Ordu
DOLAR15.914
EURO16.8249
ALTIN941.14
reader

AKKUŞ’TA O GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİ 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AKKUŞ’TA O GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİ 
Abone ol
Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, ilçedeki zincir marketlerin bölge müdürleri ile görüşme talebine geri dönüş yapılmayınca, belediye araçlarını marketlerin önündeki yol kenarına park ettirdi.

Marketlerin önünde park halinde duran araçlardan rahatsız olan firma yetkilileri, Akkuş Kaymakamlığı'na şikayette bulundu. Kaymakamlık, bölgede yaptığı incelemelerde park halindeki araçların nizami bir şekilde olduğunu tespit edip, herhangi bir kanuna aykırı durumun olmadığını firma yetkililerine iletti. Bunun üzerine belediyeyle irtibata geçen firma yetkilileri, rahatsızlıklarını iletti.

Başkan Demirci ise zincir marketlerin Bölge Müdürleri’ne randevu vererek makamına davet etti. Ardından zincir marketlerin Bölge Müdürleri ile bir araya gelen Demirci, marketlerin yol açtığı çevre kirliliği, mal indirme ve boşaltmada yaşanan sıkıntılar, zincir market personelleri ile vatandaşların aralarında yaşanan sıkıntıların giderilmesini istedi. Bölge Müdürleri ile Akkuş Belediyesi’nin taleplerini yerinde ve haklı bularak bu konulardaki sıkıntıları gidereceklerini ifade ettiler.

BİZİM BİR TALEBİMİZ YOKTU

Ziyaret sonrası açıklama yapan Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, “Bizim zincir marketlerden bir talebimiz yoktu. Biz fazla çevre kirliliğine sebep oluyorlar. Bunların önlenmesi bir de biz çalışanlar değil zincir marketlerde sorumlu birileri ile muhatap olalım istedik. Davet ettik, onlar önceleri pek önemsememişlerdi. Ama bugün ilçemizde bulunan her üç marketin üst düzey yetkilileri ile görüştük. Bizim maddi bir talebimizin olmadığını ilettik. Ama ilçede yaratılan çevre kirliliği ve diğer rahatsızlıklarımızı kendilerine anlattık.” dedi.

BİZİ HAKLI BULDULAR

Zincir Market yetkililerinin Akkuş Belediyesinin taleplerini yerinde ve haklı bulduğunu ifade eden Demirci, “Biz zincir marketlerin yetkililerine yılda birkaç defa haber gönderiyorduk. Onda da gelmeyince böyle bir olmuştu. Bunun üzerine geldiler oturduk konuştuk. İyi niyetle maddi bir talebimizin olmadığını kendilerine ilettik. Rahatsızlıklarımızı belirttik. Bu şekilde dostane bir şekilde olayı tatlıya bağladık. Bizim taleplerimizi makul buldular. Çalışanları ile görüşeceklerini, daha dikkatli olacaklarını bundan sonra da bu tür durumlarla ilgili veya herhangi bir konuda görüşmek istediğimizde ya da mağazaları ile ilgili olumsuzluk olduğunda direk kendilerinin geleceklerini beyan ettiler.” diye konuştu.

YARARLI BİR GÖRÜŞME OLDU

Görüşmenin verimli ve Akkuş adına yararlı geçtiğini belirten Demirci şunları kaydetti, “Bizim talebimiz zincir markerlerden alışverişin yoğun olması nedeniyle çevre kirliliğine biraz dikkat edilmesi, mal boşaltmalarda bunlara dikkat edilmesi gerektiğini çalışanların dikkatli olmasını, insanlarla ilişkilerinde dikkatli olmalarını istedik. Biz kimsenin ticaretine engel olmadığımızı ve olmayacağımızı ilettik. Ticaret serbesttir ancak insanların haksız sıkıntılara sokulmaması gerektiğini söyledik. Onlarda çalışanları ile toplantılar yapıp bizi hassasiyet gösterdiğimiz konuları personeli ile paylaşacaklarını beyan ettiler. Böylece dostane bir şekilde ayrıldık.”

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
SİYANÜRLE MADEN ÇIKARILMASINI İSTEMİYORUZ! Önceki Haber

SİYANÜRLE MADEN ÇIKARILMASINI İSTEMİYORU...

ÇAM BURNU FENERİ TURİZMDE VONA’YI AYDINLATACAKSonraki Haber

ÇAM BURNU FENERİ TURİZMDE VONA’YI AYDINL...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar