Ordu
DOLAR15.8393
EURO16.7382
ALTIN926.25
reader

ALMANYA 8 MİLYON AVROYLA KAYBOLAN ORDULU YASEMİN’İ 9 AYDIR BULAMADI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ALMANYA 8 MİLYON AVROYLA KAYBOLAN ORDULU YASEMİN’İ 9 AYDIR BULAMADI
Abone ol
Almanya'nın Bremen kentinde çalıştığı para taşıma şirketinin bankalara gönderdiği 8 milyon avroyu 'çaldığı' iddia edilen Perşembeli Yasemin Gündoğan’dan (28) hâlâ bir iz yok. Yasemin Gündoğan’a yardım ettiği ileri sürülen Büşra Ş. (24)’nin yargılanmasına başlanırken Yasemin Gündoğan’ın Miri-Clan adlı mafya gurubu tarafından öldürüldüğü ya da mafyanın güçlü olduğu Lübnan, Türkiye gibi ülkelerde saklandığı düşünülüyor. 

Almanya'nın Bremen şehrinde, çalıştığı para taşıma şirketinin 8 milyon avro parasını çalan ve 3 aydır izi bulunamayan Türk kızı Yasemin Gündoğan'ın (28), Miri-Clan adlı mafya tarafından kullanıldığı, Türkiye veya Lübnan'da çok iyi saklandığı ya da 'susturulduğu' iddiaları gündeme geldi. Bremen'de etkin olan ve Almanya'da yaklaşık 2 bin 500 üyesi olan mafyanın, soygunu baştan planladığı ve bu iş için Yasemin'i kullandığı iddia ediliyor. Bu soygunu tek başına Yasemin'in yapmasının mümkün olmadığı belirtiliyor.

HERŞEYİ TEK BAŞINA YAPMIŞ OLAMAZ

Bremen'deki yakınlarının deyimiyle 'saf bir kız' olarak tanınan Yasemin'in, Berlin'den bu iş için minibüs kiralaması, sonra kiraladığı yerin belli olmaması için plakasının değiştirilmesi, aracın Berlin'den getirilip soygunda kullanılması, bir hafta fark edilmeyecek şekilde paranın çalınması, ardından minibüsün iade edilmesinin tek başına yapabileceği işler olmadığı belirtiliyor. Bremen merkezli Miri-Clan isimli mafyanın, Berlin'de de üyelerinin bulunduğu, tüm organizasyonun bunlarca yapıldığı ileri sürülüyor.

SORUŞTURMA MİRİ-CLAN MAFYASI ÜZRİNDE YOĞUNLAŞTI

Polis sözcüsü Nils Matthiesen, 'Klan'ın soygundaki rolünü açıklayamayacağını, bunun da soruşturmanın parçası olduğunu' vurguladı. Türkiye ve Lübnan'da çok sayıda üyesi olan Miri-Clan adlı örgütün, bu kadar parayı ve kişileri hızla ülke dışına kaçırmak ve gizlemek için organizasyon yeteneği olduğuna dikkat çekiliyor. 30 aileden oluşan mafya; koruma, uyuşturucu, silah kaçakçılığı, fuhuş gibi işlerle uğraşıyor. Yasemin'in 2014 yılında çalıştığı Ocean-27 adlı nargile barla ilgili, bölge halkı 'bir organize çete tarafından işletildiğini' söylüyor.

 

PERŞEMBE’DE YAŞAYAN DEDESİ VE BABAANNESİ NE DEMİŞTİ 

Yasemin Gündoğan’ın Perşembe’de yaşayan dedesi Mehmet Gündoğan ile babaannesi Fethiye Gündoğan, torunlarının böyle olaya karıştığına inanamadıklarını söylüyor. Torununun ekonomik olarak iyi durumda olduğunu belirten Fethiye Gündoğan, "Benim torunum işinde gücünde olan birisiydi. Ekonomik olarak da durumu iyiydi. Böyle bir şey yaptığına inanmıyorum. Daha geçen yıl kendisine ev aldı. Böyle karakterde bir çocuk değil. Ben torunumun bu işe zorlandığını, tehdit edildiğini düşünüyorum." demişti. Dede Mehmet Gündoğan ise, " Bu işin arkasında mafya veya başka birilerinin olduğunu düşünüyoruz." diye konuşmuştu.

 

DAVA BAŞLADI ARKADAŞI BÜŞRA HAKİM KARŞISINA ÇIKTI 

Bu arada Yasemin Gündoğan'a yardım ettiği söylenen Büşra S.'nin davada kilit rol oynadığı düşünülüyor. Büşra S. (24) 'nin Yasemin'in suçun planlanmasında ve kaçışında rol oynadığı, Yasemin parayı çalarken telefonda rehberlik yaptığı söyleniyor. Büşra S'nin evinde yapılan aramada 26.115 euro ele geçirildi. Yasemin Gündoğan'a (28) yardım ettiği gerekçesi ile tutuklanan Büşra S., hakim karşısına çıkarıldı. Gündoğan'ın kaçmasına yardımcı olduğu ileri sürülen Büşra S., duruşmada Gündoğan'ı soygundan bir gün önce gördüğünü anlattı. Büşra S., "Vücudundaki yara izlerini gösterdi. Morlukların düşme sonucu olduğunu ifade etti. Ben dövüldüğünü tahmin ediyorum" dedi. İddianameyi okuyan savcı, sanığın olay sırasında Gündoğan'ı telefonla aradığını, Türkiye'ye gidecek olan kaçışın hazırlanmasına yardım ettiğini iddia etti.

 

NELER OLMUŞTU?

 

Olay, 21 Mayıs'ta yaşandı. Şirkette müşterilerin sipariş ettiği paraların paketlenmesi ve güvenli nakliyesinden sorumlu olan Yasemin Gündoğan, hasta olduğunu söylerek doktor raporu aldı. Ardından ise 28 yaşındaki kadından bir daha haber alınamadı. Paketlenmiş 8 milyon Avroluk banknotları ATM’lere takılacak para kasetlerine yerleştirmesi gereken Gündoğan'ın bunu yapmadığı ortaya çıktı. Gündoğan'ın olaydan sonra lüks bir minibüs kiraladığı kamera görüntüleri de ortaya çıktı. AJANSLAR, ORDU OLAY  


 • 2
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 3
  KOMİK
 • 2
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DOĞUM BÜROKRASİSİ BİTTİÖnceki Haber

DOĞUM BÜROKRASİSİ BİTTİ

YÜN YIKARKEN YAŞAMINI KAYBETTİ Sonraki Haber

YÜN YIKARKEN YAŞAMINI KAYBETTİ 

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar