Ordu
DOLAR9.6153
EURO11.2377
ALTIN554.27

3 YILLLIK AMEL DEFTERİNİ AÇIKLADI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
3 YILLLIK AMEL DEFTERİNİ AÇIKLADI
Abone ol
Ünye Ticaret ve Sanayi Odası (ÜTSO) Başkanı İrfan Akar, görevinin  3. yılını arkasında bırakarak odanın faaliyetlerini değerlendirdi. 15 Nisan 2018 tarihinde yapılan seçimlerde başkanlık koltuğuna oturan Başkan İrfan Akar, esnaflara ve öğrencilere yönelik projelerini, odaya kayıtlı iş yerlerine ve ilçedeki turizm alanında yaptığı çalışmaları anlattı.

Göreve geldiği gün itibarıyla esnaflara ve üye iş yerlerine yönelik kredi sağladıklarını ifade eden Başkan İrfan Akar," TOBB Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun devletimizle yaptığı anlaşma çerçevesinde ilk olarak Nefes Kredisi'ni hayata geçirdik. Tabi bu kredi odamız bünyesi çerçevesinde 3 milyon liraydı. Ancak biz onu esnaf ve iş adamlarımızdan aldığımız desteklerle beraber 11 milyon liraya çıkararak 100 firmaya faydalanmasını sağladık.  O günlerde bu kredi esnaflarımızda ciddi bir rahatlamaya neden olmuştu. Daha sonra aynı projeyi 2020 yılının Nisan ayında gerçekleştirdik. Buradaki kredimizde ise 120 firmamıza 7 milyon lira kadar destek sağladık." dedi.

MESLEK LİSELERİNE ÖNEM VERDİK

Firmalarda iş gücü oranla yetişmiş ve kalifiyeli elemanlara yönelik istihdama önem verdiklerini söyleyen Başkan Akar," Biz meslek liselerini cazip hale getirmek ve tanıtımlarını yapmak için bazı projelerine destek verdik. Özellikle bu liselerindeki üretilenleri piyasaya tanıtmak için katkıda bulunduk. Korona virüs salgını nedeniyle meslek liselerimizle işbirliği kurarak Ünye, Akkuş, Çaybaşı ve İkizce ilçelerimizdeki benzinliklerde çalışan personellere siper maske dağıttık. Daha sonra ise sağlık kuruluşlarına ve bazı hizmet sektörlerine ulaştırdık." diye konuştu.

İLÇEMİZİ FUARLARLA TANITTIK

Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası olarak Türkiye'nin farklı şehirlerinde çeşitli fuar organizasyonlarına katılarak ilçedeki esnaflarında faydalandıklarını söyleyen Akar," Odamız olarak İstanbul'da yapılan kırtasiye, gıda ve en önemlisi olan Antalya Yörex Coğrafi İşaretler fuarına katıldık. Bu fuarlarla birlikte ilçemizdeki bentonit, fındık, Akkuş ilçemizin kuru fasulyesi birde en önemlisi manyetik kumu tanıtma imkanı bulduk." şeklinde konuştu.

TABLET KAMPANYASI DÜZENLEDİK

Oda olarak her ramazan ayında gıda ve okul dönemlerinde ise kırtasiye yardımı yaptıklarını, pandemi (salgın) nedeniyle ise ihtiyaç sahibi ailelere tablet kampanyası düzenlediklerini söyleyen Akar," TOBB Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun destekleriyle tablet kampanyası başlatarak yaklaşık 155 öğrencimize tablet dağıtımı gerçekleştirdik. Yine yetişemediğimiz yerlerde ise odamıza kayıtlı ilçelerimizde temas kurduğumuz üyelerimiz aracılığıyla binlerce öğrencimize tabletlerini ulaştırdık." dedi.

İLÇEMİZİN TANITIMINI YURT DIŞINA TAŞIYACAĞIZ

ÜTSO olarak Ticaret Bakanlığı'ndan aldıkları desteklerle pandemi  (salgın)sonrası yurt dışından tur operatörlerini misafir edeceklerini sözlerine ekleyen Akar," Biz Ticaret Bakanlığımızla beraber yaptığımız projemizle ilgili olarak 3 milyona kadar tanıtım desteği aldık. Pandemi  (salgın) dolayısıyla bunu hayata geçiremedik fakat yurt dışından ilçemize tur operatörlerini ağırlayarak ilçemizi tanıtacağız. Buradaki 17 firmamızı ise yurt dışındaki çeşitli fuar merkezilerine götürerek ilçemizin tanıtımı olacak. Tabi projemiz şu an hazırlık aşamasında. Geçtiğimiz Kasım ayının sonunda 41 kişilik tur operatörünü bölgemize davet ettik. Ünye, Fatsa, Akkuş ve Ordu'da gezilecek bütün yerleri gezdirdik. Hatta bazı firmalar ise Ünye, Ordu, Samsun olarak paket program turu sunmaya başladı" diyerek sözlerini tamamladı. Hamza Alp


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CENAZELER VE KONGRELER BU SONUCU GETİRDİ! Önceki Haber

CENAZELER VE KONGRELER BU SONUCU GETİRDİ...

EKİP KURULDU SONUÇLAR AÇIKLANACAKSonraki Haber

EKİP KURULDU SONUÇLAR AÇIKLANACAK

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar