Ordu
DOLAR13.5564
EURO15.4474
ALTIN790.09
reader

ALİ ERBAŞ’A DESTEK AÇIKLAMASI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ALİ ERBAŞ’A DESTEK AÇIKLAMASI
Abone ol
Konya Uluslararası İndita Kongresi'nde "Her doğan çocuğun İslam fıtratı üzere doğduğu" mealindeki hadis-i şerifi okuyan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a yönelik sosyal medya ve bazı TV kanallarındaki eleştirilere Ordu sivil toplum örgütleri tepki gösterdi.

Memur-Sen, Altınordu Din Görevlileri Derneği, Ensar Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, TÜGVA, IHH ve Ordu İHL Mezun ve Mensupları Derneği (ORİMDER) ortak bir basın açıklaması yaptı. Diyanet-sen Ordu 1 No'lu Şube Başkanı Kerim Alptekin okuduğu ortak basın açıklamasında, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a destek verdiklerini belirtti. Alptekin, “Başkanımızın söylediği ifadeler çocukların terbiyesine ilişkin bir hadisi şerif olup, sahih hadis kitaplarında da yer almaktadır. Ancak bazı gazetecilerin hiç değişmeyen fıtratlarını ortaya koyarak azıcık İslami literatüre sahip bir insanın bilebileceği hadisi Diyanet İşleri Başkanının kendisi söylemiş gibi haber yapmaları cehaletlerinin ve suizan sahibi olduklarının göstergesidir. Görevi yüce dinimiz İslam'ın hakikatlerini sahih dini bilgi zemininde açıklamak olan Diyanet İşleri Başkanımızın ayet ve hadis okumasından rahatsız olanların iyi niyetlerinin olmadığını paylaşımlarındaki ideolojik kışkırtıcı ve nefret dilinden anlıyoruz” dedi.

BU AÇIKLAMA İÇİMİZİ ACITTI

Alptekin, basın açıklamasında CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’i de eleştirdi. Milletvekili Adıgüzel’in “Ali Erbaş’ın Ordulu olmasından utanıyorum” sözlerini değerlendiren Alptekin, “İçimizi acıtan bir açıklama nedeniyle üzüntümüzü ifade etmek istiyoruz. Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş hakkında Milletvekili Mustafa Adıgüzel'in sosyal medya hesabından kendi hemşehrisi olduğu için utanç duyduğunu dile getirmesini şiddetle kınıyoruz. İslam dini konusunda evrensel düzeyde güvenilen ve referans alınan, insanlığın barış ve huzuruna katkı sağlayan bir kurumun başında ülkemizin birliği ve beraberliği için kuşatıcı, kucaklayıcı mesajlar veren hocamızın hemşerimiz olmasından bizler ise kıvanç duyuyoruz.” –İHA-

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
‘NE ZAMAN BIRAKACAKSINIZ DİN DÜŞMANLIĞINI?’Önceki Haber

‘NE ZAMAN BIRAKACAKSINIZ DİN DÜŞMANLIĞIN...

 ‘ALİ ERBAŞ’LA HEMŞEHRİ OLMAKTAN UTANIYORUM’Sonraki Haber

 ‘ALİ ERBAŞ’LA HEMŞEHRİ OLMAKTAN UTANIYO...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar