VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9233
EURO18.2537
ALTIN1023.6
reader

ADIGÜZEL’DEN GÜLER’E DENEME TEPKİSİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ADIGÜZEL’DEN GÜLER’E DENEME TEPKİSİ
Abone ol
CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in ‘Durugöl Yerleşkesini satmayacağız ama bir deneme yaptık’ açıklamasına tepki gösterdi. 

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’le ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Adıgüzel’in açıklamaları şu şekilde: “Durugöl’de Ordu Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası ve arsası 10 Eylül tarihli Belediye Meclisi toplantısında satışa çıkarıldı. Anayolun kenarında 17 dönüm paha biçilemez bir alan. Ancak Türkiye Cumhuriyeti tarihinde olmayacak bir iş oldu; Belediye Başkanı bu arsayı meclise getirip satışı için oylatıp karar aldırdığı halde, bir özel tv kanalında aslında satmayacaklarını, bu oylamayı deneme için yaptıklarını söyledi. Hatta kendi ifadesiyle kovboy filmlerinde sopanın ucuna şapka takılıp kaldırılır ki kim ateş ediyor görelim dedi.

BELEDİYE MECLİSİ KAHVE ORTAMI MI

Sanki Belediye Meclisi sıradan bir kahve ortamı. Oranın resmi bir alan olduğunu oylamanın da resmi kaydı olduğunu uzun süre bakanlık yapmış birinin bilmesi lazım. Hilmi Güler’in deneme yaptığı insanlar kendi Ak Partili belediye meclis üyeleri, kendi Ak Partili ilçe belediye başkanları. En büyük haksızlığı da onlara yapıyor. Zaten toplantıya girmeden satıştan haberleri dahi yoktu. Oylamaya 60 kişi katıldı. 6 CHP’li üye hayır dedi, 54 Cumhur ittifakı üyesi evet dedi.

KİMİ DENİYOR

Eğer bu bir deneme ise Sayın Güler kimi deniyor? Eğer bizim belediye meclis üyelerimiz deniyorsa halt etmiş. Eğer kendi Ak Partili üyelerini deniyorsa ayıp etmiş. Eğer şapkayı benim için kaldırmışsa zahmet etmiş. Çünkü şapkayı kaldırmak yerine telefonu kaldır bize sor biz sana doğru yolu anlatalım. Daha önce de yaptığımız gibi, Yason Burnu’nda hata yaptınız gittik söyledik düzelttiniz. Ünye Çamlık’ta hata yaptınız gittik söyledik düzelttiniz. Ordu eski terminal binası alanında hata yaptınız söyledik düzelttiniz. Şimdi burada da hata yaptınız inkar ediyorsunuz.

ÖNCEKİ KÖTÜYDÜ BU DAHA DA KÖTÜ

Ak Partili Ordu Büyükşehir Belediyesi bir önceki yine Ak Partili olan yönetimin icraatlarını sürekli kötüledi. Evet, önceki yönetim kötüydü ama bu yönetim ondan da kötü. Örneğin, eski yönetimin Beldeevler arazisini ve Durugöl’deki yaptığı imar alanlarını önce davul zurnayla iptal etti, sonra bu alanları tekrar imara açtı. Hatta Durugöl’deki alanı yeşil alanları da kapsayacak şekilde genişleterek imara açtı. Madem imara açacaktınız neden iptal ettiniz?

SATARSANIZ YEDİ CEDDİNİZE BEDEL ÖDETİRİZ

İşte dün dediğinizi bugün inkar ettiğiniz için, şimdiden uyarmak istiyorum; TV kanalında ‘satmayacağız’ dediğiniz bu belediye binası arazisini satarsanız bunun bedelini size de yedi ceddinize de ödetiriz. Nasıl ki geçmiş dönemde yönetimin yaptıklarının tazminatını ödemek zorunda kaldığınız gibi. Burası Ordu halkının. Yandaşa peşkeş çekip belediye yönetiminin heybesini doldurma alanı değil. Pandemide (salgın) okulların yetersiz kaldığı bir dönemde, Sayın Valinin okul alanı arıyor. Karşıyaka mahallesinde bir özel okula eğitim alanı olarak verilen kamu arazisini bile son imar planında imara açmaya kalktınız. Bu ve bunun gibi alanların kamu adına değerlendirilmesi gerekir. Yandaş firmalara satılması değil.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
‘AÇIZ ABLA ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN KİMSE BİZİ ANLAMIYOR’Önceki Haber

‘AÇIZ ABLA ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN Kİ...

ORDU TÜRKİYE 5.’SİSonraki Haber

ORDU TÜRKİYE 5.’Sİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar