Ordu
DOLAR18.6459
EURO19.6741
ALTIN1078.8
reader

ALIŞVERİŞTE KÜÇÜK İŞLETMELERİ TERCİH EDELİM

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ALIŞVERİŞTE KÜÇÜK İŞLETMELERİ TERCİH EDELİM
Abone ol
Ordu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman, pandemi (salgın) döneminde küçük işletmelerin faaliyetlerine devam etmelerini destek olmak amacıyla TOBB ve Visa ortaklığında başlatılan ve mahalle alışveriş merkezlerinden alışveriş yapmayı destekleyen kampanyayı desteklediklerini açıkladı.

Kahraman, yaptığı açıklamada, pandemiden (salgın) en çok etkilenen kesimlerin küçük işletmeler olduğuna dikkat çekti. Pandemi (salgın) sürecinde Visa tarafından yapılan araştırmada, tüketicilerin alışverişlerini kendi mahallelerindeki küçük işletmelerden yapmaları hususuna sıcak baktıklarını ortaya çıkardığını vurgulayan Kahraman, “Tüketicilerin mahallelerindeki küçük işletmelerle aynı zamanda komşuluk ilişki de vardır. Bu durum dostane, ailevi bir yakınlaşma oluşturmaktadır. Bu yakınlaşma durumu vefa duygularını da geliştirmektedir. İşte işin bu duygusal yanı da göz önünde tutularak bu zor dönemde mahallelerimizdeki küçük işletmelere sahip çıkılmalıdır.” dedi.

MAHALLE BAKKALINDAN ALIŞVERİŞ YAPALIM

Bu amaçla TOBB tarafından başlatılan kampanyayı desteklediklerini açıklayan Kahraman, şöyle konuştu: “Pandemi (salgın) sürecinden çıkış ‘kontrollü normalleşme’ adımlarıyla olacaktır ve görülmektedir ki bu çok da kolay olmayacaktır. Normalleşme sürecinde ekonomik hayata can verecek olan tüketici harcamalarıdır. Bu harcamaların doğru kanalize edilebilmesi, küçük işletmelerimizde açılan yaraların daha hızlı sarılabilmesini sağlayacaktır. Bu süreçte KOBİ’lerin desteklenmesi önem arz etmektedir. Ekonominin belkemiği niteliğindeki bu işletmeler, istihdam piyasası için de son derece önemlidir. KOBİ’lerin güçlenmesi makroekonomik göstergelere de olumlu yansıyacaktır. Bu farkındalık içinde biz tüketicilerin, KOBİ’lere yönelmesi ve ihtiyaçlarımızın temini noktasında KOBİ’lereden alışveriş yapmamız ve çevremize bu yönde telkin vermemiz önemlidir. Bu kapsamda tüm tüketicileri mahallelerindeki işletmelerden alışveriş yapmaya davet ediyoruz. Küçük işletmelerimizin sesleri hiç bitmesin, hayatımızdaki yerleri hiç eksilmesin istiyoruz. Her bir yurttaşımızı kampanya destek olmaya davet ediyoruz.”-İHA-
 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
SAGRA 180 MİLYON DOLARA SATILMIŞ Önceki Haber

SAGRA 180 MİLYON DOLARA SATILMIŞ 

TÜRKİYE’YE YATIRIM YAPINSonraki Haber

TÜRKİYE’YE YATIRIM YAPIN

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar