Ordu
DOLAR9.4635
EURO10.9845
ALTIN548.30

50 YILLIK GELECEĞİ BİRLİKTE TASARLAMALIYIZ 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
50 YILLIK GELECEĞİ BİRLİKTE TASARLAMALIYIZ 
Abone ol
Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “50 yıllık geleceği birlikte tasarlamak zorundayız. Hep birlikte bölgenin girişimci öncü şehri vizyonuyla ikinci kuşak yatırımların cazibe merkezi Altınordu’yu inşa edebiliriz.” dedi.

Uzunmusa Mahallesinde Cuma namazı sonrası mahalle sakinleriyle bir araya gelen Tören  günü değil, geleceği tasarlamak için çalıştıklarına dikkat çekerek, “Ortak akıl ve hoşgörü ile şehrin insani sermayesi, sosyal girişimcilik sermayesi, sivil toplum ve katılımcılık becerisiyle insani kalkınma ve sürdürülebilir ekonomik kalkınma alanlarında gelişmişlik açısından 50 yıllık geleceği birlikte tasarlamak zorundayız. Hep birlikte bölgenin girişimci öncü şehri vizyonuyla ikinci kuşak yatırımların cazibe merkezi Altınordu’yu inşa edebiliriz.” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ ANADOLU KENTLERİNİN DÖNÜŞÜMÜ İLE MÜMKÜNDÜR

Anadolu kentlerinin dönüşümünün Türkiye’nin geleceği olduğunun altını çizen Başkan Tören, “yaşanabilirlik, girişimcilik ve birlikte yaşama normları etrafında bütünleşen kentlerin birlikte yaşama boyutları ile kapasiteleri ve sahip oldukları potansiyelleri harekete geçirebilmektedirler. Bu da kalkınma ve modern değişim dönüşümü getirmektedir. Bu sebeple Türkiye’nin geleceği Anadolu kentlerinin dönüşümü ile mümkündür. Biz de ‘vizyonu Dünya kenti Altınordu’ hedefiyle bu şehri yaşanabilir, her manada nefes alınabilir bir şehir yapmak ve modern değişim ve dönüşümü yaşatmak için gece gündüz demeden canla başla çalışıyoruz. Toprağın izzetine ailesine memleketine sahip çıkan köylülerimize ayrı bir minnet ve şükran duyuyorum. Bu topraklar hepimizin, yeşili ile mavisi ile doğal güzellikleri ile kadim kültürü ile değerleri ile şehrimizin kendine özgün o ayrıcalıkları ile cennetten bir köşede yaşıyoruz. Allah hiçbirimizi vatansız bayraksız ve ezansız koymasın. Vatanımız uğruna dünden bugüne canlarını feda etmiş şühedamıza rahmet diyorum. Kentimizin yüz yıllık bir mazisi var. Bu yüz yılla da sınırlı olmayan kökleri mazide olan ve atiye dair hayalleri olan özgün butik modern bir şehrin de yöneticiliğini yapıyoruz. Dolayısı ile her insanımızın bireysel, toplumsal ve sosyal anlamda ki taleplerini de günün zamanın şartlarını da ıskalamadan hizmete konfora dönüştürmek için akıl ve alın teri akıtmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HASAT BAŞLADI VAKALAR PATLADI!Önceki Haber

HASAT BAŞLADI VAKALAR PATLADI!

ORDU’DAN İNGİLTERE’YE   Sonraki Haber

ORDU’DAN İNGİLTERE’YE   

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar