Ordu
DOLAR15.9686
EURO16.8004
ALTIN932.49
reader

93 MİLYON LİRAYA ESKİ OTOGARI NEDEN SATIŞA KOYDUNUZ? 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
93 MİLYON LİRAYA ESKİ OTOGARI NEDEN SATIŞA KOYDUNUZ? 
Abone ol
CHP İl Başkanı Atila Şahin, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından eski otogar alanının 93 milyon 155 bin lira bedelle satışa konduğunu belirterek alana çok katlı yapılaşma yapılacağı yönündeki iddialarını yineledi.  Şahin, AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin’e de tepki gösterdi.    

CHP Ordu İl Başkanı Şahin şunları dile getirdi: “Eski otogar alanı ile ilgili bir basın açıklaması yaparak Büyükşehir Belediyesi'ne bazı sorular sormuştuk. Ama cevaplar değişik yerlerden geldi' diyen Şahin, şunları söyledi; "Konunun muhatabı yerine alakasız yerlerden değişik cevaplar geliyor. Bugüne kadar üslubumuzu hiç bozmadık. Biz sadece bildiğimiz doğruları söyledik. Sayın AKP İl Başkanının üslubu bir il başkanına yakışan üslup değildir. Kahve köşelerinde vatandaşlarımız bundan çok daha seviyeli konuşuyorlar. Bu açıklamalar AKP İl Başkanının ağzına yakışmıyor. Belki biz bazen doğruyu söyleyemeyebiliriz. Yanıltılmış olabiliriz ama biz hep belgelerle konuşuyoruz. İl başkanını seviyeli siyaset yapmaya davet ediyorum.

 

ALGI OPERASYONU  YAPIYOR

AKP İl Başkanı, 'kendi belediye başkanlıkları döneminde 10 kilometre yol yapmadılar ama biz 800 kilometre yol yaptık' demiş. Bu söylenene kargalar bile güler. Bizim zamanımızda belediye sadece Altınordu ile sınırlıydı, şimdi ise Büyükşehir 19 ilçeye bakıyor. Karılaştırma öyle yapılmaz. Seyit Torun, belediye başkanıyken, Akkuş'ta bir hizmet yapamazdı. Ama siz Büyükşehir olarak bunu yapmak zorundasınız.

93 MİLYON LİRAYA NEREYİ SATIYORSUNUZ

AKP İl Başkanı, 7 Ocak'ta eski otogar alanının yetkisinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığına verildiğini beyan ediyor. Peki, Mart ayının ilk haftasında bazı alıcılara ve emlak ofislerine eski otogar binasının da içinde bulunduğu 16 bin 554 m2'lik alanı 3 emsal ve ticaret alanı olarak SPK değerlendirilmesi de yaptırarak, 93 milyon 155 bin lira bedelle neden satışa arz ettiniz? Yapmadık demeyin. Emlak ofislerine verdiğinizi çok iyi biliyorsunuz. AKP İl Başkanı açıklama yapmıyor, itirafta bulunuyor. Siz ne derseniz deyin biz bildiğimizi okuruz diyor. Burada bizim muhatabımız Büyükşehir Belediyesidir.

 

BAKANLIĞINSA BELEDİYE NASIL SATIYOR

Eski otogar alanı, Çevre Bakanlığına devredildiyse, 2 ay sonra Büyükşehir bu alanı nasıl satışa çıkarıyor? Yeşil alan olarak değerlendirilecek olan bu alan, neden 3 emsal yoğunlukta ve ticaret alanı olarak düzenleniyor? Başkan Güler'in bu durumdan haberi var mı? Onun bilgisi dışında bu işler yapılıyorsa bu daha kötü. Belediyeyi kim yönetiyor?"


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GÜLER ATIL ARAZİLERİ EKONOMİYE KAZANDIRIYORÖnceki Haber

GÜLER ATIL ARAZİLERİ EKONOMİYE KAZANDIRI...

GÜLER’İN 2 YILI BAŞARISIZ GEÇTİSonraki Haber

GÜLER’İN 2 YILI BAŞARISIZ GEÇTİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar