Ordu
DOLAR9.6153
EURO11.2377
ALTIN554.27

AK PARTİ FINDIĞA SAHİP ÇIKMIYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AK PARTİ FINDIĞA SAHİP ÇIKMIYOR
Abone ol
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un her zaman fındık üreticisinin ve çiftinin hakkını savundu."  dedi. DP Ordu Milletvekili Enginyurt ise AK Partinin fındığa sahip çıkmadığını söyledi. 

Uysal, partisinin Altınordu İlçe ve Ordu İl Başkanlığı binasının açılışında yaptığı konuşmada, Demokrat Partinin her zaman millet diyen bir siyasi hareket olduğunu söyledi. Ülkede çiftinin alın terinin karşılığını alamadığını, fındık üreticilerinin bile sıkıntılar çektiğini ifade eden Uysal, "Siyasetçisinin vazifesi, devlet adamının vazifesi memleketimizdeki insanımızın, çiftçimizin ürününü değerine getirmektir." diye konuştu. 

Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un her zaman fındık üreticisinin ve çiftinin hakkını savunduğunu aktaran Uysal, "Cemal Enginyurt Türkiye'de ne kadar can yakıcı mesele varsa bütün bu meselelerin kalbinden tutup Türkiye Büyük Millet Meclisinde bu milletin hür ve gür sesi olmuştur." dedi. 

Uysal, gelecek nesillere borçları olduğunu dile getirerek "Demokrat Parti olarak insanımızın doğduğu topraklarda alın terinin karşılığını alabildiği, yarınına ümitle bakabildiği, anaların, babaların, evlatlarının hiç endişe duymadığı bir Türkiye hayalimiz var." değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'nin salgın ortamında olduğunu vurgulayan Uysal, "Bir yandan maske mesafe diyeceksiniz, öbür tarafta lebalep kongreleri yaptık diyerek propaganda yapacaksınız. İki tane sandalye atan esnafımıza ceza keseceksiniz, öbür taraftan on binleri toplayarak millete caka atacaksınız. İşte bizimde itirazımız bunadır." dedi. 

 Konuşmanın ardından, DP Ordu Milletvekili Enginyurt, Uysal'a çeşitli hediyeler takdim etti.  Uysal, daha sonra partisinin Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılan Altınordu İlçe Kongresine katıldı. DP Altınordu İlçe Başkanı Ertuğrul Koç oldu. Koç daha önce atama ile bu göreve getirilmişti. AA

 

 

FINDIKTA OYUN OYNANIYOR

DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ise, “ Mecliste, 'zaten sen devlet olarak yeterli fındık alamadın, fındığı 22.5 liradan 24 liraya revize et' dedik. Ama maalesef yine tekelci sermaye korunuyor, destek devam ediyor. Fındık yine 22 lirada. Bu sene don olayı fındıkta yüzde 40 civarında bir hasar oluşturdu. Bu, fındık rekoltesinin gelecek yıl daha düşük olacak anlamına gelmesine rağmen fındıkta oynanan oyun devam ediyor. Devletimiz fındığa sahip çıkmıyor, Ordu'nun AK Parti vekilleri sahip çıkmıyor. İl Başkanı ile AK Parti vekilleri, fındığı Nisan ayının sonuna kadar satın, 10-15 liraya düşer diyerek uyumaya devam ediyorlar." dedi.

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
YETER Kİ DEMİR ALİ YAŞASIN DEMİŞTİK ŞİMDİ YETER Kİ MİRZA BEBEK YAŞASIN DEME ZAMANIÖnceki Haber

YETER Kİ DEMİR ALİ YAŞASIN DEMİŞTİK ŞİMD...

DÜZCE İL ÖZEL İDARESİ TARAFINDAN HASTANEDEKİ UPS AKÜLERİ YENİLENCEKTİRSonraki Haber

DÜZCE İL ÖZEL İDARESİ TARAFINDAN HASTANE...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar