERŞEMBE’DE BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLU YER...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar