Ordu
DOLAR15.5675
EURO16.2422
ALTIN900.53
reader

96 HAFTADIR OLDUĞU GİBİ MASKE-MESAFE-TEMİZLİK VE AŞI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
96 HAFTADIR OLDUĞU GİBİ MASKE-MESAFE-TEMİZLİK VE AŞI
Abone ol
Ordu Valisi Tuncay Sonel, korona virüse karşı önlemlere gevşemeden sıkı sıkıya uyulması gerektiğini söyledi.

Her hafta Pazartesi günleri yapılan Kovid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısı, Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında gerçekleştirildi. Kovid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısının başlangıcında, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın tarafından bir sunum yapıldı.

VAKA SAYILARI ARTTI

Kovid-19 pandemisinde 96’nci haftanın geride kaldığını ifade eden Dr. Fatih Aydın, “Pandemi ile mücadelemizi hız kesmeden sürdürüyoruz. Bu mücadelede 96’ncı haftayı geride bıraktık. Geride bıraktığımız haftada, bir önceki haftaya göre minimal bir vaka artışı gözlemledik. Bu vaka artışlarına baktığımızda, genç ve orta yaş gruplarında yoğunlaştığını görüyoruz. Aşılama çalışmalarında il olarak iyi durumdayız. 18 yaş ve üzeri hedef nüfusunun aşılanmasında Türkiye genelindeki ikinciliğimiz devam ediyor. 15 yaş altı nüfusumuzun aşı oranını kademeli bir şekilde artırıyoruz” dedi.

GEVŞEMEK YOK

Kovid-19 pandemisi ile mücadelede rehavete yer olmadığını belirten Vali Tuncay Sonel, şöyle konuştu: “Koronavirüs illetine karşı 96 haftadır yoğun ve yorucu bir mücadele yürütüyoruz. Bu mücadelede artık belli tecrübe edindik. Başta bireysel tedbirlerimizi almayı öğrendik. Bireysel koruyuculuğun yanında, toplum sağlığını da korumaya yönelik tedbirlerimizi hiçbir zaman ihmal etmemeliyiz. Alınan tedbirleri, kamuoyu ile anında paylaşıyoruz. Denetimlerimizi aksatmadan sürdürüyoruz. Pandemiden koruyuculuğu tartışmasız olan aşı çalışmalarımıza ağırlık veriyoruz. Vatandaşlarımız da alınan tedbirlere, belirlenen kurallara riayet ettikleri, hatırlatma aşılarını da süresi içerisinde yaptıkları takdirde, bu illetten kendilerini koruyacaklar ve sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdüreceklerdir.” ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ARILAR AÇLIKTAN ÖLÜM TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA!Önceki Haber

ARILAR AÇLIKTAN ÖLÜM TEHLİKESİYLE KARŞI...

KORGAN LÖSEMİYE YAKALANAN ÖĞRETMENLER İÇİN SEFERBER OLDU Sonraki Haber

KORGAN LÖSEMİYE YAKALANAN ÖĞRETMENLER İÇ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar