Ordu
DOLAR9.6115
EURO11.1844
ALTIN555.22

ADIGÜZEL’DEN ÇOK AĞIR SÖZLER 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ADIGÜZEL’DEN ÇOK AĞIR SÖZLER 
Abone ol
CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ak Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin’in ‘size 30 Nisan’a kadar süre fındığınızı satın ayağınızı denk alın’ dediğini belirterek ‘ihanet’ olarak tanımladığı bu sözlere çok sert tepki gösterdi.    

‘Fındıkta Siyasetçi-Bürokrat-Kartel Suç Şebekesi Var’

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in açıklaması şu şekilde: “AK Partinin Ordu il başkanı çıkmış televizyon kanalında üreticiyi tehdit ediyor. Diyor ki; ‘size 30 Nisan’a kadar süre fındığınızı satın ayağınızı denk alın.’ Bunu fındık üreticisine diyor. Akıl alır gibi değil. TMO kızıyor bana 22.5 TL’ye fındık satmıyor üretici diye. Niye satsın? Piyasada fiyatı 25 TL iken 22 TL fiyat biçersen üretici fındık satar mı? Biz size söylemedik mi fındık fiyatını revize edin diye. Şimdi TMO üreticiden hıncını bu şekilde almaya bunun için de Ak partinin il başkanını televizyonda konuşturmaya çalışıyor.

 

BU BİR İHANETTİR

Herkes uyanık olsun bu bir satıştır, bu bölgeye ihanettir.  Bu bölgede tarihte kimler gelmiş geçmiş. Romalılar, Selçuklular ve Osmanlı gelmiş ve biz Türkler gelmişiz. Böyle büyük bir ihanet tarih boyunca olmamıştır. Kendi üreticisine kendi milli değerine yabancı bir firmaya peşkeş çeken anlayışa dur diyoruz.

 

FINDIK 30 TL OLACAK

 

Fındık 30 TL’nin üstüne çıkacak. Bu yıl don fındığı vurdu. Bütün bölgeden gelen haberler bu yönde. Bazı yerlerde yüzde 30 bazı yerlerde yüzde 80 yanık var. Birilerini bunun telaşı sardı. Geçtiğimiz günlerde ihracatçılar birliği başkanı abuk sabuk ifadelerle don fındığa iyi gelir dedi. Gelin bakalım don fındığa iyi gelmiş mi? Don fındığa iyi gelir diyen adam iki cümle sonra diyor ki bahçelerde lastik yakın. Bu kadar tutarsız adamlar. Şimdi Ak partinin Ordu il başkanı işi gücü bırakmış bu Trabzonlunun ağzıyla konuşuyor. Herkes kimin ne olduğunu öğrensin ey güzel Ordulular, Karadenizliler.

 

SİYASETÇİ-BÜROKRAT-KARTEL SUÇ ÖRGÜTÜ

Adiloş bebe şiiri vardır. O şiirde ‘bunlar en gerekler ve çiyanlardır bunlar aşımıza ekmeğimize göz koyanlardır tanı bunları tanı da büyü’ diyor. Bugünkü ortam  de budur. Bunlar organize suç şebekesidir. Siyasetçi,  bürokrat, kartel hepsi organize suç şebekesidir.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
 “İNSAN HAKLARI EYLEM PLANI” ABD’YE VE AB’YE YARANMAK İÇİN YAPILDIÖnceki Haber

 “İNSAN HAKLARI EYLEM PLANI” ABD’YE VE A...

KOCAELİ’NDE ORDULU GENÇ VURULDU Sonraki Haber

KOCAELİ’NDE ORDULU GENÇ VURULDU 

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar