Ordu
DOLAR13.7186
EURO15.5393
ALTIN786.53

ADIGÜZEL’İN AÇIKLAMALARI GERÇEK DIŞI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ADIGÜZEL’İN AÇIKLAMALARI GERÇEK DIŞI
Abone ol
İlim Yayma Cemiyeti Derneği Ordu Şube Başkanı ve Ordu Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Avni Günay, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in kendisi hakkındaki iddialara cevap vererek açıklamaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.      

İlim Yayma Cemiyeti Derneği Ordu Şube Başkanı Avni Günay, şu açıklamayı yaptı: “02.10.2021 tarihinde Ordu Olay Gazetesi web sitesinde CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’ in açıklamalarına dayanılarak yayınlanan ‘’CHP’li vekilden bir iddia daha, bütün inşaat işleri aynı cemiyet başkanına veriliyor” başlıklı haber tamamen gerçek dışıdır. Söz konusu haberde; ” İlim Yayma Cemiyeti Ordu İl Başkanı inşaat işleri yapan Ahmet Yavuz” şeklinde geçmektedir fakat İlim Yayma Cemiyeti Ordu şube başkanlığı görevini 2019'dan bu yana Avni Günay yürütmektedir. Ahmet Yavuz’un İlim Yayma cemiyetinde bir görevi olmadığı gibi cemiyetin üyesi dahi değildir.

İNŞAAT VE İHALE KOMİSYONUNDA GÖREVİM YOK

Haberde geçen ' ’İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde inşaatlardan sorumlu müdür yardımcısının bütün inşaat işlerini İlim Yayma Cemiyeti başkanı Ahmet Yavuz'a verdiği İleri sürülmekte” şeklindeki haber gerçek dışı asılsızdır. İlim Yayma Cemiyeti başkanı Avni Günay aynı zamanda il milli eğitim müdür yardımcısıdır. İl milli eğitim müdür yardımcısı Avni Günay, İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki okul onarımı inşaat işlerinin piyasa araştırma komisyonu, teklif verme teklif değerlendirme komisyonu ve ihale komisyonlarında herhangi bir görevi yoktur.

AYNI KAREDE OLMAK HAYATIN DOĞAL AKIŞINA UYGUN

Ayrıca haberde " Adıgüzel, Avni Günay’ın 2018’de AKP’den milletvekili aday adayı olduğunu ve Ahmet Yavuz’un onunla birlikte dolaştığını dile getirdi ” şeklinde yapılan haber kasıtlıdır. 2018 milletvekili seçimlerinde AK Parti Ordu milletvekili aday adayı olan Avni Günay söz konusu tarihte İlim Yayma Cemiyeti başkanı değildir Avni Günay’ın aday adayı olduğu 2018’de Ahmet Yavuz AK Parti Ordu il yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Avni Günay’ın 2018’de Ak Parti milletvekili aday adaylığı sürecinde çok sayıda kişiyle aynı fotoğraf karelerinde yer aldığı gibi AK Parti Ordu il yönetim kurulu üyesi Ahmet Yavuz'la da aynı fotoğraflar da yer alması gayet doğaldır.

BİNA EMNİYET’İN DEĞİL MİLLİ EMLAK’IN

06.10.2021 günü çıkan Ordu Olay gazetesinde yayınlanan ve CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in in ‘Esas Soruya Cevap Verin’ başlıklı açıklamalarında ‘’Çarşı polis karakolu olarak kullanılan bir kamu binasının Milli Eğitimde yurt derslik ve kütüphane dahil birçok amaçla kullanımı mümkün iken Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Avni Günay tarafından kamuda tutmak yerine diğer görevi olan İlim Yayma Cemiyeti başkanlığı görevi tarafında vakfa tercih etmesidir” şeklindeki haber tamamen gerçek dışıdır.

YURT DEĞİL GENÇLİK MERKEZİ OLACAK

Altınordu Çarşı Polis karakolu olarak kullanılan bina Emniyet Müdürlüğünce boşaltıldıktan sonra boş kalan binayı İlim Yayma Cemiyeti Milli Emlak Genel Müdürlüğünden talep etmiştir. Milli Emlak Genel Müdürlüğü Eğitim hizmetlerinde kullanılmak üzere 1951 yılından beri kamuya yararlı dernek statüsünde faaliyetlerini sürdüren İlim Yayma Cemiyeti Derneğine tahsis etmiştir. Söz konusu binanın onarım ve tadilatının bitirilmesinden sonra eğitim amaçlı Gençlik Merkezi açılacaktır. Açılacak gençlik merkezi bünyesinde kütüphane, kafeterya, spor alanı, akıl oyunları atölyesi, teknoloji atölyesi, sanat atölyeleri yer alacak olup, gençlerimize ücretsiz hizmet verecektir.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HER İŞİMİZDE 2023’Ü DÜŞÜNELİMÖnceki Haber

HER İŞİMİZDE 2023’Ü DÜŞÜNELİM

180 BİN POLİS ADAYI NEYİ, KİMİ BEKLİYOR?Sonraki Haber

180 BİN POLİS ADAYI NEYİ, KİMİ BEKLİYOR?

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar