Ordu
DOLAR12.3703
EURO13.9554
ALTIN713.28

25 YIL SONRA ANA BABA OLDULAR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
25 YIL SONRA ANA BABA OLDULAR
Abone ol
25 yıla yakın süredir çocuk sahibi olma hayali kuran Fatsalı Gülay-Fuat İşler çifti, kişiye özel uygulanan tedavi ile Gülşah bebeği kucaklarına aldı.

Günümüzde doğal yollarla bebek sahibi olamayan birçok çift üremeye yardımcı tedaviler ve gelişen teknoloji sayesinde anne-baba olma mutluluğunu yaşayabiliyor. Bu ailelerden birisi de 25 yıla yakın süredir gördükleri tedavilerin sonucunda kızlarına kavuşan Gülay İşler (43) - Fuat İşler (54) çifti. Evliliklerinin ilk yıllarında Almanya’da yaşayan çift, çocuk sahibi olma konusunda problem yaşayınca Almanya’da aşılama tedavisi gördüler. Tedavinin sonucunda olumlu sonuç aldılar fakat hamilelik düşükle sonuçlandı. Bir sonraki tedavi için düşündükleri tek adres Türkiye oldu.

ARKA ARKAYA ACI DENEYİMLER YAŞADILAR
 

Yaz tatili için Türkiye’ye geldiklerinde tüp bebek tedavisi de gördüler, hamilelik oluştu fakat yine düşük gerçekleşti. Arka arkaya yaşadıkları acı deneyimlerin ardından bir süre ara verdiler. 2010 yılında işleri gereği Türkiye’ye kesin dönüş yaptılar ve sonraki tüm tedavilerinde negatif sonuç ile karşılaştılar. Çift, 2018 yılında Bahçeci Tüp Bebek doktorlarından Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Ebru Öztürk ile tanıştı. Hem psikolojik hem de fiziksel olarak pes ettikleri noktada Prof. Dr. Ebru Öztürk, Fuat İşler’deki diyabet probleminin tedaviyi olumsuz etkileyebilecek bir faktör olduğunu düşünerek detaylı değerlendirmek istedi. Bu doğrultuda kişiye özel bir tedavi planlı oluşturuldu ve çifte yıllarca bekledikleri bebek müjdesi verildi.

EN ÖNEMLİSİ VAZGEÇMEMEKMİŞ

Sağlıklı geçirilen gebelik sürecinin ardından Şubat ayında kızı Gülşah’a kavuşmanın heyecanını yaşayan anne Gülay İşler, “Hamile olduğumu öğrendiğimde çok heyecanlandık, yine düşük olur mu endişesi yaşadık. Çeyrek asırdır verdiğimiz mücadelenin sonunda annelik duygusunu tatmak tarifsiz bir his. Her denememizin sonunda bu sefer son deyip tekrar kendimize şans verdik. Görüyoruz ki en önemlisi hiçbir zaman vazgeçmemekmiş” şeklinde konuştu.-İHA-

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BUGÜN DÜNYA SİGARASIZLIK GÜNÜÖnceki Haber

BUGÜN DÜNYA SİGARASIZLIK GÜNÜ

OBB SEPET KURSU AÇTI Sonraki Haber

OBB SEPET KURSU AÇTI 

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar