Ordu
DOLAR9.262
EURO10.7921
ALTIN526.39

ADALETİN BATSIN THY!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ADALETİN BATSIN THY!
Abone ol
Türkiye’nin deniz dolgusu yapılarak inşa eden Avrupa’nın ilk havalimanı olan Ordu-Giresun Uluslararası (OGU) Havalimanı, sekte üzerine sekteye uğruyor. Prestij havalimanından sefer gerçekleştiren uçaklarda yer olmazken, Trabzon’a ek seferler konulması iki ilin halkını canından bezdirdi.

PATLAK:ORDU-GİRESUN HAVALİMANI DİKİŞ TUTMUYOR

Trabzon’a şapur şupur, Ordu-Giresun’a yarabbi şükür

HAVALİMANINDAN UÇUMAYAN VATANDAŞ BEZDİ

Ordu ve Giresun halkı, yıllardır hayalini kurduğu havalimanına 2015 yılında kavuştu ancak, havalimanı bir türlü dikiş tutmadı. Türkiye’nin, dünyaya örnek olan prestij havalimanına talep var ama yolcuları taşıyacak uçak yok. Bu durum iki il halkı tarafından da tepkiyle karşılanıyor. Sadece Ankara ve İstanbul’a sefer düzenlenen havalimanında uçak bileti bulunamaması adeta vatandaşları canından bezdirdi. Bölge halkı havalimanından ek sefer düzenlenmesi çağrısına Türk Hava Yolları (THY) kulaklarını tıkarken, Trabzon Havalimanı’na koyulan ek seferler kayırmacılık yapıldığını akıllara getiriyor.

BÖLGE SİYASİLERİ ARTIK BU İŞE AĞIRLIĞINI KOYMALI

Ordu Sanayici İş Adamları Derneği (ORDUSİAD) Başkanı Kadir Engin, iki il halkının mağduriyet yaşadığını belirterek, “En fazla havalimanından yararlanacağımız bir sezonda mağduriyet yaşıyoruz. Bunu yetkililer nasıl görmez, anlaşılır gibi değil. Çok acilen kaldırılan seferlerin yeniden konulması gerekir. İzmir, Adana, Kıbrıs, Antalya, Almanya ve Arap ülkelerine bizim havalimanımızdan seferler vardı. Ne oldu da bu uçuşlar kaldırıldı. İstanbul’a karşılıklı olarak 10’un üzerinde sefer düzenlediği zamanlara şahit oldu. Şimdi günde en fazla iki kez yapılıyor. Bölge siyasileri artık bu işe ağırlığını koymalı” dedi.

ORDULULARLA VE GİRESUNLULARLA ALAY ETMESİNLER

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Servet Şahin ise, “Aylardır, yıllardır bu sorunu dile getiriyoruz. Maalesef hem bizim hem de vatandaşların sesini duyan yok. Biz İzmir’e, Adana’ya, Antalya’ya, Almanya’ya gitmek için Trabzon’a veya Samsun’a mı gideceğiz? Eğer biz Trabzon ve Samsun’a gideceksek Ordu-Giresun Havalimanı niye var? Bu havalimanı neden açıldı? Ordulularla ve Giresunlularla alay etmesinler. Yazıktır günahtır. Bu iki ilin insanına eziyet ediliyor. Dünyaya örnek olan bir havalimanında bu tür hadiselerin yaşanması bizleri üzüyor. Bu durumun bir an önce çözülmesi gerekiyor” diye konuştu.

KAAN ÖZEL-ÖZEL HABER

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
YILLAR BAHANE DOSTLUK ŞAHANEÖnceki Haber

YILLAR BAHANE DOSTLUK ŞAHANE

İnşaat malzemeleri satın alınacaktırSonraki Haber

İnşaat malzemeleri satın alınacaktır

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar