VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
reader

4 DOLAR ÜRETİCİNİN KIRMIZI ÇİZGİSİDİR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
4 DOLAR ÜRETİCİNİN KIRMIZI ÇİZGİSİDİR
Abone ol
CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, 4 doların üreticinin kırmızı çizgisi olduğunu söyledi.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ordu gezisinin ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi: Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu fındık fiyatını olması gereken yerden, Ordu'da fındık bahçesinden, olması gereken en az fiyat olarak 4 dolar karşılığı Türk Lirası olarak açıklamıştır. Bu üreticinin kırmızı çizgisidir. Fındıkta üretici maliyetleri en az 3 kat artmıştır. Gübre 3,5 kat, ot biçme 350'den 900, ışkın alma 100'den 300'e. Dolar ve akaryakıt fiyatlarındaki fahiş artış ortadadır. Artık saatlik güncellenmektedir.

 

MALİYETLER UÇTU

Hal böyleyken geçen yıl hükümetin verdiği yetersiz fiyat 27 TL dahi baz alınsa en az üç kat artış 80 TL'yi geçmektedir. Geçmişte 1 kilo fındık ile 17 kg patates alınıyordu. Şimdi patates kilosu 10 TL. 170 TL yapıyor. Daha geçen yıl 1 kilo fındık 3.5 litre mazot alıyordu. Şimdi 2 litre bile değil. Bugün 3,5 litre mazot 90 TL.

 

 

DOLAR ARTIYOR FINDIK FİYATI ERİYOR

Biz CHP olarak geçen yıl 4 dolar karşılığı en az 35 TL fiyat istemiştik. Sayın Kılıçdaroğu bu yıl için de üreticinin emeğinin hakkı için 4 dolar karşılığı Türk lirası olarak açıklamıştır. Neden dolar olarak? Çünkü döviz her gün artmakta, Erdoğan’ın iki ay sonra yapacağı taban fiyatı açıklaması esnasında bugünkü 4 dolar 68 TL bile kuşa dönecektir. O nedenle 4 dolar karşılığı Türk lirasını vurguluyoruz.

 

TABAN FİYATIN ALTINDA FINDIK ALIMI OLMAMALI

Taban fiyat açıklandığı zaman 4 dolar kaç Türk lirası ise fındık taban fiyatı da odur. Bunun altında kimse taban fiyat açıklamaya kalkmasın. Kapalı kapılar ardında kuytu köşelerde fındık mafyası ve vatan haini işbirlikçi çetesi ile iş tutmasın. Güzel halkım bilsin ki 4 dolar karşılığı Türk lirası altındaki her türlü fiyat farkı bu emperyal karteller, yerli işbirlikçiler ve siyasetteki uzantıları arasında pay edilecektir. Bunun bedelini ödersiniz. Sizi sandığa gömmekle kalmaz, fındık çubuğu ile İtalya'daki ve ABD'deki sahiplerinize kadar kovalarız.” ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İŞTE ORDU’NUN DERT HARİTASIÖnceki Haber

İŞTE ORDU’NUN DERT HARİTASI

 BU DÜNYADA 113 YIL KALDI Sonraki Haber

 BU DÜNYADA 113 YIL KALDI 

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar