Ordu
DOLAR13.599
EURO15.4427
ALTIN795.03
reader

45 MİLYON DOLAR NEREYE GİTTİ?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
45 MİLYON DOLAR NEREYE GİTTİ?
Abone ol
Ünye Belediyesi’nin AK Partili Meclis Üyesi ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanvekili Adem Atik, 2015 yılında Belediye Başkanı Enver Yılmaz dönemindeki 45 milyon doların nereye gittiğini sordu.

“BU PARALAR NEREYE GİTT?”

Odatv’nin haberine göre, Ünye Belediyesi’nin AKP’li Meclis Üyesi ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanvekili Adem Atik, 2015 yılında AKP’li Belediye Başkanı Enver Yılmaz dönemindeki 45 milyon doların nereye gittiğini sordu. Ünye Limanı’nda yaşananlara değinen AKP’li Atik, limanın 2015 yılında Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne devredildiğini, o dönemde 45 milyon dolarlık döngü sağlandığını ancak bu paranın yatırıma dönüşmediğini kaydetti. Atik, “Bu paralar nereye gitti” diye sordu. AKP’li Atik’in hedef aldığı dönemlerde de AKP’li isimler görevdeydi.

“BUNLARIN SORGULANMASI GEREKİYOR”

“Ünye Limanı, Ünye’nin en önemli projelerinden bir tanesi. 1990’lı yıllardan itibaren 2003 yılına kadar çalıştırıldı. 2007 yılından 2012 yılına kadar Ünye Belediyesi’ndeydi. 2015 yılında Büyükşehir Belediyesi’ne devroldu. Burada bu zamana kadar 45 Milyon dolar, Ünye’nin parası bu. Bu parayla 3 tane Ünye Limanı yapıyorsunuz. Bu para bu sistem içerisinde dönmüş ama yatırıma dönüşmemiş. Ünye Çimento’nun kullandığı zamanki liman ne ise hala aynı sistemle devam ediyor. Bu paralar nereye gitti, bu paralar yatırım olarak nerelerde dönüştü? Bunların sorgulanması gerekiyor.”

ASIL SORULMASI GEREKEN BU ZAMANA KADAR NEDEN BU YATIRIMIN YAPILMADIĞIDIR?”

“Diğer bir dikkat çeken durum ise Ünye Limanı’ndaki rıhtım Ünye Çimento’ya ait. Ünye Çimento buraları kullanırken öncelik hakkına sahip. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak ikinci bir rıhtım çalışması yaptık. Çünkü limanın gemi kapasitesi artsın, gelen gemiler beklemesin, yatırımcılar daha fazla gelsin diye. İkinci rıhtımın maliyeti yaklaşık 5,5-6 Milyon TL. Ünye Limanı’nın bir yıllık kazancı net karı 10 Milyon TL. Yani 6 aylık çalışmayla ikinci rıhtım yapılabiliniyordu. Ama maalesef bu zamana kadar böyle bir çalışma yapılmamış. Ama ne zamanki Büyükşehir Belediyesi çalışma başlattığında çeşitli söylemler ortaya atıldı. Asıl sorulması gereken bu zaman kadar neden bu yatırımın yapılmadığıdır.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
OGU 6 YILDA 5 MİLYON KİŞİYİ UÇURDUÖnceki Haber

OGU 6 YILDA 5 MİLYON KİŞİYİ UÇURDU

“ÜRETMEK BENİM YAŞAMA BİÇİMİM”Sonraki Haber

“ÜRETMEK BENİM YAŞAMA BİÇİMİM”

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar