VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.8924
EURO18.4305
ALTIN1026.8
reader

3. DOZ AŞI ÇOK AMA ÇOK ÖNEMLİ!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
3. DOZ AŞI ÇOK AMA ÇOK ÖNEMLİ!
Abone ol
Risk grubu ve 60 yaş üzerindeki kişilerin mutlaka 3. doz aşılarını yaptırmaları gerektiğini ifade eden Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, “Gebelerin aşılanması da bizler için çok önemli. Anne ve bebeğin sağlığını korumak durumundayız. Bu konuda biraz daha duyarlılık ve hassasiyet bekliyoruz” dedi.

Her hafta Pazartesi günleri yapılan Kovid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısı, Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında gerçekleştirildi. Kovid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısının başlangıcında, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın tarafından bir sunum yapıldı.

Dr. Fatih Aydın, Kovid-19 Pandemisi Değerlendirme sunumunda, haftalık yeni vaka sayıları, aktif vaka sayıları, ilçelerimizin günlük yeni vaka sayıları, hastane kapasitesi  doluluk verileri, yoğun bakım doluluk oranı, ilçelere göre vaka başı temaslı sayıları, haftalık denetim verileri, çağrı merkezi verileri, aşı bilgileri, aşı sayıları, açıklanan hedef nüfusa göre aşılama oranı ile ilgili Ordu’nun Koronavirüs tablosuna ilişkin detaylı bilgilendirmede bulundu ve alınması gereken tedbirlere ilişkin görüş ve önerileri dile getirdi.

Risk grubu ve 60 yaş üzerindeki kişilerin mutlaka 3. doz aşılarını yaptırmaları gerektiğini ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, “İlimizde aşılama çalışmalarında iyi durumdayız. Hedef nüfusumuz içerisinde en az bir doz aşı yaptıran vatandaşlarımızın oranı %90,82’ye ulaştı. En az iki doz aşı olmuş 18 yaş ve üzeri nüfusta %85.1’lik aşılama oranı ile Türkiye genelindeki birinciliğimizi sürdürüyoruz. En az iki doz aşı olmuş 12 yaş ve üzeri nüfusta ise %82.04’lük oranla yine ilk sıralarda yer almaktayız. Bugüne kadar 566.700 birinci doz, 547.167 ikinci doz, 169.709 üçüncü doz olmak üzere toplamda 1.283.576 doz aşı yaptık. Salgınla mücadelede 3. doz hatırlatma aşısı çok önemli. Özellikle kronik rahatsızlığı olan, risk altındaki ve 60 yaş üzerindeki vatandaşlarımızın 3. Doz aşılarını mutlaka yaptırmalarını istiyoruz. Bunun için de yoğun çaba sarf ediyoruz. 3. Doz aşı sırası gelen vatandaşlarımıza mesaj gönderiyoruz. İlçe Sağlık Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezleri, Aile Sağlığı Merkezlerimiz aşı sırası gelen vatandaşlarımızı arıyorlar. Aşı sırası gelen vatandaşlarımıza ulaşıp, aşılarını yaptırmaları için çalışıyoruz. Gebelerin aşılanması da bizler için çok önemli. Anne ve bebeğin sağlığını korumak durumundayız. Bu konuda biraz daha duyarlılık ve hassasiyet bekliyoruz” dedi.

KONSERE-FESTİVALE GİTMEYİN

Toplantıya katılan Ordu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Niyazi Taşçı da, “Kalabalık oluşturacak etkinliklerden kaçınılmalı. Kış aylarında yapılan ev ziyaretlerinden, misafirliklerden uzak durulmalı. Maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına mutlaka uyulmalı” diyerek, görüşlerini dile getirdi.  

KORONA TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Ortaya çıkan yeni varyantlarla birlikte Kovid-19 Pandemisinin tüm hızıyla devam ettiğini insan sağlığını tehdit etmeye devam ettiğini belirten Vali Tuncay Sonel, “Salgın sona ermiş gibi hareket ediyoruz.;OysaKovid-19 pandemisi etkisini sürdürüyor. Bu süreçte vatandaşlarımız çok daha dikkatli ve tedbirli olmalılar. Her zaman ifade ediyorum ki, herkes kendine dikkat edecek. Tedbiri elden bırakmayacak. Pandemi kurallarına titizlikle uyacağız. Maske, mesafe ve hijyen kuralını ihmal etmeyeceğiz. Pandemiden korunmanın tek yolu, aşıdır. Sırası geldiğinde aşılarımızı mutlaka yaptıralım. Hem kendi sağlığımızı, hem de toplum sağlığımızı koruyalım. Kapalı ve kalabalık oluşturacak ortamlardan uzak duralım. Bireysel tedbirlere uyalım” diye konuştu. ORDU OLAY

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AKKUŞ KENİDE GELDİ!Önceki Haber

AKKUŞ KENİDE GELDİ!

COŞKUN’DAN SMA TESTİ TEŞEKKÜRÜSonraki Haber

COŞKUN’DAN SMA TESTİ TEŞEKKÜRÜ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar