Ordu
DOLAR16.7832
EURO17.4971
ALTIN976.05
reader

26,50 TL KARTEL FİYATIDIR KABUL EDİLEMEZ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
26,50 TL KARTEL FİYATIDIR KABUL EDİLEMEZ
Abone ol
İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk “ Fındık fiyatı, uluslararası firmalar tarafından değil, üretici ve devlet tarafından belirlenmelidir, 26,50 TL kartel fiyatıdır. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir.” dedi.

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Şentürk şu açıklamayı yaptı: Yaklaşık 5 milyon insanımızı ilgilendiren fındık ürünümüzün kıymetini belirlerken: Üreticinin alın teri göz nuru el emeği dikkate alınmadığı gözükmektedir.  Zaten mevcut iktidar hiç bir döneminde üreticiden yana olmamıştır.  İktidarın ana gündemi rant olmuştur dünde bugün de tüm üreticilerimiz göz ardı edilmiştir. Çözüm halkımızdadır çözüm iktidarın değişmesidir, üreticinin emeğini gözeten üreticiyi seven ve ana gündemi üretici olan İYİ Partinin iktidara gelmesi elzem olmuştur.  Biliyorum ve görüyorum ki üreticimiz ilk sandıkta rantçı iktidarı sorgulayacak ve istirahate çekecektir.  Bu fiyatı kabul etmemiz hiçbir şartta mümkün değildir. Biz üreticilerimizin alın terinin ve emeğinin yanında olmaya devam edeceğiz. Tüm üreticilerimize sözümüz olsun.

 

Fındık üreticilerinin aylardır beklediği fındık fiyatını dün akşam canlı yayında açıklayan Cumhurbaşkanımız maalesef üreticilerimizi değil uluslararası firmaları sevindirmiştir.  Cumhurbaşkanı 2021 yılı fındık alım fiyatını açıkladı. Erdoğan, ”Fındık alım fiyatını yüzde 50 sağlam iç esasına göre Giresun kalite kabuklu için 27, levant kalite kabuklu için 26,5 lira olarak belirledik.” dedi. 26.50 TL fındık fiyat nedir? Geçen yıl 25.50 TL olan fındık bu kadar zor bir zamanda ve her şeyin fiyatı en az 2 katı yükselmesine rağmen bu fiyat kabul edilemez. İYİ Parti olarak 2 Ay önce TBMM 'inde yaptığımız fındık çalıştayımızda fındığımızın maliyetini ve zorluklarını dile getirmiştik ve şu yorumu yapmıştık:

 

 

Öncelikle fındık fiyatı, uluslararası firmalar tarafından değil, üretici ve devlet tarafından belirlenmelidir. Belirlenen bu fiyat üreticiyi mağdur etmemelidir. Fındığın fiyatı, alım politikası, üretim maliyeti, ihracat fiyatı ve diğer birçok uygulama rekolteye bağlı olarak belirlenmektedir. Rekolteyi olduğundan yüksek gösterirseniz fiyatı düşüyor. Olduğundan az gösterirseniz bu kez de fiyat yükseliyor. Her durumda birileri zarar ediyor. En büyük zararı da üretici ve haliyle ülkemiz görüyor. Bu nedenle, bakanlık tarafından rekolte tahmini çabuk ve güvenilir bir şekilde vaktinde yapılmalıdır. Aksi takdir de, ortaya çıkacak olan durum başta üretici olmak üzere bütün kesimler etkilenecektir.

 

Maalesef bölgemizin geçim kaynağı olan ülkemizin stratejik ürünü fındığımızın fiyatını ne yazık ki tüm uyarılarımıza rağmen yine uluslararası firmalar belirlemiştir. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir. İYİ Parti olarak her daim üreticilerimizin yanında olmaya ve haklarını savunmaya devam edeceğiz. Takdir üreticilerimizin.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÜNYE’YE RAYLI SİSTEM GELİYORÖnceki Haber

ÜNYE’YE RAYLI SİSTEM GELİYOR

KASTAMONU’DAKİ SEL ORDU’YU DA YIKTISonraki Haber

KASTAMONU’DAKİ SEL ORDU’YU DA YIKTI

Yorum Yazın

NE DURUGÖL’Ü KURTARABİLDİ NE DE NAMUSUNU KORUYABİLDİ
LGS’DE TAM PUAN ALDILAR
ALTINORDU KARA GÜNÜDE BARTIN’IN YANINDA
SAYIŞTAY’A 3 YENİ ORDULU ÜYE
KORONADA 2,5 KAT VAKA ARTIŞI VAR DİKKAT!
SİLAHLA OYNARKEN KARDEŞİNİ VURDU!
ERTELENMESİ SEVİNDİRİCİ ANCAK YETERLİ DEĞİL! 
ERDOĞAN, TÜRKİYE'NİN İTİBARINI BİR KERE DAHA YERLE BİR ETTİ
OSKİ’DEN ULUBEY’E 13 MİLYON TL’LİK YATIRIM
İKİZ DEV KURBANLIKLAR 150 BİN TL 
KUMRU’DA KORSAN TAKSİCİYE 9 BİN TL CEZA!
Batuhan Er 52 Orduspor'da
KALE ÖMÜRCAN’A EMANET
3’ÜNCÜ LİGDE GRUPLAR BELLİ OLDU
ORDULU GEZGİN BİSİKLETİ İLE YOLLARDA
“FINDIKTA DA KUR KORUMALI TABAN FİYAT İSTİYORUZ”
Mercan'ın küpe takma hayali gerçek olacak
SAHTE İCRA MÜDÜRÜ 4 BİN LİRA DOLANDIRDI
BİR HAFTADA 10 BİN 328 KONTROL
UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK!

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar