Ordu
DOLAR9.7322
EURO11.3734
ALTIN563.39

‘30 TL’NİN ALTI BU ÜLKEYE İHANETTİR’ 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘30 TL’NİN ALTI BU ÜLKEYE İHANETTİR’ 
Abone ol
Türkiye rekoltesinin 650 bin tonun da altında olacağını, dekar başına maliyetin de 27 TL olduğunu ifade eden CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, ” 30 TL altında bir açıklama bu şartlarda hem üreticiye hem ülkeye ihanettir.”  dedi.   

Ordu Ziraat Odaları Koordinasyon Toplantısı Perşembe Ziraat Odası Başkanı ve İl Ziraat Odaları Koordinatörü ve Türkiye Ziraat Odaları Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan başkanlığında Ulubey’de gerçekleşti. Toplantının başlangıç kısmında ziyarette bulunan CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, şu açıklamalarda bulundu: “Bu yıl Türkiye’de beklenen fındık rekoltesi 650 bin ton olarak açıklanmıştır.  Bundan sonraki kayıplar ve randıman eksiği ile birlikte 600 bin tonu geçmeyecektir. INC’nin 900 bin ton dediği rakamın fındık mahsulü değil hayal mahsulü olduğu ortaya çıkmıştır.

RAKAMLAR ORTADA

Dekar başına verim hesaba katıldığında bu yıl fındığın maliyeti 27 TL’ye ulaşıyor. Türkiye’de bağımsız kuruluşların yıllık enflasyon tahminleri yüzde 36-50’dir. Enflasyon artışı ile hesap yaparsanız fındık fiyatı 30 TL'yi aşmaktadır.  Geçen yıl fındık alım fiyatı 3,3 dolara tekabül ediyordu. O gün Dolar 6,8 TL idi. Şimdi dolar 8,6 TL. Aynı dolar karşılığı bugün 28,5 TL. Diğer maliyet artışlarını, refah payını buna ilave edeceksiniz.

30 TL’NİN ALTI ÜRETİCİYE İHANETTİR

Bütün göstergeler fındık fiyatının ne olması gerektiğini açıkça ortaya koyuyor. Biz üretici ve emek dostu milli çıkarları önde tutan bir parti olarak, CHP olarak 35 TL istiyoruz. İktidar vekilleri en az 30 TL diyor. Bu iki rakam arasında bir kamuoyu beklentisi vardır. Hele ki 30 TL altında bir açıklama bu şartlarda hem üreticiye hem ülkeye ihanettir.

İKTİDAR MİLLETVEKİLLERİ NEREDE?

Erdoğan önümüzdeki günlerde yapacağı açıklama ile kimden yana olacağını ortaya koyacaktır. İktidar partisinin bölge vekillerinin yerinde olsam Erdoğan’ın kapısına sandalye çeker, milli çıkarları ve halkın emeğinin karşılığını alana kadar oradan ayrılmazdım. Ben Sayın Genel Başkanıma bu yıl için 35 TL fiyat talebini açıklaması için bilgilendirme ve tekrarlarımı nasıl yaptıysam bu iktidar vekillerinin de Erdoğan’a aynı ısrarı ve dinamik çalışmayı yapmasını tüm bölge halkı bekliyor.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP 40 VEKİLLE ORDU’DAÖnceki Haber

CHP 40 VEKİLLE ORDU’DA

ÖZTRAK: FINDIK FİYATI 35 TL OLARAK AÇIKLANMALI Sonraki Haber

ÖZTRAK: FINDIK FİYATI 35 TL OLARAK AÇIKL...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar