Ordu
DOLAR13.7186
EURO15.5393
ALTIN786.53

26, 50-27 TL ÜRETİCİYİ TATMİN EDER DİYE DÜŞÜNÜYORUM  

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
26, 50-27 TL ÜRETİCİYİ TATMİN EDER DİYE DÜŞÜNÜYORUM  
Abone ol
Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları (KİB) Birliği Başkan Edip Sevinç, “Bu fiyatın üretici açısından tatmin edici olduğunu düşünüyorum. Çünkü devletimiz işçisine memuruna yüzde 20 verirken fındığa yüzde 30 civarında zam vermiştir” dedi.

Sevinç, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan fındık fiyatlarını değerlendirdi:“Biz ihracatçılar olarak bu aşamaya gelinceye kadar görüşlerimizi söyledik. Biz hiçbir zaman fiyat şu olsun bu fiyat iyidir bu fiyat kötüdür diye bir görüş belirtmedik. Bu dönemde de belirtmedik. Bizim için önemli olan Türkiye’nin elindeki bütün stoku satabilecek ve dünya fındık tüketimini Türkiye orijini olarak hem sürdürebilecek hem de artışına sebebiyet verecek bir politikanın belirlenmesidir. Fiyat bu politikanın içerisindeki parametrelerden sadece bir tanesidir, hepsi değildir ama önemli bir parametredir. Fiyat parametresinin öneminin bizimle ilgili olduğu kadar üreticiyle olan kısmı da vardır. O da üreticinin kazancı hepimizin kırmızı çizgisidir. Yani eğer üretici para kazanıyorsa bahçesine bakacaktır, fındık üretimi artacaktır, verim ve kalitede artacaktır ve Türkiye’nin gücü artacaktır.

 

ÜRETİCİYE SORMALI ÜRETİCİ ADINA KONUŞANLARA DEĞİL

Açıklanan fındık fiyatını ihracatçılar açısından değerlendirmek istemiyoruz.  Çünkü biz görüşlerimizi bildirdik, kararı sayın Cumhurbaşkanı açıkladı ve bu karar kesindir. Şimdi zaten sözün bittiği yerdeyiz artık icraat zamanı. Biz ihracatçılar olarak işimize bakmak ve fındığı satmanın dışında şuanda aklımızda bir şey yok. Ancak bu fiyatın üretici açısından da ben şahsen tatmin edici olduğuna düşünüyorum. Çünkü devletimiz işçisine memuruna yüzde 20 verirken fındığa yüzde 30 civarında zam vermiştir. Üreticinin memnun olduğu zaten son 3 yıldır bahçesindeki faaliyetlerinden, bakımından gösterdiği iyi taraf uygulamalarından bellidir. Bunu üreticiye sormak lazım aslında, üretici adına konuşanlara değil.”

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
26,50-27 TL İLE NE ÜRETİCİ NE DE ÜLKE KAZANIRÖnceki Haber

26,50-27 TL İLE NE ÜRETİCİ NE DE ÜLKE KA...

FINDIK FİYATI GEÇEN SENEYE GÖRE YÜZDE 7 GERİ GELDİSonraki Haber

FINDIK FİYATI GEÇEN SENEYE GÖRE YÜZDE 7...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar