Ordu
DOLAR12.3703
EURO13.9554
ALTIN713.28

ADIGÜZEL: REKTÖR HARCAMALARINI KAMU KAYNAĞI VE FAİZLERİNDEN KARŞILAMIŞ 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ADIGÜZEL: REKTÖR HARCAMALARINI KAMU KAYNAĞI VE FAİZLERİNDEN KARŞILAMIŞ 
Abone ol
CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “ Sayıştay raporuna göre Ordu Üniversitesi Rektörü Ali Akdoğan temsil ve ağırlama giderlerini kamu kaynağından ve de faizlerinden karşılamış. Yani bir eğitim kurumunun tepe yöneticisi oradaki mali kaynaklarını eğitim için değil de temsil ağırlama için kullanıyormuş.” dedi.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel şu açıklamayı yaptı: Sayıştay raporlarının siyaset baskısı ve Sayıştay’a atanan kimi yöneticilere rağmen çıkarıldığını unutmayalım. Sayıştay raporları tam bağımsız yapsa gerisini hesap edin artık. Sayıştay raporuna göre Ordu Üniversitesi Rektörü  temsil ve ağırlama giderlerini kamu kaynağından ve de faizlerinden karşılamış. Yani bir eğitim kurumunun tepe yöneticisi oradaki mali kaynaklarını eğitim için değil de temsil ağırlama için kullanıyormuş.

REKTÖRÜN LİYAKATİ BU KADAR

Aslında rektör işini yapıyor, kendisinden bekleneni yapıyor. Sizin liyakatiniz sadece  AKP den milletvekili aday adaylığı ise Siz de onun gereğini yaparsınız efendinize hizmet edersiniz onu temsil edersiniz gönderdiği misafirleri ağırlarsınız. Öğrencilerin yurt sorunu beslenme sorunu ortada.  Biz iki aydır seferberlik halinde yurt ve burs sorunları ile uğraşıyoruz. Ordudaki hayırsever iş insanları Ergin Karlıbel, Kadir Aydoğdu otellerinin tamamını kız öğrencilerimize tahsis ediyor. Asıl görev başındaki rektör ise ağırlama ve temsil yapıyor.

MİLLİ EĞİTİM FARKLI DEĞİL

Üniversite böyle, Milli Eğitim müdürlüğü farklı mı, değil. Milli Eğitim Müdürlüğü'nün il müdür yardımcıları her birisi bir cemaat veya vakfın Ordu il başkanı iyi mi? Ensar, İlim Yayma Cemiyeti, Cihannuma il başkanları aynı zamanda il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürü. Ordu'da Milli Eğitim ve üniversite parsellenmiş balık baştan kokuyor.

GELDİKLERİ GİBİ GİDECEKLER

Bütün bu çürümüşlüğe rağmen evlatlarını yuvasından uzağa gönderen bütün anneler babalar müsterih olsunlar. Bütün milletimiz müşteri olsun Bu çocuklarımızın da bu ülkenin de bir sahibi var görev tanımlarını AKP ve cemaat kadrolarına hizmetten ibaret gören, ihale peşinde koşan, çocukların boğazından alan, onları sokakta bırakanların vakitleri doldu. Bu ülke liyakat sahibi yurtsever kadroların ve gençlerin omzunda yükselecek. Görev tanımlarını AKP genel başkanı ve kimi cemaat ve vakıflara hizmet olarak görenler ise AKP ile birlikte geldikleri yere gidecekler. Bu ülkenin ve gençlerin önünden çekilecekler.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
50 YILLIK YOL ÇİLESİ İÇİN ERDOĞAN VE GÜLER’E ÇAĞRI!Önceki Haber

50 YILLIK YOL ÇİLESİ İÇİN ERDOĞAN VE GÜL...

‘ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İFLAS MI ETTİ?’Sonraki Haber

‘ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İFLAS MI ETT...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar