VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
reader

AKÇA, MALİYE BAKANINI UYARDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AKÇA, MALİYE BAKANINI UYARDI
Abone ol
Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye seslenerek, “Üretici oh demeye fırsat bulamadan haftada iki kere yem fiyatlarına zam gecikmiyor. Bu problemlere çözüm bulacak makamlarda sizler oturuyorsunuz” dedi.

Ekonomi Bakanı Nebati’ye seslenen Akça, şu açıklamayı yaptı; “Üretimin sürdürülebilir olmasıyla, üreticinin ürettiği üründen geçimini sağlayacak parayı kazanmasıyla, üreticinin girdi maliyetlerinin aşağıya çekilmesiyle olur. Siz ne yapıyorsunuz; üretici birliklerini topluyor, ürettiğiniz ürünlerin fiyatlarını aşağıda tutun, fiyat artırmayın gibi geçici önlemlerle hem üreticiyi üretemez hale getiriyor. Hem de ülkenin gıda güvenliğini ve gıda arzını sıkıntıya sokacak uygulamaları hayata geçirmeye çalışıyorsunuz.

 

İŞTE ÖRNEĞİ

Örnek verecek olursak; Bitkisel üretimde gübre, mazot, sulamada kullanılan elektrik fiyatlarını ve tohum fiyatlarını makul seviyelere çekmezseniz, hayvansal üretimde yem maliyetlerinin yükselişini önleyemez veya üreticinin girdi maliyetlerini sübvanse etmezseniz, üretilen ürünü ne kadar ucuz sattırırsanız sattırın üreticiyi tarlasında, serasında, bağında, bahçesinde, ahırında ve kümesinde tutamaz üretimin devamını sağlayamazsınız.

 

OLMAZ SAYIN BAKAN OLMAZ!

Çiğ süt fiyatlarını artırıyor, et fiyatlarını artırıyorsunuz, üretici oh demeye fırsat bulamadan haftada iki kere yem fiyatlarına zam gecikmiyor. İşte bu dengeyi sağlayacak ve bu problemlere çözüm bulacak makamlarda sizler oturuyorsunuz. Olmaz sayın bakan olmaz! Bu ülkede özellikle bitkisel ve hayvansal üretimin sorunlarını çözmez, üreticiyi ve çiftçiyi sahada tutamazsanız, yaşanan sıkıntıları zor çözersiniz. Ülkeyi de dışa bağımlı ve ithalatçı olmaktan kurtaramazsınız. Bizlerin olduğu gibi sizler de bu geminin içindesiniz. Demedi demeyin.” ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ FINDIĞIN AYAK İZİNİ ÇIKARACAKÖnceki Haber

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ FINDIĞIN AYAK İZİN...

ADIGÜZEL ORDU VALİSİNİ KILIÇDAROĞLU'NUN SÖZLERİYLE UYARDISonraki Haber

ADIGÜZEL ORDU VALİSİNİ KILIÇDAROĞLU'NUN...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar