Ordu
DOLAR15.9513
EURO16.9098
ALTIN945.20
reader

AL İÇİNE ET YOK ET!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AL İÇİNE ET YOK ET!
Abone ol
Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin bir dizi uygulamalarını eleştiren CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Ünye Limanı’nın da satılacağını ileri sürdü.   

CHP Ordu Milletvekili Adıgüzel şu açıklamayı yaptı: Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin bir projesi daha hikâye oluyor. Ünye Limanı aldığımız bilgiye göre haraç mezat satılıyor. Daha geçen yıl buraya 50 milyon liralık yatırım yapılmıştı. Şimdi ne oldu da bu kadar parayı buraya saçtıktan sonra satıyorsun. Madem satacaktın, bu masrafı neden yaptın.

 

KİME, KAÇA, HANGİ USUL İLE SATIYORSUN?

 

Bugüne kadar milletin kaç parasını buraya gömdün hesap ver. Daha 1 ay geçmedi OBB Başkanı Ünye Limanı ile ilgili şöyle olacak, böyle olacak açıklamaları… Ne oldu? Nereden emir geldi. Ege'deki Soylu'nun da adının karıştığı mafya-marina işlerini buraya da mı taşıyorsunuz? Yoksa borç gırtlağa mı dayandı?

 

Bir adamın bir tane de doğru işi olmaz mı arkadaş? 2 yıl önce Bulancak’ta bir taş ocağı aldın. 5 milyon liralık taşocağına o günün parası ile 8 milyon verdin. Konkasör aldın. Masraf yaptın. Şimdi özel bir firmaya yok pahasına kiraladın ya da verdin. AKP’nin yap-işlet-devret modeli var ülkeyi batıran. Bu Ordu Büyükşehir de al-içine et-yok et şeklinde çalışıyor.

 

552 PROJE DİYE YOLA ÇIKANLAR 2 PROJE BİLE ORTAYA KOYAMADILAR

 

Yaptıkları bir şey gösteremeyince 2020 yılında dağıtılan keçileri üç gün önce yeniden haber yaptırdılar. 2 yıldır yaptığınız başka hiçbir şey yok mu? Koskoca büyükşehir yönetimi 80 keçinin arkasına saklanıp, mükerrer haber yaptırıyorsunuz. Bu belediye yönetiminde keçileri kaçırmayan 1 tane aklı başında bir yönetici yok mu?

 

 

OBB İŞÇİLERİN MAAŞINI KESİYOR

 

OBB çalışanları, OSKİ çalışanları feryat ediyor. Maaşlarına yapılan ücret zammını alamıyorlar. CHP’li belediyeler hükümetin asgari ücretinin bile üstünde maaş veriyor. Ama AKP’li Ordu büyükşehir kendi hükümetinin ve işçilerin sendikası ile yapılan anlaşma hükümlerine dahi uymuyor. 900-1250 TL arasında eksik maaş veriyorlar. Kardeşim, bu insanlar bu ekonomik koşullarda hayata tutunmaya çalışıyorlar. Geçindirmek zorunda oldukları bir aileleri, çocukları var. Versene emekçilerin parasını. Bu konuda İçişleri Bakanlığına bir soru önergesi verdim. Bu OBB işçinin parasını neden kesiyor? Sözleşmeden doğan haklarını neden vermiyor?” ORDU OLAY

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ukrayna İçin Derhal Müdahale Gerekli ve Bu Trajediye Son VerilmeliÖnceki Haber

Ukrayna İçin Derhal Müdahale Gerekli ve...

ERÇEVİK ZAFERE İNANIYOR!Sonraki Haber

ERÇEVİK ZAFERE İNANIYOR!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar