Ordu
DOLAR18.5039
EURO18.1433
ALTIN988.22
reader

AKARYAKIT CAN YAKIYOR!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AKARYAKIT CAN YAKIYOR!
Abone ol
İyi Parti Ordu İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Ağaoğlu akaryakıta art arda gelen zamlar neticesinde dolmuş esnafının zor durumda olduğunu söyledi.

Ağaoğlu şu açıklamayı yaptı: Seçim vakti gelince herkesin hatır sorduğu derdini dinlediği vaatlerini peşi peşine sıraladığı ve mangalda kül bırakmadığı bir döngü içinde bugün için dolmuş esnafı çaresiz eli kolu bağlı işi oluruna bırakmış durumdadır. Ve artık makus talihinin değişmeyeceği kanaatindedir. Öğretilmiş çaresizliğin içine düşmüş bir vaziyettedir. Dolmuş esnafının bu durumu tüm siyasilere ve esnaf temsilcilerine karşı sessiz bir çığlıktır. Temsil makamında oturan kişiler bu sesi duymalı, bulundukları makamlarının yetkilerini sonuna kadar kullanmalıdırlar. Siyasi partiler ülkeyi yönetmeye taliptirler ve bu yolda tüm problemleri çözeceklerini vadederler. Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyse temsil ettikleri sektörün  yaşadığı sorunlar karşısında etkili olmalı ve tavrını net bir şekilde ortaya koymalıdır. Bu şekilde olursa ancak, ülkeyi yönetenler sorunlara daha fazla duyarsız kalamazlar.

 

BİR OLMALI HAREKETE GEÇMELİ

Bu durum, bizlere bildiğimiz fakat çokta önemsemediğimiz bir hakikati göstermektedir. Hangi meslek gurubu olursa olsun örgütlü hareket edilmedikçe meslek gurubunun bir birliğin içinde olmasının da bir anlamı yoktur. Dolmuş esnafının bağlı bulunduğu bir odası ve seçimle iş başına getirdiği bir başkanı varsa ve bu kurum üyelerinden kanunen aidat topluyorsa. Üyelerinin katkısı ve birliğiyle ayakta duruyorsa burada patron odaya kayıtlı üyelerdir. Bugün dolmuş esnafı zor durumdadır, zaman koltukları ısıtma zamanı değil kunduraları eskitme zamanıdır.

Hala demokrasinin adı varken, hukukun adı varken, hak arama hakkı kanunen saklıyken artık yetkililer tarafını seçmeli ve biran evvel harekete geçmelidir. Aynı meslek gurubunda olan birbirinden bağımsız esnaf  birliklerinin bir araya gelmesi birlik içinde hareket etmesi kesin netice alınması açısından son derece önemlidir.

 

BURASI SÖZÜN BİTTİĞİ YER

 

Birlikten güç doğar; Sivil toplum kuruluşlarının seçimle iş başına gelmiş temsilcilerine sesleniyorum; Artık sözün bittiği yerdeyiz, harekete geçmelisiniz! Bu tutum, iktidarın karşısında  ya da muhalefetin yanında olmanız  anlamına gelmez, göstereceğiniz tavır sizin en tabii demokratik ve yasal hakkınızdır. İyi Parti tarafını seçmiştir, sizlerin yanındadır. Biran evvel harekete geçin ve birlik olma gücünüzü gösterin. Sizi o koltuklara oturtan üyelerinizin bu sessiz çığlığına derhal kulak verin! Dolmuş esnafı buna hazır olduğunu söylüyor! Siz karar aldığınız taktirde onlar biz alınan karara uyarız diyor! Daha ne olmasını bekliyorsunuz?

MAZOT BUGÜN OTUZ LİRA! 

İktidar yıl başında yaptığı bütçeyi daha yılın ortasındayken bitirdi ve ek bütçe yapma hazırlığı içine girdi. Bu da vergilerin iki kat arttırılacağı dolar kurunda yükselişin devam edeceği A dan  Z ye her şeye iki kat zam geleceği anlamına gelmektedir. Yani mazot en iyimser haliyle  kırk lira olacak demektir. Denizin bittiği yerdeyiz. Bu durumda dolmuş esnafı kendi başının çaresine bakmaya kalkarsa daha da arkasına bakmaz!

“Kontrolsüz güç güç değildir.” Demokratik hakkınız olan tepkinizi kanunlar çerçevesinde vermeniz ise  size daima haklı sonuçlar getirir.” ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tabutun son çivisi - Oktay EKŞİÖnceki Haber

Tabutun son çivisi - Oktay EKŞİ

ASGARİ ÜCRET 10 BİN TL OLMALISonraki Haber

ASGARİ ÜCRET 10 BİN TL OLMALI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar